15minutový koordinační trénink pro tělo i mysl

By | September 16, 2023

TDíky molekulám, které se při cvičení uvolňují, posiluje cvičení těla i mozek. Ale ne každé cvičení samo o sobě vás konkrétně kognitivně napadá. To je rozdíl v tomto 15minutovém koordinačním tréninku.

„Naše těla a mozky neustále přijímají zpětnou vazbu z různých systémů, aby zdánlivě vytvořily jednotný pohyb,“ řekla dříve Molly Frankinburger, DPT, PT, CSCS pro Well+Good. Výsledek se může zdát jednoduchý, jako udělat jeden krok. Ale ve skutečnosti je koordinace složitá práce. Je to schopnost ovládat svou rychlost, načasování a směr. Zahrnuje přijímání všech možných informací z vašeho těla a vašeho prostředí a jejich převedení do akcí, které jsou někdy složité a zahrnují více kroků.

Dobrá koordinace však stojí za to, protože nám pomáhá pohybovat se světem hladce (a bez zranění). Zlepšení vlastní pohody tedy přináší okamžité i dlouhodobé výhody. Navzdory tomu, co jste se možná v dětství naučili, nejsou koordinační cvičení jen o plácání se po hlavě a tření břicha zároveň. To může zahrnovat kombinování práce nohou se silou, aktivaci svalů, o kterých jste nevěděli, že máte, nebo kroucení a ohýbání způsobem, který by vás původně mohl přimět říct „Huh?“. Proto jsou cvičením pro vaše tělo A Duch.

A to je přesně to, co Traci Copeland přináší v tomto 15minutovém koordinačním cvičení. Začnete rozcvičkou, která se zaměří na aktivaci nohou, ramen a jádra. Hlavní série se skládá ze tří sérií po pěti celotělových cvičeních. Všechny ale obsahují to jisté něco navíc. Například jeden pohyb kombinuje pozici Warrior 3, která se posune dopředu do kolenního pohonu, což vám pomůže „posílit ty drobné svaly na chodidlech a kotníku“, které podporují rovnováhu. Při dřepu z vinné révy budete prakticky tančit a Copeland vás povzbuzuje, abyste zvýšili rychlost, jakmile se s pohybem budete cítit pohodlněji. Ani mě nenuťte začít s její variací na medvědí prkno.

Toto video je výzvou, ale po pouhých 15 minutách budete spokojeni, že jste skutečně dokončili trénink celého těla od hlavy až k patě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *