4 strašidelné (a zdravé) banánové pochoutky na Halloween

By | October 2, 2023

AI když milujeme leštění pytlíku s tyčinkami, které jsme „ušetřili“ pro triky, bolesti břicha jsou prakticky nevyhnutelné, zvláště když spotřebujete celý povlak na polštář. Přesto má Yumna Jawad – velmi populární vývojář receptů za Feel Good Foodie – dokonalé (děsivé) řešení vašich břišních potíží způsobených cukrovinkami: geniální způsob, jak proměnit halloweenské pochoutky ve zdravou svačinku plnou vlákniny.

Zjistěte, jak vyrobit tyto čtyři banánové halloweenské pochoutky plné živin, které milují střeva zvyk Vyhoďte své zažívání zcela z rovnováhy – a nezabere vám to déle než pět minut. Právě probíhá *Spooky-Scary Cooking School*.


Odborníci v tomto článku

  • Yumna Jawad, vývojářka receptů a tvůrce obsahu za Feel Good Foodie

Halloweenské lahůdky, které jsou skutečně dobré na trávení

Strašidelné dobroty, ale přátelské k mikrobiomu? Velmi jednoduché, říká Jawad. Hlavní složkou všech čtyř těchto receptů jsou banány, které jsou dobré pro trávení a obsahují asi tři gramy vlákniny na porci.

Banány mají také vysoký obsah draslíku, důležité složky pro udržení rovnováhy elektrolytů. “Banány jsou také bohaté na draslík, jeden z elektrolytů nezbytných pro tělesné funkce, jako je rovnováha pH, vodní rovnováha v našem těle, krevní tlak, trávení a dokonce i svalové kontrakce,” říká Jennifer Maeng, MS, RD, New York- odborník na výživu, dříve sdílený s Well+Good.

Samozřejmě by to nebyly halloweenské lahůdky bez trochy strašidelného vkusu, kterého Jawad bez námahy dosáhne pomocí pár obzvláště chutných ingrediencí tu a tam – vzpomeňte si na mini čokoládové lupínky pro oči duchů a trochu nakrájeného celeru na mandarinku“ dýňové“ stonky. Naučte se dělat tyto a další lahodné banánové pochoutky.

4 zdravé banánové halloweenské pochoutky

děsivý duch halloween banán
Foto: Feel Good Foodie

Zmrazené Boo Nana Pops

Vyrobí 4 porce

Ingredience
1 banán
1 šálek bílých čokoládových lupínků
8 mini čokoládových lupínků
4 dřevěné tyčinky

1. Banán rozkrojte podélně napůl a poté rozkrojte na čtyři čtvrtiny. Do odříznutého konce banánů vložte nanukové tyčinky a na plechu vyloženém pečicím papírem banány zmrazte až na dvě hodiny.
2. Jakmile jsou banány zmrzlé, vložte kousky bílé čokolády do šálku a roztavte v mikrovlnné troubě za míchání každých 30 sekund.
3. Banány namáčejte do čokolády, jeden po druhém, seškrábněte přebytečnou čokoládu ze zadní strany banánu a položte na plech vyložený pečicím papírem.
4. Rychle přidejte čokoládové lupínky na oči, než čokoláda ztuhne.

Haloweenská pochoutka s banánovou čokoládou
Foto: Feel Good Foodie

Monster banánové kousnutí

Vyrobí 6 porcí

Ingredience
1 banán
6 tyčinek na lízátka
1 šálek bílé a/nebo tmavé čokolády
1 lžička kokosového oleje

1. V misce zahřejte kousky bílé čokolády (do směsi můžete přidat půl lžičky kokosového oleje), dokud se nerozpustí. Polosladkou čokoládu zahřejte v jiné misce, dokud se nerozpustí. Mezitím si nakrájíme banán na 0,5 cm silné plátky.
2. Pomocí vidličky ponořte každý plátek banánu do rozpuštěné čokolády, aby přebytečná čokoláda mohla odkapat. Banány v čokoládě položte na plech vyložený pečicím papírem.
3. Umístěte několik bonbónových očí a nanukovou tyčinku a vložte plech na pečení asi na tři hodiny do mrazáku, aby zpevnil.

Roll up Halloween
Foto: Feel Good Foodie

Roll Ups Monster Eye

Výnosy 4 porce

Ingredience
1 tortilla
1 banán
Arašídové máslo, podle potřeby
želé, podle potřeby
Cukrové oči, podle potřeby
V případě potřeby párátka pro startér

1. Ohřejte tortillu v mikrovlnné troubě, dokud nebude měkká a poddajná. To usnadňuje srolování.
2. Tortillu potřete arašídovým máslem a poté potřete želé. Doprostřed položte oloupaný banán.
3. Banán a tortillu srolujte. Nakrájejte na čtvrtiny. Umístěte dvě rolky na malé párátko. Použijte candy eye jako ozdobu. Tip pro profesionály Jawad: Je v pořádku, pokud se tyto zašpiní a dostanete krev – alias želé – všude!

Halloweenský banánový duch
Foto: Feel Good Foodie

Duchové banány a mandarinkové dýně

Vyrobí 4 porce

Ingredience
2 banány
Čokoládové lupínky dle potřeby
6 mandarinek
1 celerová tyčinka, nakrájená na tenké proužky

1. Pro duchy: Banány podélně rozpůlíme. (Můžete je také rozpůlit, aby byly čtyři čtvrtiny, pokud je chcete zmenšit.) Na banány položte dva čokoládové lupínky, abyste vytvořili oči.
2. Na dýně: Mandarinky oloupejte a odstraňte co nejvíce bílé slupky. Nakrájený celer nalepte na oloupané mandarinky.

Zbytky banánů? Čas na banánový chléb:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *