2 hormonální přípravky na akné, které mi vyčistily nejhorší pupínky

By | September 22, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Vzhledem k úzkému propojení hormonů a akné by asi nemělo být překvapením, že se k tomu moje pleť rozhodla Zrůda když jsem se po deseti letech rozhodla vzdát hormonální antikoncepci. Poté, co jsem přestala brát pilulku, se mi na obličeji začaly objevovat ty nejhorší pupínky, jaké jsem kdy viděl, na místech, kde jsem nikdy nevyrazil.

Moje typicky mírné akné řeklo: „Podrž mi pivo,“ a pak zesílilo objem – a zánět – na čele, nose, tvářích a bradě (FWIW, to jsou místa, kde se nejčastěji objevují hormonální pupínky). Na rozdíl od většiny pupínků nemusí hormonální akné nutně souviset s mastnou pletí, což znamená, že některé složky bojující proti pupínkům, jako je kyselina salicylová a benzoylperoxid, mohou příliš vysušovat nebo dráždit. Abych udržela pleť pod kontrolou, rozhodla jsem se pro kombinaci retinoidů a jemných AHA: Differin Gel (18 $) a Caudalie Vinoperfect Brightening Glycolic Peel (39 $).

Tato úžasná kombinace produktů se zaměřuje na buněčný obrat, který je nezbytný pro odbourávání odumřelých kožních buněk a podporu zdravého růstu a regenerace. Tento zrychlený cyklus obměny může vaší pokožce usnadnit hojení a nový začátek. Ve skutečnosti jsou kyselina glykolová a retinol dvě z nejlepších vědecky podložených možností pro boj s akné prostřednictvím regenerace buněk. A jako třešnička na dortu existují důkazy, že retinoidy také snižují zánět, což může pomoci snížit zarudnutí a otok pupínku, zatímco se hojí.

Differin Gel pro léčbu akné – 18,00 $

Retinoidy obecně fungují tak, že stimulují buněčný obrat, aby nahradily mrtvé buňky ucpávající póry na povrchu pokožky zdravými – a dermatologové označují Differin za nejúčinnější volně prodejnou formuli proti akné, kterou si lze za peníze koupit. Je vyroben z adapalenu, nejsilnějšího snadno dostupného retinoidu na trhu, a jeho superschopnosti v boji proti průlomům nelze přeceňovat. (Věřte mi – jsem živým důkazem).

Caudalie Vinoperfect Brightening Glycolic Peel Mask – 39,00 dolarů

Vzhledem k tomu, že retinoidy mohou obvykle vysušovat, opravdu jsem chtěl najít AHA vzorec, který by odlupoval mou pokožku, aniž by ji svlékal – a tato krémová maska ​​to dělá. Receptura obsahuje jemnou směs kyseliny glykolové a dalších AHA, které zvednou odumřelé kožní buňky z povrchu vaší pleti a zanechají ji čistou a čistou.

Pár kapek retinolu a pár nocí maskování bylo vše, co moje pleť potřebovala, aby nastartovala proces hojení. Tato kombinace byla dostatečně jemná pro mou již tak suchou, problematickou pokožku – nedošlo k žádné retinizaci, senzibilizaci nebo dalším komplikacím z přidání těchto drsnějších složek. Ujistil jsem se, že budu pokračovat ve hydrataci (místně i perorálně), používat SPF a dobře odpočívat, abych umožnil svému tělu a pokožce regenerovat a vrátit se do starých kolejí.

Po asi 36 hodinách se otok a zarudnutí snížily asi na polovinu. A to vše během několika dní? Dobré jako nové.

Další tipy na léčbu akné u dospělých najdete ve videu níže.

Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš instagramový účet Fineprint pro nejlepší tipy a triky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *