15minutové sezení flexibility k prodloužení napjatých svalů

By | September 17, 2023

Není žádným tajemstvím, že protahování je skvělý pocit, ale flexibilita má výhody nad rámec potěšení. „Výzkum ukázal, že zvýšená flexibilita může snížit riziko zranění,“ řekl dříve pro Well+Good Austin Martinez, ředitel vzdělávání StretchLab. “Větší flexibilita umožňuje kloubu pohybovat se ve větším rozsahu pohybu.” Tímto způsobem flexibilita zvyšuje mobilitu, která je spojena s dlouhověkostí.


Flexibilita je v podstatě rozsah pohybu, který mohou vaše svaly nebo svalové skupiny protáhnout. Čím větší je tato ROM, tím jste flexibilnější a tím více uvolňujete tlak na vaše klouby a šlachy, které jsou namáhány při tréninku nebo prostě v každodenním životě.

To by byl dostatečný důvod zaměřit se na trénink flexibility, ale zároveň je to opravdu dobrý pocit. A flexibilita toku flexibility mistra Nike a učitelky jógy Traci Copeland není výjimkou.

“Dávám vám několik nástrojů, které můžete použít sami, abyste pomohli svému tělu cítit se skvěle a lépe se pohybovat,” říká Copeland o jednotlivých složkách této 15minutové rutiny. Při tréninku agility je třeba mít na paměti jednu věc: „Tohle je méně o rychlosti a více o kontrole,“ říká Copeland ve videu, „a dáváte si příležitost jít pokaždé hlouběji.“

Udělat si čas začít den touto jógovou rutinou by jistě byl užitečný způsob, jak probudit tělo, ale jak Copeland také poznamenává, tyto pohyby jsou „skvělé kdykoli, zvláště po dlouhém dni sezení stlačuje svaly na páteři, nebo pokud jste celý den stáli na nohou. Během celého kurzu vám Copeland pomůže protáhnout vnitřní stehna, boky, hamstringy a spodní část zad a také ramena – všechny oblasti, které jsou náchylné k napětí v důsledku životního stylu, který vyžaduje hodně sezení.

Až budete připraveni, uchopte podložku a stiskněte tlačítko Přehrát na videu výše. Nezapomeňte dýchat, centrovat a užívat si.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *