3 základní jógové pozice pro posílení vaší praxe v roce 2023

By | September 18, 2023

YNaše první lekce jógy může být ohromující: cvičební prvky tisíce V sanskrtu existuje řada pozic zvaných „ásany“ a lidé tráví celý svůj život jejich zvládnutím. Přesto je možné vytvořit základ jógy, díky kterému se budete cítit silní, flexibilní a stabilní – i když právě začínáte. V epizodě tohoto týdne Dobré pohybyInstruktoři Brooklyn Yoga Club vám představí některé z nejzákladnějších (a nejdůležitějších) jógových ásan.

K položení základů pro vaši jógovou praxi nepotřebujete žádné vybavení. Ať už chcete zvýšit svou pohyblivost, zesílit nebo zažít přínosy této staleté tradice pro zdraví mozku, jste připraveni začít. Níže se dozvíte, jak procházet trojicí začátečnických jógových pohybů. Pak si nezapomeňte projít celé video. Jen tak: Jsi jogín.3 základní jógové pozice, které můžete cvičit dnes

1. Pes směřující dolů (Adho Mukha Svanasana)

Pro začátek se postavte na ruce a kolena. Umístěte kolena přímo pod boky; Vaše zápěstí mohou být přímo pod rameny. Při nádechu zatlačte do dlaní a zvedněte boky směrem k nebi. Pokud jsou vaše hamstringy napjaté, velkoryse pokrčte kolena a dejte chodidla o několik centimetrů dozadu. Otočte bicepsy dopředu a zatněte břicho, aby se vaše žebra neroztahovala.

2. Dětská póza (Baslasana)

Znovu se postavte na ruce a kolena. Rozkročte kolena tak, aby byla široká asi jako podložka a dotkněte se prstů u nohou. Zatlačte do dlaní a jemně veďte boky zpět k nohám. Pokud vaše hlava nedosáhne na podlahu, je to zcela v pořádku! Vezměte si blok, polštář nebo mikinu a umístěte si je pod hlavu jako oporu. Zde dýchejte a silně tlačte boky k patám.

3. Válečník II (Virabhadrasana II)

Začněte stát v přední části podložky. Udělejte velký krok vzad levou nohou a dejte vnější stranu levé nohy rovnoběžně se zadní stranou podložky. (Pro srovnání, pata vaší pravé nohy by měla být v linii s vnitřní klenbou levé nohy.) Pravou nohu hluboce ohněte, ale kotník držte přímo pod kolenem. (Možná budete muset rozšířit své držení těla, abyste to udělali.) Zvedněte paže rovnoběžně s podlahou, napněte jádro a vytáhněte pánev mírně dopředu. Jemně se dívejte přes pravé rameno, pokud je to pro váš krk pohodlné. Několikrát se zde zhluboka nadechněte, než změníte strany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *