3 protizánětlivé smoothie s mraženými citrony

By | November 8, 2023

APřestože vychutnávání velkého džbánu limonády je do značné míry ztělesněním letních vibrací, pravdou je, že sezóna citrusů teprve začíná. Šokující, já vím: vrchol je uprostřed zimy.

Ve skutečnosti je většina odrůd citronu k dispozici po celý rok; Pokud však hledáte lahodně sladké citrony Meyer v jejich maximální čerstvosti, prosinec až květen jsou pravděpodobně vaší nejlepší volbou. Pokud však znáte ty nejlepší triky, jak udržet citrony čerstvé, už víte, že zmrazení je zdaleka nejlepší metodou, jak z nich dostat co nejvíce života (zamýšlená slovní hříčka) – a uchovat si je i přes jaro. Také mražené citrony (ano, mluvíme zde o všem: dužině, kůře atd.) Dužina) jsou také nabité protizánětlivými vlastnostmi a jsou perfektní jako mix pro vylepšení vaší každodenní rutiny při výrobě smoothie.

Ztratili jsme tě u „celého citronu“? Ještě se na nás nezlobte! Níže obhajujeme respektování každého centimetru citrusů a sdílíme některé z nejlepších receptů na smoothie z mraženého citronu, které do vašeho života přidají nekonečnou radost.

Jaké jsou výhody konzumace celých citronů?

Odborníci na výživu potvrzují, že citrony jsou bohaté na nutriční výhody. Pro začátek jsou silným zdrojem základních vitamínů a živin, obsahují asi 50 procent doporučené denní hodnoty vitaminu C na citron (nebo asi 35 miligramů vitaminu na ovoce). Proto silné antioxidanty v citronech pomáhají posilovat imunitní funkce a bojovat proti poškození volnými radikály. Tedy zatímco citron Džus I když mají citronové kůry nepřeberné množství výhod, možná je naším úkolem věnovat více pozornosti často zapomínaným citronovým kůrám. Ve skutečnosti si uděláte obrovskou medvědí službu, když je vyhodíte.

Citronové kůry podle výživových poradců obsahují vápník, vitamín C, draslík a trochu vlákniny. Kromě toho výzkum ukazuje, že citronová kůra může mít kardiovaskulární přínosy, včetně potenciálního snížení krevního tlaku. „Některé studie naznačují, že limonen a další flavonoidy v citronové kůře přímo souvisejí s prevencí vzniku a šíření rakovinných nádorů, zejména rakoviny úst, krku, hrtanu a žaludku,“ říká registrovaná dietoložka Katherine Brooking, R.D. Citronová kůra – i když silná – teď zní jistě čím dál lákavěji, že?

Jak vyrobit zmrazené citrony

I když se citrony nekazí tak rychle jako třeba bobule, jejich zmrazení může pomoci prodloužit jejich trvanlivost. Pokud vás tlačí čas, postačí je zmrazit celé. Zjistili jsme však, že rozřezání na kousky je problém Před Pro každodenní použití je mnohem pohodlnější je hodit do mrazáku.

Za tímto účelem jednoduše nakrájejte ovoce na plátky podle libosti – doporučujeme malé klínky – a před vložením do mrazáku je položte naplocho, aniž byste se navzájem dotýkali, na plech vyložený pečicím papírem. Jakmile je kus zcela zmrazený, seberte ho a uložte jej do nádoby bezpečné pro mrazení, než jej vrátíte zpět do mrazničky. Získejte toto: Citronové kůry můžete také zmrazit jednotlivě, jak ukazuje toto nedávné video TikTok od @sunkistcitrus.

@sunkistcitrus Citrusy nevypadají dobře jen na vašich talířích; Se správnými tipy a triky to může trvat týdny. #sunkistcitrus ♬ Sunshine – WIRA

3 protizánětlivé recepty na mražené citronové smoothie

Borůvkové smoothie s mraženými citrony
Foto: Ambiciózní kuchyně

1. Citronově borůvkové smoothie

Borůvky, banán, citrony (šťáva A kůra), mandlový extrakt a nemléčné mléko jsou vše, co potřebujete k přípravě tohoto jednoduchého pětisložkového receptu na smoothie s citronem a borůvkami od Ambitious Kitchen. Nejlepší část? Je nabitý více než jedním zdrojem silných protizánětlivých antioxidantů (ahoj, borůvky rockstar). Chcete si to ještě více usnadnit, zvláště když je téměř nemožné najít si čas na přípravu smoothie, než vyběhnete ze dveří? Přidejte vše do přenosného mixéru BlendQuik a vychutnejte si lahodné smoothie na cestách. (Mimochodem, je nepropustný a lze jej pít přímo z šálku, chybovatBlender.) Žádný nepořádek A žádný stres.

Získejte recept: Citronovo borůvkové smoothie

krémové mražené citronové smoothie
Foto: Elaine

2. Krémové veganské citronové smoothie

Toto krémové veganské citronové smoothie od Eating by Elaine vyžaduje dva velké, šťavnaté citrony (odšťavněné a oloupané nebo mražené plátky, obvi), plus několik dalších ingrediencí bohatých na bílkoviny a vlákninu, jako jsou datle Medjool a blanšírované mandle. Nápoj také nabízí směs volitelných možností pro podporu smoothie, včetně protizánětlivé kurkumy a chia a/nebo konopných semínek bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Navíc, podle tvůrce receptů: “Je to stvořeno, aby vás probudilo s úsměvem!”

Získejte recept: Krémové veganské citronové smoothie

mražené citronové smoothie se zeleninou
Foto: Jíst ptačí semeno

3. Skryté zeleninové citronové smoothie

Chcete přidat další porci zeleniny? Tento snadný recept na citronové smoothie od Eating Bird Food obsahuje poněkud překvapivou tajnou přísadu: květák. Naštěstí nevýrazná chuť této zeleniny znamená, že v konečném produktu zůstává zcela bez povšimnutí a je přehlušena jinými (na smoothie chutnějšími) přísadami, jako je kurkuma, čerstvý zázvor a citron.

Získejte recept: Citronové smoothie

Zjistěte, jak vyrobit recept na bezodpadový citronový nanuk:
Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Kato Y, Domoto T, Hiramitsu M, Katagiri T, Sato K, Miyake Y, Aoi S, Ishihara K, Ikeda H, Umei N, Takigawa A, Harada T. Vliv denního příjmu citronu a chůze na krevní tlak. J Nutr Metab. 2014;2014:912684. doi: 10.1155/2014/912684. Epub 2014, 10. dubna. PMID: 24818015; PMCID: PMC4003767.

  2. Wang L, Wang J, Fang L, Zheng Z, Zhi D, Wang S, Li S, Ho CT, Zhao H. Protirakovinné aktivity polymethoxyflavonů citrusové kůry související s angiogenezí a další. Biomed Res Int. 2014;2014:453972. doi: 10.1155/2014/453972. Epub 28. srpna 2014. PMID: 25250322; PMCID: PMC4163462.


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *