16minutový trénink síly a mobility

By | September 18, 2023

A Dobrý trénink začíná a končí strečinkem. Často jsou to ty nejlepší díly. Ale co kdyby šlo o cvičení, kde protahování svalů, kroucení páteře a pohyby uvolňující napětí nejen dokončí trénink, ale jsou v něm integrovány? Kluci, můžeme vám představit mobilní silový trénink?

Mobilita v podstatě popisuje rozsah vašeho pohybu a ovlivňuje, jak snadno můžete provádět úkoly, jako je lézt po schodech, sbírat potraviny a obecně se pohybovat po světě. „Mobilita je důležitá, protože vám umožňuje normálně fungovat ve vašich každodenních činnostech,“ řekl dříve pro Well+Good Vinh Pham, PT, fyzikální terapeut a zakladatel Myodetox Clinics. “Pokud nemáte dobrou mobilitu, nebudete schopni vykonávat činnosti v plném rozsahu.”

Kombinace silového tréninku a mobility je jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit svou flexibilitu. “[Both] Aspekty vám umožňují pohybovat všemi vašimi klouby a měkkými tkáněmi v jejich plném rozsahu pohybu, a to je zásadní pro vybudování silného těla a vyhnutí se bolesti a zranění,“ řekla dříve pro Well +Gut Renee Pickett, hlavní trenérka Strong Nation. A přesně to přináší toto 16minutové cvičení s Kat Atienzou.

Během cvičení začnete zahřátím s pohyby určenými k promazání kloubů a aktivaci svalů. Tím ale protahování nekončí. Ve dvou sériích po třech okruzích absolvujete cviky, které posílí svaly a rozšíří rozsah pohybu. Vezměte YWs, první tah v prvním setu. Zacvičíte si laty a další zádové svaly i paže, ale také otevřete hrudník a ramena, to vše přispívá ke správnému držení těla.Mezi další pohyby patří kliky ve tvaru čtyř, které otevírají vaše boky při procvičování břicha, obrácené výpady s kroucením pro posílení spodní části těla a pružnosti páteře a kliky pro doteky psích prstů směrem dolů Posílení a mobilizace ramen Protažení hamstringů, lýtek a kotníky. A samozřejmě budete mít stále potěšení z ochlazení pomocí protahovacích cvičení, které zahrnují spoustu zvratů a otevření páteře. Mmmmm.

Cvičení pro vás může udělat mnohem víc, než jen posílit svaly. Ponořte se do těchto pohybů a vězte, že děláte něco úžasného pro své tělo, své srdce a svou dlouhověkost. To je dobře strávených 16 minut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *