14 nečekaných vánočních svíček k čichání po celou zimu

By | September 17, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

O svátcích je jisté několik věcí: Najdou se lidé, kteří budou mít svou vánoční hudbu připravenou a připravenou jít den po Dni díkůvzdání; Dostanete alespoň jeden dárek, který nechcete. Nebudou chybět hořící sváteční svíčky. Pokud necítíte Grinchovy vibrace, přesně víte, jaké svíčky to jsou – ty osvědčené sváteční vůně, které téměř ucítíte, jakmile o nich začnete přemýšlet. Mluvíme o čerstvé borovici, pikantním perníku a možná trochu máty peprné.

Neexistuje nic absolutního nesprávný s těmito tradičními vůněmi a pro mnoho lidí jsou to právě vůně, které si spojují s prázdninovou radostí a časem s blízkými. Ale v této sezóně se některé značky svíček snaží dělat něco jiného – a výsledky přinesly docela zábavné a nečekané párování.

Abychom rozebrali inspiraci za některými z těchto netradičních domácích vůní, mluvili jsme s odborníky z některých našich oblíbených značek svíček pro děti, jako jsou Otherland, DS & Durga a Anecdote. Čtěte dále a dozvíte se o nové generaci voňavých svátečních vůní Nic jako normální vánoční stromeček.

inspirace stávky z reálného života

U značek, které znovuobjevují sváteční vůně, je důležité čerpat z osobní zkušenosti. „Chceme, aby naše produkty odrážely vzpomínky i okamžiky,“ říká Julie Maskulka, generální ředitelka a zakladatelka Anecdote Candles. “Vzpomínky se propůjčují nostalgickým vůním, zatímco okamžiky mohou být prosté radosti, které považujeme za samozřejmost.”

Například kolekce Otherland’s Gilded Collection (jedna ze dvou svátečních řad pro tento rok) obsahuje svíčky, které Abigail Stone, spoluzakladatelku a generální ředitelku značky, přivádějí zpět na elegantní vánoční večírky „nad život“ pořádané její matkou. její dětství. „Moonstruck“ má tóny bílého mahagonu a uzené břízy, „připomíná vám, abyste se odplížili z večírku na čerstvý vzduch“, zatímco „Black Velvet“ byl inspirován černým dress codem a kombinuje cyklámen, irské dřevo a noční kvetení. jasmín způsobem, který mi připomíná „usrkání francouzské 75 a kroucení se na tanečním parketu, zatímco hraje velká kapela“.

Podobně spoluzakladatel společnosti DS & Durga David Moltz vytvořil novou svíčku značky Lightable Latkes pro rok 2022 na základě tradic své rodiny Chanuka. “Vůně smaženého latke je pro nás vůní sezóny,” říká. Dodává, že důvodem, proč vůně tak dobře funguje jako svíčka, je to, že při zapálení vytváří přirozenou směs ohně a bramborových tónů, takže vůně autenticky připomíná skutečnou vůni vaření latkes.

U všech těchto směsí vůní nové generace je umění překládat vzpomínky způsobem, který zachycuje jejich pocity, aniž by to bylo příliš zřejmé. Například svíčka Anecdote ze jmelí neobsahuje jediný tón skutečného jmelí. Místo toho je to „bohatá vrstvená vůně s tóny jablka, šafránu, černého rybízu a ambry, která má zachytit sváteční povahu tradice jmelí“.

Co je dřív, jméno nebo svíčka?

Stejně jako u slepice a vejce zde neexistuje žádná skutečná odpověď.

“Jméno vždy, vždy, vždy je na prvním místě,” říká Maskulka o procesech Anecdote. Vaše značka je jedinečná v tom, že každá svíčka má pod sebou jméno, ale také anekdotu. Například štítek Snow Day říká: „Voní jako změna plánů a šálek kakaa.“ Tým tedy začne jménem, ​​rozhodne se pro anekdotu, která k němu patří a Pak Vytváří vůni, která nejlépe odpovídá pocitu a náladě, kterou vyvolává.

Naopak, Cook Stone má přísný proces „vůně diktuje jméno“, což znamená, že svíčky Otherland dostanou své jméno až v závěrečných fázích formulace. V tuto chvíli jde o skupinovou aktivitu s jejím týmem, kde každý sdílí své nápady a nakonec dospěje k výsledku, že každý si myslí, že nejlépe ztělesňuje vůni. Ale to neznamená, že je to snadné: “Zřídkakdy existuje shoda na jménu, takže je musíme probrat všechny,” říká. A všimnete si, že každá svíčka má v názvu dvě slova a tři popisy vůní (místo typického základu, středních a horních tónů) – jde o rozhodnutí o brandingu, díky kterému je vše pro zákazníky co nejjasnější a nejstručnější.

Moltz to rád míchá a říká: “Obvykle přijdu s tím nápadem.” [for the scent] Nejprve doladím název.” Dodává, že někdy to funguje i obráceně, ale že v konečném důsledku by měl název pouze reprezentovat to, co je vůně.

Nakupte naše oblíbené nečekané vánoční svíčky

DS & Durga, přenosný vánoční stromek – 65,00 $

Za třetí edici této sezónní svíčky této značky získáte víc než jen balzámovou jedle. Nechybí ani tóny hřebíčkové vody, smrku, jantaru a rakouské borovice, které se spojují a vytvářejí aroma, které křičí: “Nejsem tvá základní vůně vánočního stromku.”

Otherland, Alpine Crystal – 36,00 $

Pro překvapivý šmrnc na svíčce, u které byste očekávali, že budete vonět jako zasněžená borovice, má tato svíčka tóny větviček jalovce, ledového toniku a citronového střiku, což vytváří nádherně pikantní směs, která více připomíná nápoj než venkovní prostředí.

Heretical Dirty Santa Candle – 65,00 $

Heretic je známý svými vůněmi na jazyku (jako svíčka „This Smells Like My Vagina“ od Gwyneth Paltrow) a tato svůdná kombinace borovice, hřejivého karafiátu, dubového mechu a kůže si zaslouží místo na Santově nezbedném seznamu. A ano – myslíme to jako kompliment.

Candier, I Dream of a Pink Christmas – $ 31.00

Červená a zelená mohou být v tomto ročním období trochu nad věcí, ale růžová? To je vítaný obrat. Tato nečekaná vůně kombinuje lahodný máslový krém, andělský dort a šplouchnutí bourbonu pro slintající (ale ne příliš sladké) aroma.

Hotelová hala, Chalet Candle – 56,00 $

Pokud pro vás výlet do Aspenu o letošních prázdninách není v plánu, můžete si trochu ochutnat dobrý život s tímto vypalovačem bouujee. Dlouhá vůně kořeněné skořice, bergamotu a ambry bude zútulňovat váš domov ještě dlouho po sfouknutí svíčky.

Lavune, svíčka Ember – 42,00 $

Bez vánoční přihlašovací smyčky by to nebyly svátky. I když nemáte vlastní krb, tato dřevěná svíčka přináší vůni krbu přímo do vašeho obývacího pokoje. Režim praskající palby: aktivován.

Chillhouse, Cashmere Café – 38,00 $

I když se technicky nejedná o sváteční směs, tato svíčka má tóny světlé rebarbory, cassis, cedru a santalového dřeva, které mají připomenout návštěvu luxusní pekárny v Soho, kde si můžete dopřát. Dává nám ten příjemný pocit, když jsme zabaleni do nové kašmírové deky a pojídáme zbytky vánočního cukroví.

FORVR Mood, Burr Candle – 38,00 $

Tato svíčka je o tom, že chcete něco horkého, co vás zahřeje během chladných měsíců. Jackie Aina, zakladatelka značky, říká, že její oudová vůně se cítí jako útulná v chatce v lese.

Sniff, Old Saint Wick – 44,00 dolarů

Představujeme vám, chcete-li, zvýšený vánoční stromeček. Díky tónům santalového dřeva, jabloňového květu, rozmarýnu a jasmínu (s přídavkem sibiřské borovice, jedlového balzámu a cedrového dřeva) bude váš domov vonět jako čerstvě řezaná jedle vystavená v elegantní lyžařské chatě.

Společný dědic a všechno hezké vánoční svíčka – 68,00 $

Tato svíčka je definicí jemnosti. Vyměňuje příliš horlivé balzámové vůně za hřejivý kardamom a santalové dřevo a dodává mu útulnou, domáckou atmosféru, kterou si můžete užívat i po prosinci. Nechybí ani tonka fazole a kaštany, které mu dodají nádech sladkosti a podtrhnou pikantnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *