11 chiropraktikem doporučených postřehů pro bolesti zad

By | September 9, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři nezávisle vybírají tyto produkty, Well+Good může získat provizi, pokud provedete nákup prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Mezi balením, chaosem letištní bezpečnosti, zpožděním letů a všudypřítomnou (v dnešní době stále pravděpodobnější) hrozbou ztráty zavazadel může být cestování pěkně stresující. A pokud trpíte chronickou bolestí zad – která podle nedávné studie postihuje asi 39 procent dospělých Američanů – může to být také velmi bolestivé. Na dlouhých letech na ekonomických sedadlech (která se kupodivu zmenšují?), kde je prostor pro nohy na prvním místě, se chronická bolest a ztuhlost zad mohou zdát jako nevyhnutelná součást vašeho výletu. Abychom vám ušetřili bolest, požádali jsme chiropraktiky, aby se podělili o své nejlepší produkty (a tipy odborníků) pro prevenci vzplanutí během létání.

V tomto článku

Tipy pro léčbu chronické bolesti zad při létání

Věnujte pozornost svému držení těla

Kontrola držení těla je vaší první linií obrany proti chronickým bolestem zad – zejména v těsných sedadlech v letadle. “Zkuste sedět zády k sedadlu a chodidla na podlaze,” doporučuje Dr. Anjali Agrawal, Bay Area chiropraktik a odborník na výživu. „Nepřekřižujte nohy, protože to může zatěžovat vaše záda.“ Říká, že byste si také měli zastrčit polštář za záda, pokud nemáte nohy podepřené. “Také si pod hýžďové svaly položte polštář, abyste se pokusili udržet polohu boků ve stejné výšce nebo o něco výše než je poloha kolena,” radí (k tomu se dostaneme později k nejlepším polštářům).

Vstávejte a pohybujte se, pokud je to možné

“Jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, je vstát a pohybovat se po chodbě,” říká Dr. Berch Fritz, chiropraktik a klinický ředitel společnosti Kaizo Health. „Udělejte si přestávky v dlouhém sezení tím, že vstanete a půjdete do koupelny nebo se jednoduše protáhnete v uličce.“ Pokud je to možné, zkuste každých 20 až 30 minut projít uličkou a protáhnout si záda. Protože máme tendenci sklouznout dopředu, když sedíme, říká chiropraktik Dr. Keith Sparks, že protahování dozadu pomáhá uvolnit napětí. “Je to mírně zaoblené držení těla, které časem vede k problémům se spodní částí zad,” vysvětluje. “Protažení zad v opačném směru pomáhá vyrovnat množství času pod napětím mezi dvěma pozicemi – jin a jang.”

Vyberte si sedadlo u uličky

Jakkoli bychom všichni chtěli létat výhradně první třídou, můj bankovní účet nikdy nemohl. Chiropraktici proto doporučují zaujmout další nejlepší místo – jedno v uličce nebo s větším prostorem pro nohy. “Sedadlo v uličce je obvykle pohodlnější pro protahování a pohyb, zatímco sedadlo s větším prostorem pro nohy vám může pomoci najít pohodlnější pozici,” říká Dr. Agrawal. To znamená, že si pravděpodobně budete chtít rezervovat co nejdříve, abyste získali dobré místo. A pokud vás někdo na palubě požádá, abyste přestoupili, nepřemýšlejte dvakrát o tom, že (zdvořile) odmítnete!

Chiropraktikem schválené produkty k zakoupení před odletem

Bederní polštář Mckenzie na bolesti zad při létání, doporučený chiropraktikem

Původní McKenzie Lumbar Roll – Pevná hustota – 27,00 $

“Nejdůležitější věcí, kterou musíte mít na letu, pokud máte chronickou bolest zad, je dobrý polštář na bederní opěrku,” říká Dr. Matthew Cavanaugh, DC, chiropraktik se sídlem v Lafayette, Louisiana. „Pomůže vám to udržet vaši páteř ve správném vyrovnání a v dobrém držení těla během dlouhého mezipřistání ve vzduchu nebo v terminálu.“ A praktici z celé řady říkají, že bederní role McKenzie je to nejlepší, co můžete získat. „Je to skvělý nástroj pro dodatečnou podporu dolní části zad a je extrémně přenosný,“ říká Dr. Fritz. Díky praktickému popruhu ji lze také použít téměř kdekoli – od sedačky do letadla přes kancelářskou židli až po autosedačku.

Owala Freesip láhev na vodu pro létání s bolestmi zad, podle chiropraktiků

Owala, FreeSip izolovaná láhev na vodu z nerezové oceli – 33,00 $

“Zůstaňte hydratovaní během letu tím, že si přinesete znovu plnitelnou láhev s vodou,” radí Dr. Agrawal. „Dehydratace může zhoršit svalové napětí a nepohodlí.“ Milujeme Owala Free Sip při cestování, protože 1. je v podstatě nezničitelný a 2. je skutečně nepropustný. Vestavěné brčko umožňuje snadné pití, zatímco hubička FreeSip vám umožní pít volně, pokud si to přejete. Nosný popruh lze navíc zavěsit na batoh při procházce letištěm. Oh, a přichází v mnoha zábavných barvách.

Kompresní punčochy Comrad, doporučené chiropraktikem při chronických bolestech zad

Kompresní podkolenky Comrad – 28,00 $

Dostupné velikosti: S-XL

„Přibalte si kompresní ponožky, abyste zlepšili krevní oběh a minimalizovali otoky nohou,“ doporučuje chiropraktik Philip Baines z Active Care Chiropractic. Tyto kompresní ponožky po kolena od Comrad jsou jedny z oblíbených W+G na cestování – jsou vyrobeny ze směsi nylonu a spandexu odvádějícího vlhkost a pomáhají snižovat otoky, což vašim nohám poskytuje potřebnou úlevu při létání.

Barvy: 4

Tenisové míčky Penn doporučené chiropraktikem pro chronické bolesti zad při cestování

Penn, mistrovské tenisové míčky – 4,00 $

Pro jednoduchou, domácí masáž zad během letu, podle chiropraktika Dr. Matt Tanneberg jen tenisový míček. „Tenisový míček je lehká a přenosná varianta pro cestování a pomůže vám uvolnit jakékoli svalové napětí,“ vysvětluje. “Můžete položit tenisový míček za sebe, když sedíte, a vyvíjet tlak na oblasti vašeho těla, které se cítíte jako modřina.” Jemné přetočení zády proti tenisovému míčku pomáhá uvolnit svalové napětí, a když skončíte, jednoduše ho odhoďte. do vaší osobní věci. Génius!

Polštář na krk Cabeau doporučovaný chiropraktikem pro chronické bolesti zad při cestování

Cabeau, cestovní polštář na krk Evolution S3 – 40,00 $

Stejně jako bederní polštář podpírá vaše záda, polštáře na krk jsou podle chiropraktiků stejně důležité pro udržení vašeho držení těla a zarovnání. “Jakákoli další podpora je důležitá, protože dlouhé sezení může unavovat posturální svaly, což vede ke zvýšenému namáhání kloubů,” říká Dr. Kevin DC, ředitel chiropraxe ve společnosti The Joint Chiropractic. Polštář na krk Cabeau má na Amazonu přes 4 000 5hvězdičkových recenzí a je jasné proč. Má vyztužené boky pro podporu krku ve všech úhlech, je vyplněna vycpanou paměťovou pěnou a připevňuje se k opěrce hlavy sedadla pro maximální stabilitu. Třešnička na dortu? Sroluje se do tašky a připevní se k zavazadlu pro snadnou přepravu.

Bengay krém zmírňující bolest na chronické bolesti zad doporučený chiropraktikem

Bengay, Ultra Strength Pain Relief Cream – 16,00 $

„Pro někoho s chronickou bolestí zad může dlouhé sezení velmi bolet. Lokální krémy mohou poskytnout dočasnou úlevu a učinit cestu snesitelnější,“ říká Dr. Kevine. Zde vstupuje do hry Bengay – jeden z nejdůvěryhodnějších krémů proti bolesti na trhu. Nemastný krém na bázi mentolu, kafru a methylsalicylátu poskytuje rychlou a spolehlivou úlevu od bolestí zad. A má osvěžující chladivý efekt, který je při aplikaci skvělý.

Chiropraktik doporučil bederní pás na bolesti zad pro chronické bolesti zad při létání

Vriksasana, sakroiliakální kyčelní pás – 28,00 $

“Zvažte použití bederního podpůrného pásu, který zajistí dodatečnou stabilitu a podporu dolní části zad během letu,” říká Dr. Agrawal. „Na rozdíl od bederní opěrky lze sakroiliakální pás nosit delší dobu bez rizika svalové atrofie.“ Tato všestranná možnost od Amazonu pomáhá bojovat s bolestí a záněty, které přicházejí s dlouhým sezením. Systém dvojitého pásu vám umožňuje upravit úroveň komprese tak, aby vyhovovala vašim potřebám. A zevnitř je vybavena silikonovými proužky, které zabraňují jeho klouzání nahoru a dolů během letu. Zmínili jsme se, že je konec? 10 000 5hvězdičkové recenze?!

Sedák Sojoy.  Doporučeno chiropraktikem pro chronické bolesti zad při létání

Sojoy, iGelComfort 3v1 skládací gelový polštář na sedadlo – 50,00 $

Abyste předešli tuhým sedadlům v letadle, „zvažte pořízení přenosného sedáku, který vašim zádům poskytne dodatečnou oporu a pohodlí,“ radí Dr. Agrawal. Tento model je skládací, díky čemuž je praktickým cestovním doplňkem – a je vyroben z pevného gelu a materiálu z paměťové pěny, který zmírňuje tlak na spodní část zad, podporuje krevní oběh a optimalizuje vaše držení těla. Podle 5hvězdičkové recenze to milují i ​​letušky.

Odporové gumičky doporučené chiropraktikem při bolestech zad při létání

Fit Simplify, cvičební pásy s odporovou smyčkou – 13,00 $

Snadno se používají a ještě snadněji se skladují, chiropraktici říkají, že odporové pásky jsou prostorově úspornou nutností, kterou musíte mít ve svém příručním zavazadle. “Odporové pásy mohou pomoci natáhnout a uvolnit napětí během mezipřistání nebo při čekání na let,” říká Dr. Agrawal. “Mohou být užitečné pro aktivaci svalů nohou a paží, aby pomohly lépe proudit krev, a zvýšená svalová aktivita může snížit tlak na vaše klouby,” souhlasí Dr. Kevin taky. Jsou také skvělým způsobem, jak se dostat do malého tréninku přímo v místě určení.

Ohřívač rukou doporučený pro chiropraktiky při chronických bolestech zad při létání

HotHands, Super Warmer pro tělo a ruce – 25,00 $

Teplý obklad může dočasně zmírnit bolesti zad při létání, ale může být obtížné najít obklad schválený TSA. Jako jednoduché řešení nabízí Dr. Cavanaugha, aby si vybral cestovní ohřívače rukou. „Ohřívače rukou lze aktivovat a použít jako malé vyhřívací podložky na spodní část zad, když jste v nouzi,“ vysvětluje. „Teplo z ohřívače rukou rozšiřuje cévy a zvyšuje průtok krve do oblasti bolesti, což podporuje hojení. Toto zvýšení průtoku krve pomáhá uvolnit napjaté svaly a snížit bolest a nepohodlí.”

Tenisky Hoka Bondi 8 doporučují chiropraktici při bolestech zad

Hoka, Bondi 8 – 165,00 $

Dostupné velikosti: 5-12

„Vyberte si pohodlné boty s dobrou podporou klenby, abyste snížili namáhání dolní části zad při chůzi na letišti,“ doporučuje Dr. Agrawal. Hoka’s Bondi 8 jsou tenisky šetrné k zádům a chodidlům oblíbené mezi podiatry i nakupujícími, protože jejich podpůrný, ultra odpružený design a podrážka tlumící nárazy poskytují měkký a pružný krok.

Barvy: 21

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *