10 nejlepších tréninků na tyči pro vytvarované boky, které můžete vyzkoušet doma

By | September 16, 2023

WMáme rádi dobrý trénink na tyči. I když vám tato metoda může občas připadat zdlouhavá, zvládne ji prakticky každý a vše, co potřebujete, je místo na podložce… a možná i zeď. Je to takové přístupné cvičení s nízkým dopadem, které může pomoci začátečníkům i sportovcům vybudovat sílu a rovnováhu, aktivovat spánkové svaly, které se normálně ochlazují, zatímco větší svaly přebírají kontrolu, a zlepšit flexibilitu. Když už jsme u toho: zaměřme se na chvíli na flexibilitu. Zejména flexibilita kyčlí.

Pokud jste byli více sedaví než obvykle (což byl případ mnoha z nás za poslední rok), je pravděpodobné, že trpíte napjatými, ne-li bolestivými flexory kyčle. Rychlé osvěžení: Kyčelní flexory jsou skupinou svalů těsně pod kyčelní kostí v horní části stehna. Pokud jste slyšeli termíny TFL (Tensor fasciae latae), psoas nebo iliacus, všechny označují kyčelní flexorové svaly.

Pevné flexory kyčle mohou způsobit bolest a zranění – a to nejen v této konkrétní části vašeho těla. Napětí v této oblasti může způsobit, že jej kompenzujete na jiných místech, jako je krk a záda, a proto mohou být těsné nebo slabé flexory kyčle velkou příčinou špatného držení těla. Jednou z hlavních příčin napjatých flexorů kyčle je sedavý způsob života (mohou přispět i slabé břišní svaly).

Co s tím tedy můžeme dělat? Dvě věci: Chceme uvolnit napětí a bolest (to se děje strečinkem, foam rollingem a cílenou masáží) a poté nabudujeme sílu, abychom předešli budoucím problémům – jak v samotných flexorech, tak v core. Aby toho dosáhli, jsou pohyby s tyčí inspirované baletem přístupné začátečníkům, ale z tohoto typu cvičení mohou těžit i pokročilí sportovci.

V barre class často najdete kyčelní otvíráky, jako jsou dřepy s širokými nohami, plié pulzy, strečinky na barre quad, holubí pozice nebo quads, arabeska a pozice a extenze kyčle. Tyto pohyby v kombinaci s kyčlí tonikum B. Boční tahy a tlaky s mini pásem, pulzy požárního hydrantu, pulzy obráceného výpadu, plié pro abdukci a můstky pomáhají bojovat s oběma příčinami nepohodlí flexorů kyčle.

Kromě toho, výše uvedené pohyby – plus klíčová cvičení na posílení jádra – lze nalézt v běžném cvičení na baru. Začleněním malého tréninku na tyči do své týdenní cvičební rutiny vám pomůže dosáhnout všech vašich cílů v oblasti posílení kyčlí a břicha a zároveň si procvičíte celé tělo, které vám pomůže s každodenním pohybem a pohodlím. Za prvé: 10 barre cvičení, které můžete vyzkoušet přímo doma.

10 videí o cvičení Barre k vyzkoušení

1. 17minutové cvičení na tyči s nízkým dopadem

2. 15minutový trénink bez náčiní

3. 24minutové cvičení s kardio tyčí

4. 20minutový trénink s tyčí

5. 26minutové kardio a barre cvičení

6. 15minutový trénink dolní části těla s tyčí

7. 10minutové cvičení s core barre ve stoje

8. 30minutové cvičení s tyčí na celé tělo

9. 5minutové cvičení inspirované Barre

10. 6minutové cvičení Barre

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na oblíbené wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Zaregistrujte se do Well+, naší online komunity wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *