4 Pravidla péče o oblečení na ekzém z dermy

By | September 9, 2023

WPokud trpíte ekzémem, musíte se vyhnout potenciálním dráždidlům, jako jsou barviva a vůně. I když víme, že je důležité věnovat pozornost tomu, jaké pleťové produkty používáte, Jeanine Downie, MD, certifikovaná dermatoložka v Montclair, New Jersey, která léčí ekzémy a sama jím trpí, říká, že byste měli věnovat pozornost také tomu, co nosíte. věci, kterým byste měli věnovat pozornost, a látky, které si dáváte na tělo.

Tato pozornost zahrnuje vše od typu pracího prostředku, který používáte, až po zajištění vyprání nového prádla. Níže se dozvíte více o pravidlech péče o oblečení na ekzém, která musíte dodržovat.

4 Pravidla péče o oblečení na ekzém, která byste měli dodržovat

1. Nové oblečení a ložní prádlo před použitím vždy vyperte

„Nemůžete si jen tak koupit něco z regálu, aniž byste to umyli nebo chemicky vyčistili,“ říká Dr. Downie. To platí pro vše od oblečení přes lůžkoviny až po přikrývky. “Nevíte, jaké přísady a chemikálie jsou v látce.”2. Používejte čisticí prostředky Free & Clear

Při praní oblečení byste měli používat prací prostředek Free & Clear. Jedná se o prací prostředky vyrobené bez barviv a vůní, takže se nemusíte bát, že by na vašem oblečení zanechávaly potenciálně dráždivé přísady. “Kermy jako Arm & Hammer Sensitive Skin Free & Clear (9 $) a Seventh Generation Free & Clear (13 $),” říká Dr. Downie, zakladatel Image Dermatology.

3. Vyvarujte se měkčích a sušších listů

“Žádná aviváž nebo sušička vůbec,” říká Dr. Downie. Tyto produkty zanechávají na oblečení vrstvu vůně (a mohou také poškodit některé látky). “Bude vás z toho svědit kůže,” říká Dr. Downie. Místo toho použijte kuličky příze (11 USD) v sušičce ke změkčení oblečení a volné kuličky hliníkové fólie pro snížení statické elektřiny.

4. Zeptejte se čistírny na jejich protokol citlivé pokožky

V závislosti na tom, kde žijete, podle Dr. Downie může mít protokol pro citlivou pokožku, který vám umožní nechat si prádlo chemicky čistit způsobem šetrným k ekzému. Zeptejte se, zda můžete najít místo, které tuto možnost nabízí. A když nějakou najdete, použijte ji.

Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš Instagramový účet Fineprint, kde najdete nejdůležitější tipy a triky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *