10 svačin s vysokým obsahem bílkovin, které toto RD miluje

By | October 29, 2023

AJako odborník na výživu miluji všechny tři makroživiny (makra) stejně. Sacharidy dodávají mému tělu energii a tuky chrání mé orgány a ovlivňují produkci a regulaci hormonů. Ale když chci něco, co mi pomůže cítit se spokojeně, moje srdce patří bílkovinám.

Když jíme bílkoviny, může se v našem těle stát mnoho věcí, které nám pomohou cítit se plnější, což nám zase může pomoci vyhnout se nepříjemnému a rušivému kručení v žaludku, které se může objevit krátce po svačině. bonus? Protein může také podporovat mnoho dalších aspektů našeho zdraví, jako je budování tkání a podpora imunitního systému.

Mnoho z nás již ví, že mezi potraviny bohaté na bílkoviny patří maso, fazole a tofu. Pokud však máte přístup do kuchyně během svačiny (a času na vaření), nejsou tyto potraviny nejpraktičtější volbou pro polední svačinu.

Naštěstí se náš výběr občerstvení ve srovnání s minulými lety vyvinul. To, co bylo kdysi omezeným výběrem, který zahrnoval tortilla chipsy pokryté neonově pomerančovým prachem a cukrem naplněné gumové medvídky, je nyní nepřeberné množství možností, které nejen skvěle chutnají, ale také poskytují našemu tělu sytící bílkoviny.

I když existuje mnoho (mnoho) skvělých možností, zde je 10 svačin s vysokým obsahem bílkovin, které si rád vychutnávám, když zasáhne polední propad a já jsem hodiny od jídla. Ano, některé jsou technicky považovány za zpracované. Ale navzdory tomu, co vám říkají influenceři na sociálních sítích, některé zpracované potraviny pro vás nejsou špatné, a pokud si vyberete ty správné, mohou být součástí vyvážené a zdravé stravy.

10 svačin bohatých na bílkoviny k smíchání

Divoké proteinové chipsy

Milujete klasický křupavý chips? Já také. Přestože jsou brambůrky zábavné, na oddělení výživy bývají relativně nízké. Wild Protein Chips jsou alternativou bohatou na bílkoviny. Vezmete svá oblíbená kuřecí jídla a přeměníte je na zdravou svačinku s kuřecími prsy, vaječnými bílky a vývarem z kostí. Lupínky poskytují pětkrát více bílkovin a o 50 procent méně sacharidů na porci ve srovnání s bramborovými lupínky.

Applegate Frittata Bites

Applegate Frittata Bites se vyrábí ze skutečných vajec a je neuvěřitelně snadné si je vychutnat na cestách. Tyto mražené a plně uvařené mini kalíšky na vajíčka jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí, jako je zelenina, sýr a humánně chované maso Applegate. Mít je po ruce je snadný způsob, jak začlenit bílkoviny do mého dne.

Whisps parmazánové sýrové chipsy

Tyto chipsy, vyrobené ze 100 procent skutečného vyzrálého sýra, jsou dokonale přenosnou svačinou plnou bílkovin. S 13 gramy bílkovin a pouhým 1 gramem sacharidů na porci se tyto perfektně hodí k čerstvému ​​ovoce pro vyváženou svačinu.

Sedmikráska tvaroh

Sedmikráska tvaroh je zdrojem bílkovin, které pomáhají lidem zůstat spokojení. Vyrábí se bez zahušťovadel, stabilizátorů, konzervačních látek nebo přísad při zachování nejlepší trvanlivosti v oboru. Ve skutečnosti se skládá pouze ze tří složek: odstředěné mléko, smetana a sůl.

Miluji kombinovat svůj tvaroh s ořechy a lesním ovocem pro vyváženou svačinu. Samozřejmě, pokud máte čas, můžete naskočit i na trend tvarohové „hezké smetany“ a vyšlehat si sladkou dobrotu.

Sierra Bites

Malé a přenosné Sierra Trail Bites jsou dokonalou a přenosnou svačinkou kdykoliv ve třech lahodných příchutích: Arašídové máslo, Mandlový požitek a Cranberry Walnut. Tři Trail Bites tvoří jednu porci, ale lze je upravit tak, aby vyhovovaly jakékoli chuti a jsou vhodným formátem pro jakékoli dobrodružství. S jednoduchými přírodními ingrediencemi, jako jsou datle, sušené švestky, slunečnicová semínka a mandle, Sierra Trail Bites obsahuje tři gramy rostlinných bílkovin a tři gramy vlákniny na porci.

Pro extra podporu bílkovin, rád přidávám tyto občerstvení do mixu, který obsahuje další ingredience bohaté na bílkoviny, jako jsou vlašské ořechy.

Organické proteinové ovesné vločky Bob’s Red Mill

Když si večer před rušným dnem uděláte dávku ovsa přes noc, získáte sytou svačinku, když ji budete nejvíce potřebovat. Použití Bob’s Red Mill Organic Protein Oats nabízí o 50 procent více bílkovin než běžný oves a obsahuje punč s jedinou zdravou ingrediencí – celozrnným ovsem.

Nejlepší vejce vařená natvrdo

Ve srovnání s běžnými vejci obsahují vejce Eggland’s Best o 25 procent méně nasycených tuků, šestkrát více vitamínu D a desetkrát více vitamínu E. Pro rychlou svačinu jsou loupaná vejce natvrdo vhodným zdrojem bílkovin a živiny, které zajistí, že se budu déle cítit sytý.

Úžasné pistácie

Nádherné pistácie poskytují šest gramů rostlinných bílkovin v jedné porci a dodají vašemu tělu všechny esenciální aminokyseliny. S pistáciemi získáte více ořechů na porci – asi 49 pistácií ve srovnání s 23 mandlemi nebo 18 kešu. Kromě toho pistácie obsahují více než 30 různých vitamínů, minerálů a živin.

Želé jablka a ořechové máslo

Klasická kombinace ořechového másla a jablka nikdy nevyjde z módy. Důvod, proč mám jablka Envy ráda, je ten, že jejich dužina zůstane déle bílá, takže si mohu ovoce předem nakrájet bez obav, že okamžitě zhnědne. Slupku z ovoce si nechávám pro extra vlákninu (samozřejmě po umytí), a když je čas na svačinu, přidám na každý plátek přírodní ořechové máslo pro proteinovou svačinu bohatou na živiny, která mi pomůže získat ovoce a zeleninu. příjem k dosažení cílů.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Morell, P a S Fiszman. “Přehled role proteinem vyvolané sytosti a sytosti.” Potravinové hydrokoloidysvazek 68, 2017, s. 199-210, https://doi.org/doi.org/10.1016/j.foodhyd.2016.08.003.


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *