3 značky, které používají dobré bakterie k léčbě akné

By | September 9, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Po desetiletí nám bylo řečeno, že bakterie jsou nepřítelem číslo jedna v boji proti akné. Časem ale vědci zjistili, že realita je daleko složitější. Ne všechny bakterie jsou škodlivé a jejich úplné odstranění z naší pokožky může způsobit více škody než užitku. Proto jej používají značky péče o pleť jako Phyla, Codex a Biojuve Dobrý Bakterie (ano, existují) k léčbě akné pomocí sér nasycených mikroby, probiotik a dalších.

“Vždy byl názor, že všechny bakterie jsou špatné,” říká Yug Varma, PhD, mikrobiolog a zakladatel Phyla. „Existuje bakterie, která způsobuje onemocnění akné, a jmenuje se C. acnes. Důvod, proč má v názvu slovo ‘akné’, je ten, že už asi 70 nebo 80 let víme, že jde o C. Acnes.“ se úzce podílejí na rozvoji akné. Nedávný výzkum mikrobiomů za posledních 10 až 15 let nám zároveň ukázal, že na naší kůži jsou některé opravdu dobré bakterie, které nechceme zabíjet. Pomáhají nám.”Výzkum z roku 2013 zkoumal kožní mikrobiom 101 lidí (49 s akné a 52 bez) a zjistil, že lidé se zdravou (nepostiženou) pletí měli na kůži více bakterií C. acne než lidé s akné. Překlad? Ne každý kmen C. akné způsobuje akné.

Thomas Hitchcock, PhD, hlavní vědecký pracovník v Crown Laboratories (vynálezci Biojuve), to srovnává se způsobem, jakým nahlížíme na živočišné druhy. Například vlci i psi patří k druhu Canis lupus. „Opravdu si myslíme, že bígl, který vás miluje a je laskavý k vašim dětem, je stejný jako šedý vlk, který vám pravděpodobně vezme vaše dítě a sežere ho? Ne,“ říká Dr. Hitchcock. „Patří ke stejnému druhu, ale jsou geneticky velmi odlišná zvířata. A totéž platí pro mikroby.”

Problém tradiční léčby akné – jako jsou antibiotika, benzoylperoxid a retinoidy jako Accutane – je ten, že nerozlišují a nezabíjejí žádné bakterie, se kterými přijdou do styku. Vyzbrojeni novými poznatky vědci nyní prosazují přístup k léčbě akné šetrný k bakteriím. Phyla, která byla uvedena na trh v červnu 2021, používá živé „fágy“ (o tom za chvíli) ve svém třífázovém fágovém systému pro boj s akné (120 USD), které zbavují pokožku špatných bakterií C. acnes, zatímco dobré bakterie zůstávají. V únoru 2023 uvedla společnost Codex Labs na trh jeden ze svých prvních doplňků, Shaant Clear Skin Probiotic Supplement (45 USD), jehož cílem je obnovit střevní mikrobiom a bojovat proti zánětu kůže, hlavní příčině akné. A tentýž měsíc Biojive, řada péče o pleť dostupná pouze v lékařských ordinacích, uvedla na trh produkty, které obsahují živé kmeny C. acnes, které udržují pokožku zdravou.

Phylin třístupňový fágový systém

Studie z roku 2016, která porovnávala kožní mikrobiomy účastníků s akné a čistou pletí, zjistila, že účastníci bez akné měli na kůži fágy – nazývané mikroskopické viry, které zabíjejí bakterie –, které účastníci s akné neměli. To vedlo k vývoji Phyla’s třívrstvého fágového systému, který dodává živé fágy prostřednictvím séra.

“Všichni máme otravné přátele, kteří mají dokonalou pleť, nikdy nemají akné, jen se probudí, nemyjí si obličej, ale nikdy se jim neudělá pupínek,” říká Dr. Varma. “Je velká šance, že mají tyto fágy přirozeně na kůži, které udržují jejich mikrobiom v rovnováze a kontrolují přemnožení bakterií akné.”

Systém začíná jemným, nepěnivým čisticím prostředkem vyrobeným z exfoliační kyseliny salicylové a protizánětlivého oleje z čajovníku. “Funkcí tohoto čisticího prostředku je ve skutečnosti jemně odlupovat pokožku a otevřít póry, aby absorbovaly sérum,” říká Dr. Varma. Pokud máte na pleti hodně nečistot nebo make-upu, začněte před použitím tohoto čisticího prostředku s čistícím balzámem. Následuje sérum a po něm hydratační krém.

“Sérum je náš hrdina.” „Obsahuje naši tajnou omáčku – živé, aktivní fágy – které zasáhnou vaši pokožku a okamžitě začnou vyrovnávat váš mikrobiom,“ říká Dr. Varma. „Máme také hydratační krém, protože mnoho lidí s akné má suchou pokožku po letech používání drsných produktů. Hydratační krém a všechny produkty jsou ve skutečnosti formulovány tak, aby byly šetrné k fágům.

Produkty jsou také formulovány se speciálním konzervačním systémem, který umožňuje fágům zůstat naživu a funkční. “Sérum je stabilní po dobu dvou až tří měsíců při pokojové teplotě a jeden rok v chladničce,” říká Dr. Varma. “A jsme docela blízko k tomu, aby byl stabilní při pokojové teplotě po dobu 12 měsíců.”

Probiotikum zaměřené na akné od Codex Labs

Jsme zvyklí vidět bakterie Lactobacillus na zadní straně balení probiotické péče o pleť, ale nevidíme, že existuje mnoho různých druhů. Zakladatelka Codex Labs Barbara Paldus, Ph.D., spolupracovala s certifikovanou dermatologkou a praktikem Aruveyda Raja Sivamani, MD, na identifikaci kmenů Lactobacillus, které minimalizují efekt prosakujícího střeva, ke kterému dochází, když bakterie prosakují ze střeva a způsobují zánět jinde v těle. .

“Zánět zasáhne vaše póry a vaše póry začnou produkovat kožní maz, který spouští buněčnou smrt v pórech,” vysvětluje Dr. Paldus. Buněčná smrt vede k nahromadění odumřelých kožních buněk, čímž se vytvoří ucpané póry, které se pak plní kožním mazem. “A pak jsou vaše aknózní bakterie v podstatě v prostředí bez kyslíku a spoustou potravy, připravené k exponenciálnímu množení.” A tady to máš.“ Vaše zánětlivé pupínky.

Toto probiotikum kombinuje specifický kmen Lactobacillus s další bakterií Bifidobacterium a dalšími protizánětlivými složkami, jako je guggul a extrakt z listů zeleného čaje.

„Sedmdesát až 80 procent vašich imunitních buněk je ve skutečnosti ve vašich střevech,“ říká Dr. Paldus. „V zásadě bylo ve studiích prokázáno, že tyto specifické bakterie, které jsou v našem probiotiku, stimulují tyto imunitní buňky. A tyto imunitní buňky v podstatě pomáhají uklidnit váš imunitní systém a regulují váš imunitní systém, včetně vaší pokožky.“

Ačkoli můžete vidět výsledky již během prvních několika týdnů užívání tohoto probiotika, Dr. Paldus, aby jej užíval po dobu 90 dnů kromě změny stravy, aby se skutečně obnovil váš střevní mikrobiom. Pokud se o sebe dobře staráte – jíte zdravě, dobře spíte a cvičíte – pravděpodobně můžete přestat užívat doplněk po tomto 90denním období. “Můžete tu a tam dostat vzplanutí, pokud si to vezmete na měsíc jako údržbu, ale není to jako jeden z těch doplňků, kde jste v tom dlouho zavření,” říká. Pokud však váš životní styl ještě není zcela na místě, můžete pokračovat v užívání doplňku neomezeně dlouho, abyste si zachovali účinky.

Živá technologie Xycrobe společnosti Biojuve

Produkty Biojuve jsou o zaplavení vaší pleti blahodárným C. Akné před spaním, aby se vytlačily ty špatné. Začněte jemným čisticím prostředkem, poté přejděte k séru Living Biome Essentials (dostupné s přidaným retinolem nebo bez něj) a doprovodnou aktivační mlhou. Sérum Living Biome obsahuje živé mikroby, které byly lyofilizovány a zapouzdřeny do malých krystalů nazývaných xykroby. Naneste jednu pumpičku séra do ruky, poté nastříkejte a rozmixujte aktivační mlhu. To mikroby krmí směsí vody, která je v podstatě probudí, a arabinózy, cukru, který jedí, aby se dostali do práce.

To by měla být jediná aktivní složka ve vaší noční rutině. Pokud tedy stále chcete používat retinol (což Dr. Hitchcok říká, že to opravdu není nutné), můžete použít retinolovou verzi tohoto séra.

“Existují někteří lidé, kteří jsou ženatí se svými retinoidy,” říká Dr. Hitchcock. „Nemůžeme zaručit, že žádný retinoid, který chcete použít, nebude obsahovat konzervační látky, které by xykroby zabily. “Takže jsme našli kompatibilní retinoid a udělali z něj verzi, která je o něco dražší.”

Pokud chcete do své ranní rutiny zakomponovat dobrotu, můžete si vybrat denní produkty, které obsahují další sérum, ochranný krém a ochranný sluneční faktor. „Když se ráno probudíte, můžete si umýt obličej, ale rozhodl jsem se to neudělat, protože si rád nechávám všechny své Xycrobes,“ říká Dr. Hitchcock. Když si umyjete obličej, můžete přidat sérum Biome Support Complex, které obsahuje fermentovaný vedlejší produkt Xycrobes. “Takže když se rozhodnete umýt si obličej, některé dobroty, které celou noc vylučovali a které jste právě smyli, se skutečně vrátí,” říká. Na pokožce také vytváří film, který chrání jakékoli ingredience, které nanášíte, před interakcí s konzervačními látkami nebo jinými ingrediencemi v jakékoli další péči o pleť nebo make-upu, které na něj plánujete aplikovat.

Poté můžete přidat hydratační bariérový krém (dostupný v barvách Normální až Dry a Normální až Oly), který také obsahuje látky tvořící film. Nakonec se můžete namazat opalovacím krémem Sheer Finish SPF 50+, který obsahuje super směs hydratační kyseliny hyaluronové, antioxidantů, vitamínu E a bambuckého másla.

Kdo může mít prospěch z používání dobrých bakterií k léčbě akné?

Pokud zjistíte, že tradiční produkty proti akné jsou pro vaši pokožku příliš drsné nebo nemůžete najít nic, co by fungovalo tak, jak chcete, můžete vyzkoušet tyto produkty s dobrými bakteriemi.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *