10minutový trénink jádra, zad a paží

By | September 16, 2023

HKolik svalů aktivujete při tréninku? Pokud nepotřebujete vytáhnout druhou ruku, abyste mohli počítat, toto cvičení jádra, zad a paží pod vedením trenérky Kat Atienzy není pro vás. Je to proto, že těchto 10 minut je plných pohybů, které jsou ve skutečnosti spíše kombinacemi pohybů – také známými jako „složené pohyby“ – takže v rámci jednoho opakování procvičujete více svalových skupin.

Složené pohyby mají mimořádně pozitivní vliv na vaši sílu a kardiovaskulární systém.„Složené pohyby zlepšují, jak všechny svaly v těle spolupracují, aby produkovaly a kontrolovaly sílu a stabilitu,“ řekla dříve Andrea Somer, bývalá trenérka z Equinox ve West Hollywood. Dobře + dobře. “Zvyšují vaši srdeční frekvenci, protože tato cvičení vyžadují, aby srdce pumpovalo více krve, aby svaly zůstaly pod napětím a byly aktivní.”

Chcete si vybudovat harmoničtější tělo, výkonné srdce a silné svaly? Složené pohyby nám znějí dobře! A tvoří většinu tohoto 10minutového cvičení.

Například čtvrtý pohyb v sérii pěti 30sekundových cviků (které provedete dvakrát) procvičí celé vaše tělo. Začnete ve vysoké pozici prkna, pak se spustíte na prkno na předloktí a poté se otočíte na boční prkno. Vraťte se na vysoké prkno a opakujte na druhou stranu. Ramena? Zadní? Sekce? Kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat. Navíc napněte hýždě a nohy, aby bylo vaše tělo stabilní.

Dokonce i při cvičení, které vypadá jako jediný pohyb – tricepsy v kleče zvedne – Atienza zdůrazňuje, jak celé tělo spolupracuje.

“Vaše jádro je silné a pracuje tady s vámi.” Snažte se nerozšiřovat hrudník pokaždé, když spustíme, stiskneme a natáhneme paže,“ říká Atienza. Zároveň zdůrazňuje, jak důležité je zařadit hýžďové svaly. “Vím, že pracujeme se svým jádrem, zády a pažemi, ale opravdu se potřebujeme ujistit, že naše hýždě jsou zde skutečně zapojeny, aby nás v této pozici podporovaly, abychom mohli izolovat naše tricepsy.”

Tolik k tomu, že jde pouze o cvičení paží! Popadněte činky a dopřejte svému tělu všestrannou péči, kterou si zaslouží.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *