4 místa, kde můžete použít retinoidy kromě obličeje

By | September 9, 2023

DErmatologové považují vitamín A (také známý jako retinol) za zlatý standard v oblasti anti-aging, a to díky četným studiím a testům jeho účinnosti. Díky své vědecké účinnosti se hvězdná složka nachází v bezpočtu retinolových sér, olejů a krémů a většina z těchto produktů je určena na obličej. Existují ale i jiná místa než na obličej, kde lze retinoidy použít, která stojí za to prozkoumat.

Retinoidy neboli aktivní forma vitaminu A nabízí nespočet výhod. “Jsou vysoce účinným receptem, který podporuje buněčnou výměnu za účelem zlepšení textury, hyperpigmentace a tónu pleti,” říká Lindsey Zubritksy, MD, FAAD, člen představenstva. atestovaný dermatolog. Také stimulují krevní cévy, zvyšují produkci kolagenu, čistí póry a mnoho dalšího.Výhody retinoidů se však neomezují pouze na pokožku obličeje, ale ovlivňují i ​​jiné části těla.

4 jiná místa než váš obličej, kde můžete použít retinoidy

1. Tmavá kolena a lokty

Jednou z hlavních výhod používání retinoidu je podle Dr. Zubritského v tom, že zvyšuje buněčný obrat. To znamená, že staré kožní buňky se rychleji zbavují a jsou nahrazeny mladšími, čerstvějšími. To nejen bojuje proti hyperpigmentaci, ale také rozjasňuje vaši pleť. Jednoduchým produktem pro tento účel je Necessaire The Body Retinol (55 USD), který používá směs retinolu a alfa hydroxykyselin (AHA) k odstranění nežádoucích skvrn pro hladší a jasnější tón.

2. Oblasti pokožky hlavy s mužskou plešatostí

Vypadávání vlasů je frustrující a komplikované a pouze váš lékař může určit nejlepší léčebný plán. Proto doporučujeme se před zahájením nového léčebného plánu nejprve poradit s ním. Na rozdíl od jiných míst na tomto seznamu vyžaduje vlasová pokožka tretinoin, silnější retinoid, který je dostupný pouze na předpis. Podle nedávných studií může být tretinoin užitečným doplňkem vaší rutiny. Podle Dr. Zubritsky, když se používá v kombinaci s minoxidilem, bylo prokázáno, že zvyšuje absorpci kůží, což má za následek zvýšený růst vlasů.

3. Keratosis pilaris

Keratóza pilaris, známá také jako „kuřecí kůže“, je běžný stav, který se obvykle vyskytuje na pažích nebo stehnech. K tomu dochází, když usazeniny keratinu ucpávají vlasové folikuly a kožní póry a způsobují drobné, tvrdé hrbolky. Stav je neškodný, ale nepříjemný. Naštěstí je dvousložkové ošetření poměrně jednoduché: exfoliovat a hydratovat. Zde vstupují do hry retinoidy. Technicky neodlupují, ale urychlují buněčný obrat, což usnadňuje keratinizaci. Exfoliační tělové sérum Topicals Slather (30 USD) obsahuje obě AHA, které odstraňují odumřelé kožní buňky. A Retinol, takže získáte to nejlepší z obou světů. Následujte ABI AME Summer Skin (29 $) pro extra hydrataci s vitamínem B5 a ovsem.

4. Strie

Technicky vzato je strie jizva, která vzniká, když se kůže rychle natáhne nebo stáhne. Další výhodou používání retinoidů je, že posilují a stimulují kolagen, který pomáhá vyblednout vzhled jizev. Nicméně “retinoidy jsou nejužitečnější, když se používají na čerstvé strie,” říká Dr. Zubritský. I ona však varuje před užíváním retinoidů v těhotenství.

Bez ohledu na to, jak a kde jej používáte, pamatujte, že vaše pokožka bude po použití retinolu obzvláště citlivá na poškození sluncem. Pro ochranu po použití účinné látky proto nezapomeňte použít ochranný sluneční faktor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *