5 nejlepších bot Hoka pro plantární fasciitidu, schváleno lékařem 2023

By | September 11, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Nákup bot, když trpíte plantární fasciitidou, není snadný úkol, žádná slovní hříčka. Jakákoli ostrá, bodavá bolest v patě a otok po celé noze vyžaduje tenisky, které nezhorší příznaky, zejména při činnostech, které kladou větší zátěž na chodidlo a klouby, jako je chůze, běh a turistika. Místo toho mohou tyto příznaky pomoci zmírnit tenisky s tlustou polstrovanou mezipodešví, která tlumí nárazy, zabudovanou podporou klenby a „rocker“ tvarem. Naštěstí Hoka – oblíbená značka bot schválená Americkou podiatrickou lékařskou asociací – má právě to. Níže jsou uvedeny nejlepší boty Hoka pro plantární fasciitidu, všechny schválené podiatry.Co je to vlastně plantární fasciitida?

“Plantární fasciitida nebo fascióza je, když se pruh tkáně v klenbě nohy roztrhne a jizvy,” říká Nelya Lobková, DPM, podiatr v Step Up Footcare v New Yorku. „Začíná se trhat na bázi plantární fascie u patní kosti.“ Jinými slovy… au. Podle Dr. Lobková, příznaky plantární fasciitidy zahrnují bolest v patách (která se může objevit při chůzi nebo stání po období odpočinku), mírný otok a zarudnutí. “Chronické natržení plantární fascie vede k nahromadění abnormální nebo zjizvené fascie nebo šlach, které mohou způsobit přetrvávající bolest a nepohodlí,” říká.

Co způsobuje výskyt plantární fasciitidy?

“Mnoho věcí může způsobit zánět vazu,” dodává podiatr a chirurg David J. Liss, DPM, z Airport Podiatry Group v Los Angeles. Hlavními viníky plantární fasciitidy jsou sevřené lýtkové svaly, velmi nízká nebo vysoká klenba, zvýšení nebo změna aktivit a špatný výběr obuvi. Liss říká, že byste se měli vyhýbat botám, které jsou “příliš ploché a pružné a neposkytují chodidlu dostatečnou oporu.”

Jak léčit a předcházet plantární fasciitidě?

Existuje několik lékařů doporučených metod k léčbě bolesti spojené s plantární fasciitidou.

Protáhněte to

“Nejlepší způsob, jak zmírnit plantární fasciitidu, je protahovat, protahovat, protahovat,” říká Lobková. Anne Sharkey, DPM, pedikérka z North Austin Foot & Ankle Institute, souhlasí a doporučuje provádět denně protahování lýtkových svalů, aby nedošlo k přetížení svalů, které spojují patní kost s plantární fascií.

Nechoďte bosí

Ačkoli někteří podiatři doporučují chodit naboso nebo nosit barefoot sandály, aby se svaly nohou mohly volně a přirozeně pohybovat, lidé s plantární fasciitidou by měli nosit podpůrnou obuv. Dr. Sharkey říká, že běh naboso může vést k bolestem plantární fasciitidy a že byste se měli vyhnout delšímu běhu naboso, zejména na tvrdých površích.

Použijte váleček na led

Jedním ze způsobů, jak zmírnit bolest a tlak v patě, je válet se v ledu. “Ledový váleček lze použít pod chodidlo k protažení a zmírnění bolesti a zánětu,” říká pedikérka Marion Yau, známá také jako Miss Foot Fixer. Nemáte po ruce váleček na zmrzlinu? Neboj se. “Můžete zmrazit láhev vody a udělat z ní váleček na zmrzlinu,” doporučuje.

Podpořte své luky

Je důležité věnovat pozornost klenbám, zvláště pokud máte klenby propadlé nebo vysoké. „Při chůzi noste boty s vycpanými klenbami a polstrovanými podrážkami, které poskytují podporu a tlumí nárazy,“ říká Yau.

Žádné vysoké podpatky

Nošení vysokých podpatků může – Ježíši Kriste! – vést k více než jen večerní skřípnutí prstů a bolavých chodidel. Pokud se opravdu chcete vyhnout plantární fasciitidě, možná je na čase upustit od vysokých jehlových podpatků ve prospěch pohodlnějších bytů. “Neustálé nošení vysokých podpatků může zhoršit přirozeně těsná lýtka,” říká Dr. Liss.

Jaké boty byste neměli nosit, pokud máte plantární fasciitidu?

Správná podpora je klíčem ke zvládání a boji proti vzplanutí plantární fasciitidy. Když hledáte nejlepší boty pro plantární fasciitidu, vyhněte se botám s plochou podrážkou bez podpory klenby nebo odpružení – „myslete na tenké, levné žabky a balerínky,“ říká Dr. Sharkey. Kromě toho Dr. Sharkey, aby se vzdal flexibilních, nepodporujících tenisových bot pro volný čas ve prospěch – uhodli jste – více podpůrných modelů, protože ty první „nadměrně natahují a napínají plantární fascii, což zhoršuje bolest“.

Jaké boty lékaři doporučují pro plantární fasciitidu?

S tolika teniskami je důležité nakupovat z důvěryhodného zdroje. „Vyberte si obuvnickou společnost, která se zaměřuje na vývoj produktů, vědecké testování a správnou konstrukci obuvi,“ doporučuje Dr. Liss.

Odtud postupujte podle níže uvedených tipů od Dr. Sharkey:

 • Vyberte si boty s vložkami tlumícími nárazy, “to pomáhá zmírnit bolest a tlak,” říká.
 • Boty by měly mít pevnou patu, část v zadní části boty, která zajišťuje stabilitu a lepší vyrovnání. Hledejte boty s „dostatečnou šířkou v celé botě, aby podpořily klenbu chodidla a poskytly dostatek prostoru pro roztažení prstů,“ doporučuje.
 • Všimněte si poklesu od paty k patě. “5 mm a více je obvykle nejlepší pro lidi s plantární fasciitidou – zdá se, že sladkou tečkou je 7-10 mm pokles paty pro akutní plantární fasciitidu,” říká.

Jaké jsou nejlepší boty Hoka pro plantární fasciitidu?

Hoka je značka obuvi, která se věnuje propagaci dobré mechaniky a zdraví nohou, takže jejich modely jsou dobrým místem, kde začít. To je způsobeno řadou faktorů, včetně odpružení jako marshmallow, stability a dna podobného rockeru, které vás pohání vpřed při chůzi a běhu. „Boty Hoka, vyrobené s extra odpružením, širokou mezipodešví a nízkým poklesem od paty ke špičce, jsou ideální pro lidi, kteří trpí plantární fasciitidou,“ říká Yau.

Níže je šest nejlepších bot Hoka pro plantární fasciitidu, které udrží vaše paty šťastné a zdravé.

6 nejlepších bot Hoka pro plantární fasciitidu

Hoka, Arahi 6 – 140,00 $

Dostupné velikosti: 5-12, v polovičních velikostech a dvou šířkách

Podle Dr. Sharkey, Hoka Arahi 6 je nutností pro větší stabilitu celého chodidla. “Je to moje nejvíce doporučená bota pro lidi s plochými nohami nebo nadměrnou pronací,” říká. Dr. Liss souhlasí a říká, že je to „skvělá volba pro lidi, kteří potřebují maximální stabilitu, aby zabránili nadměrnému rolování kotníku.“ Kromě stabilizačního rámu je Arahi 6 známý svou kombinací odpružení, lehkého designu a síťovaného materiálu s prodyšným materiálem. oblíbené zóny.

Hmotnost: 7,6 unce
Sklon od paty ke špičce: 5 mm

Barvy: 11

 • Extrémně stabilní – ideální pro nadpronaci
 • Vyvážené odpružení v celé mezipodešvi
 • 5mm pokles od paty k patě
 • Ideální pro chůzi a běh
 • Velký výběr barev a velikostí

Hoka, Bondi 8 – 180,00 $

Dostupné velikosti: 6-11, v polovičních velikostech a dvou šířkách

Podle Dr. Podle Lisse je Bondi 8 skvělou volbou pro „každodenní nošení, turisty nebo běžce, kteří preferují odpruženější a pružnější pocit“. Tento styl také doporučuje svým starším pacientům, protože poskytuje více vycpávky. “Jak stárneme, máme tendenci ztrácet část tukového polštáře na spodní části chodidla a tvrdší povrchy mohou způsobit bolest,” říká. Se zadní nárazovou podložkou, která poskytuje vyváženou jízdu od paty k přechodu přední části chodidla, jsou tyto tenisky Hoka ideální volbou (a stylovější alternativou k některým jiným ortopedickým botám na trhu).

Hmotnost: 8,9 unce
Sklon od paty ke špičce: 4 mm

Barvy: 20

 • Maximální odpružení a zadní nárazová podložka
 • Svršek z prodyšné síťoviny
 • Polstrovaný kotníkový límec
 • 4 mm pokles od paty k patě
 • Velký výběr velikostí a barev
 • Neutrální stabilita – nemusí dostatečně podporovat nadměrnou pronaci

Hoka, Gaviota 4 – 136,00 $

Původní cena 170,-, v prodeji za 136,-

Dostupné velikosti: 5-12, v polovičních velikostech a dvou šířkách

Dr. Lobková miluje Gaviotu pro její odpružení. „Skvělé odpružení pro betonové ulice NYC, zejména pro dálkové túry,“ říká. Vyznačuje se zesílenou podporou značky J-Frame™, měkkým límcem a jazykem a nabízí prvotřídní stabilitu. Pokud tedy hledáte ty nejlepší boty na plantární fasciitidu, tyto tenisky Hoka jsou skvělou volbou.

Hmotnost: 9,3 unce
Sklon od paty ke špičce: 5 mm

Barvy: 6

 • Maximální odpružení
 • Extrémně stabilní – ideální pro nadpronaci
 • Obsahuje meta-rocker podporu pro zmírnění tlaku na chodidla a kotníky
 • Široká škála velikostí
 • Ne tolik barevných možností jako jiné styly Hoka

Hoka, Clifton 9 – 145,00 $

Velikosti: 5-12, v polovičních velikostech a dvou šířkách

Jeden z Dr. Lissovy oblíbené boty Hoka pro plantární fasciitidu jsou Clifton 9, o kterých říká, že jsou jednou z dobře zaoblených a neutrálních možností značky. “Je o něco lehčí než ostatní, ale stále docela podporuje,” říká. Tento styl doporučuje zejména mladším sportovcům, kteří nemají ploché nohy a nepotřebují tolik vycpávky.

Hmotnost: 7,3 unce
Sklon od paty ke špičce: 5 mm

Barvy: 14

 • Vyvážené odpružení v mezipodešvi
 • Vyrobeno z recyklovaných materiálů
 • 5mm pokles od paty k patě
 • Lehký, prodyšný design
 • Neutrální stabilita – možná nedostatečně podpůrná nebo nadměrná pronace

Hoka, Ora Recovery Slide 3 – 60,00 $

Dostupné velikosti: 5-16

Pokud trpíte plantární fasciitidou nebo se jí chcete úplně vyhnout, chůze naboso, zejména po tvrdém povrchu, je ne-ne. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je nosit zotavovací sandály a skluzavky během prostojů doma. „Doporučuji vyhýbat se chůzi naboso a nosit po domě zotavovací sandály místo pantoflí, které často postrádají podporu,“ říká Dr. Sharkey. Miluje Hoka’s Ora Recovery Slide 3, který obsahuje čtyři kanály pro proudění vzduchu pro prodyšnost, širokou, stabilní základnu a ekologickou hůlkovou stélku.

Hmotnost: 7,8 unce
Sklon od paty ke špičce: 6 mm

Barvy: 23

 • Unisex styl
 • Plyšová mezipodešev tlumící nárazy
 • Široká stabilní základna
 • Vyrobeno z materiálů šetrných k životnímu prostředí
 • Žádné poloviční velikosti ani šířky
 • Omezené sezónní barvy se rychle vyprodávají

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *