4 recepty na mixovací polévku s protizánětlivými účinky

By | November 3, 2023

AKdyž teploty začnou klesat, možná budete chtít odložit mixér a dát těm ledově vychlazeným mraženým smoothies pauzu (alespoň na pár měsíců). Ale proč odkládat svůj nejvýkonnější – a troufáme si říci, že i nejcennější – kuchyňský spotřebič, když místo toho můžete zvýšit teplo tím, že pomocí mixéru uvaříte nějaké výživné a ultraútulné polévky?

Pokud nic nezní lépe, než se schoulit na gauči s teplou miskou máslové dýně, mrkvového kokosu nebo japonské kukuřičné polévky při sledování repríz Gilmorova děvčataPostupujte opatrně – a tím myslíme extrémní vzrušení. Připraveno, připraveno, polévková sezóna.


Odborníci v tomto článku

  • Yumna Jawad, vývojářka receptů a tvůrce obsahu za Feel Good Foodie

Chytré tipy, jak vyzkoušet tyto recepty na polévky

Teoreticky je příprava polévky v mixéru tou nejjednodušší věcí, kterou můžete „uvařit“ (čtěte: vložte vše do mixéru a stiskněte „zapnout“). Při přípravě krémových polévek, které jsou naprosto spolehlivé, je však třeba mít na paměti několik věcí.

Nejprve byste měli ingredience správně připravit, abyste maximalizovali jejich chuť a zajistili, že se hladce smíchají. Například Yumna Jawad, tvůrce Feel Good Foodie, doporučuje nakrájet ingredience jako mrkev a celer (které se vaří déle) na menší kousky, aby změkly a promíchaly se rychleji a rovnoměrněji. Nejlepší část? Nemusíte si dělat starosti se zlepšováním svých dovedností při řezání nožem, protože stejně bude vše smícháno dohromady.

Yumna Jawad, tvůrce Feel Good Foodie, doporučuje nakrájet ingredience jako mrkev a celer (které se vaří déle) na menší kousky, aby rychleji změkly a rychleji a rovnoměrněji se smíchaly.

Jawad také navrhuje optimální výměnu klíčových ingrediencí – například pečená rajčata nebo konzervované papriky – abyste maximalizovali svou časovou efektivitu. (Pamatujte si: Pracujte chytřeji, ne tvrději, rodina.)

Můžete se také rozhodnout pro profesionální vysoce výkonný mixér, jako je mixér Vitamix Propel Series 510, když připravujete pyré, abyste práci urychlili (zamýšlena slovní hříčka). Zařízení, jako jsou tato, dokážou připravit horké polévky během několika sekund stisknutím tlačítka, protože rychlost nožů vytváří dostatečné tření k zahřátí přísad.

Nakonec, podle lidí z KitchenAid, byste měli začít smícháním pevných ingrediencí a tekutého základu Před Přidejte své jemnější bylinky nebo jiné měkčí ingredience, abyste zdokonalili své dovednosti při přípravě míchaných polévek.

5 receptů na polévku z mixéru se spoustou faktoru dobré nálady a zdravých ingrediencí

míchané polévky s pečenou červenou paprikou
Foto: Feel Good Foodie

1. Polévka z pečené červené papriky

Hledáte protizánětlivou polévku plnou výrazné chuti? Přikryjeme tě. Tato polévka z pečené červené papriky od Feel Good Foodie je přesně to a ještě víc. Hlavní složkou této polévky je pečená červená paprika, která je plná antioxidantů a základních živin, jako je vitamín C. (Mimochodem, červené papriky mají více vitamínu C než pomeranče.) Navíc použití pečené červené papriky z obchodu dělá vaření (a úklid) hračkou. Nemusíte zapínat troubu, abyste upekli tyhle padouchy, přátelé. Ano, je to docela polévka.

Získejte recept: Polévka z pečených paprik

míchané polévky, kukuřičná kaše
Foto: Jen jedna kuchařka

2. Japonská kukuřičná polévka

Pokud jste nikdy nezkoušeli kukuřičnou polévku na japonský způsob, nevíte, o co přicházíte. Představte si to jako křížence mezi polévkou z máslových dýní a starou dobrou polévkou ze škeblí. Je sladký a krémový s nádechem zemité a máslové kukuřičné chuti. co víc chceš? Tento recept z knihy Just One Cookbook vyžaduje jen několik klíčových ingrediencí – sladkou kukuřici, mléko, smetanu a cibuli, abychom jmenovali alespoň některé. I když seznam ingrediencí zní jednoduše, konečný výsledek tomu bude daleko. Navíc může být podáván teplý nebo studený, výběr je na vás.

Získejte recept: Kukuřičná kaše

míchané polévky, pikantní máslová dýně
Foto: The Woks of Life

3. Kari polévka z máslových dýní

Nebyla by to podzimní sezóna bez trochy máslové dýně, že? Tento recept na polévku s máslovou dýní z kari z The Woks of Life dodává trochu tepla přidáním několika kořeněných, protizánětlivých ingrediencí – jako je červená kari pasta a červené chilli papričky – k doplnění této základní podzimní sklizně. Výsledkem je mírně sladká a kořeněná polévka, která se dokonale hodí k teplým toastům, aby nasákly do poslední kapky.

Získejte recept: Kari polévka z máslových dýní

míchané polévky mrkvovo-zázvorová
Foto: Láska a citrony

4. Mrkvová a kokosová polévka

Cítíte se trochu pod vlivem počasí? Tato mrkvovo-kokosová polévka od lásky a citronů vám může pomoci vrátit se zpět na správnou cestu. Vyrábí se z ingrediencí podporujících imunitu, jako je mrkev, zázvor a extra panenský olivový olej, které jsou nabité nezbytnými vitamíny, minerály a antioxidanty, abyste se okamžitě cítili skvěle. S pomocí několika jednoduchých (a výživných) zálivek – jako jsou konopná semínka, pepitas a microgreens – můžete tuto jednoduchou polévku přeměnit na ohromující kulinářské mistrovské dílo.

Získejte recept: Mrkvová a kokosová polévka

Podpořte svou imunitu tímto receptem na kouřovou mrkvovou polévku:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *