10minutové cvičení stability ve stoje

By | September 13, 2023

Zatímco rovnováha je vaše schopnost držet se vzpřímeně pomocí smyslů, stabilita je svalový systém vašeho těla bezpečný proti selhání, který vám pomůže udržet hlavu nahoře, když se vaše rovnováha zachvěje. Když tedy trénujete stabilitu, zlepšujete i rovnováhu.

“Když ztratím rovnováhu, je to moje schopnost zapojit svaly středu těla a stabilizovat své tělo, která mi brání spadnout nebo se zranit,” řekla dříve pro Well+Good Erin Gregory, ředitelka národního skupinového cvičení Gold’s Gym.To vyžaduje, abyste posílili své drobné svaly chodidel a kotníků, stejně jako svaly jádra a velké spodní části těla, abyste zůstali na zemi.

Tento týden Chloe de Winter z Go Chlo Pilates sestavil 10minutové cvičení ve stoje speciálně navržené tak, aby zlepšilo stabilitu a pomohlo vám zůstat sebevědomí a bez zranění, když se pohybujete ve světě.

Série zahrnuje „hodně posilování dolní části těla, které vám pomůže lépe se pohybovat, lépe chodit, lépe běhat, lépe skákat, lépe tančit,“ říká de Winter. “Ať už ve svém životě děláte cokoli, mělo by vám to pomoci dělat to lépe a s větší kontrolou.”

Za pouhých 10 minut provádí klíčové pohyby spodní části těla, jako jsou výpady a dřepy, ale s obraty, které napadají stabilizátor. Například kombinujete pohyby ramen (kde pohybujete pažemi jako při plavání ve volném stylu) s dřepy s bočním krokem, které klasickému pohybu přidávají další balanční výzvu.

Budete také cvičit stabilizační svaly na chodidlech a kotnících, které jsou podle Gregoryho nezbytné pro stabilitu.

“Když se během cvičení uvolníte nebo zvednete na špičky, zlepšíte svalovou sílu i rovnováhu,” říká Gregory. “Posilují svaly, které zajišťují stabilitu a chrání klouby – v podstatě předcházejí zranění.”

Aby toho dosáhl, de Winter zakončí trénink sérií zvedání lýtek a říká, že jsou “posíleny svaly, samozřejmě na lýtkách, ale také kolem kotníků a na chodidlech.”

Věnujte dnes 10 minut stabilitě a zítra mějte stabilnější budoucnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *