12minutový trénink mobility pro celkové zdraví kloubů těla

By | September 17, 2023

YVíte, jak byste měli každých šest měsíců navštěvovat zubaře, aby byly vaše zuby a dásně zdravé? Inu, trénink mobility je něco jako čištění zubů při kondičním tréninku. Pokud budete důsledně provádět cvičení, která zvýší váš rozsah pohybu, budete se starat o své zdraví kloubů na další roky – a hej, není to cíl?

V epizodě tohoto týdne Dobré pohyby, mistr Nike Traci Copeland vás provede 12minutovým cvičením, které si můžete snadno uložit v zadní kapse pro budoucí tréninky. „Dnes je to všechno o mobilitě,“ říká ve videu. „Uděláme pohyb mobility, který bude trochu jako jóga. Je to perfektní před nebo po tréninku.”

Copeland začíná trénovat s kočkami, aby zahřál páteř a rozproudil krev. Poté se pohybujte tělem, končetinu po končetině, mobilizujte a prodlužujte boky, páteř a ramena, dokud nevyprší váš čas.

Níže jsou uvedeny první tři kroky Copelandsovy rutiny celkové tělesné mobility. Ujistěte se, že si na další trénink ponechte více času, abyste se mohli touto sekvencí zahřát nebo zchladit.

3 pohybové pohyby celého těla pro váš další trénink

1. Kočky-krávy

Postavte se na ruce a kolena. Ujistěte se, že máte ramena nad zápěstími a boky přímo nad koleny. Nadechněte se a protlačte hrudník pažemi, prohněte záda a stáhněte žaludek, když zvednete pohled a kostrč ke stropu. S výdechem otočte páteř k nebi, přitáhněte pupek k zádům, stáhněte ocasní kost dolů a podívejte se na stehna. Pokračujte ve střídání těchto dvou poloh po dobu 30-60 sekund.

2. Ptačí psi

Ve stejné poloze (ramena přes zápěstí, boky nad koleny) zapojte břicho, abyste měli záda rovná jako stůl. Poté, aniž byste pohnuli horní částí těla, natáhněte pravou nohu dozadu a levou ruku dopředu, dokud nebudou obě rovnoběžné s podlahou. Poté přitáhněte lokty a kolena natažených končetin k sobě pod břichem, otáčejte páteří směrem ke stropu a dívejte se na svůj pupek. Vraťte se do plné extenze a opakujte ještě čtyřikrát, než změníte strany.

3. Pes směřující dolů k psovi směřujícímu nahoru

Z kleku skrčte prsty u nohou a zvedněte boky dozadu, ruce držte rovně a spusťte hrudník směrem k podlaze. Při nádechu se převalte vpřed do pozice prkna se zápěstím přímo pod rameny a koleny z podlahy. Udržujte své jádro napjaté, když spouštíte boky a nohy, abyste se vznášeli nad podlahou, protlačte hrudník pažemi, abyste prohnuli záda. Použijte sílu svého bránice, abyste se zatlačili zpět do klesajícího psa. Opakujte po dobu 30-60 sekund.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *