5 podzimních receptů na dýně s vysokým obsahem draslíku

By | October 20, 2023

RVýzkum ukazuje, že v průměru méně než dvě procenta Američanů splňují doporučený denní příjem draslíku, který se podle National Institutes of Health pohybuje mezi 2 600 a 3 400 miligramy pro dospělé. Jinými slovy to znamená, že asi 98 procent dospělých Američanů trpí nedostatkem draslíku.

Jak tedy můžeme zvýšit příjem draslíku, aniž bychom během dne snědli celý bušl banánů? No, na výběr je spousta potravin bohatých na draslík, kromě Nanners, které pro srovnání, jedna malá potravina obsahuje asi 362 miligramů živiny. Pro začátek obsahuje konopná semínka 360 miligramů na porci tří polévkových lžic, zatímco syrový špenát obsahuje 334 miligramů na porci dvou šálků. Ale jaké jídlo bohaté na draslík by bylo lepší pro zahájení podzimu a příjemného počasí než dýně? Níže se podíváme na lahodné recepty z dýně s vysokým obsahem draslíku, které obsahují více živin na porci než banán, které vám pomohou splnit vaši denní kvótu.

Proč je draslík tak důležitý pro celkové fungování?

Nejdříve: Proč je draslík vůbec důležitý? No, je životně důležitý pro několik tělesných funkcí. Registrovaná dietoložka Bonnie Taub-Dix, RDN, říká Well+Good, že draslík je důležitý pro komunikaci mezi buňkami a nervovými spoji, které jsou důležité pro svalové kontrakce a funkci ledvin. Dodává, že nedostatek draslíku je ve srovnání s jinými základními živinami, jako jsou elektrolyty, bílkoviny nebo dokonce vitamín C, poněkud podceňován.

Mezitím kardiolog Kaustubh Dabhadkar, MD, MPH, MBA, FACC, také zdůrazňuje, že draslík je nezbytný pro správné fungování svalů a nervů a že nízké hladiny draslíku mohou ovlivnit funkci svalů a nervů.

Dýně je perfektní potravina bohatá na draslík

Jak se ukázalo, dýně je na prvním místě jako jedna z potravin nejbohatších na draslík. Podle Dietary Guidelines for Americans obsahuje jeden šálek dýně neuvěřitelných 505 miligramů draslíku, což překračuje množství, které byste získali z jednoho banánu. Nejlepší část? Dýně obsahuje nespočet dalších výhod, jako jsou základní vitamíny a minerály, včetně vitamínu A (jeden šálek obsahuje více než 200 procent doporučené denní dávky), vitamín C (skvělý způsob, jak posílit imunitní systém), tuny vlákniny prospěšné pro střeva, a mnohem více hořčíku (asi 14 procent vaší denní hodnoty). Co kdybychom se ponořili do několika lahodných receptů bohatých na draslík s naší hvězdnou ingrediencí dne: dýní!

5 receptů z dýně bohatých na draslík, které jsou ideální na podzim

Smoothie z dýňového koláče s draslíkem
Foto: Ambiciózní kuchyně

1. Dýňový koláč Smoothie

Máte na mysli snídani? Co takhle začít den s osvěžujícím, ale hřejivým smoothie z dýňového koláče z Ambitious Kitchen, který kombinuje několik ingrediencí bohatých na draslík do jednoho lahodného nápoje? (Přemýšlejte o dýni, mandlovém másle – jedna polévková lžíce obsahuje 120 miligramů draslíku – a starém dobrém banánu.)

Získejte recept: Smoothie z dýňového koláče

Draselná dýně ovesná kaše
Foto: Minimalistický Baker

2. Dýně zapečené ovesné vločky

Chcete nasytit dav nebo chcete připravit několik porcí snídaně na týden? Tento recept na ovesné vločky zapečené z dýně od Minimalist Baker se určitě hodí. Je žvýkací díky bezlepkovým ovesným vločkám, bohatý díky hladkému a krémovému dýňovému pyré a plný draslíku díky „vajíčkům“ z lněných semínek (veganská alternativa vajec z mletého lněného semínka), která mají vysoký obsah draslíku (plus dýně, uh ).

Získejte recept: Ovesná kaše pečená z dýně

Recept na draselné dýňové nudle
Foto: Feel Good Foodie

3. Krémové dýňové nudle

Čas přejít na obědové speciality. Na vrcholu seznamu jsou krémové dýňové těstoviny Feel Good Foodie, což je perfektní způsob, jak využít svůj výběr z dýňového náplasti. Kromě obvyklých surovin pro výrobu těstovin – jako jsou vaše oblíbené těstoviny, kapka olivového oleje, mletý česnek, pepř, muškátový oříšek a dobrý parmazán – vše, co potřebujete (nebo můžete použít), je kápnutí půl na půl. pro krémovost. rostlinná alternativa) a trochu dýňového pyré. Pak je zbytek tohoto dvoufázového receptu smrtelně snadný. Stručně řečeno: vše dáte do jedné pánve (spolu s dokonalým Al dente těstoviny) a máte pochoutku inspirovanou podzimem (bohatou na draslík).

Získejte recept: Krémové dýňové nudle

Draselná dýňová polévka
Foto: Minimalistický Baker

4. Jednoduchá dýňová polévka

Má někdo jednoduchou polévku z mixéru? Tento recept na dýňovou polévku od Minimalist Baker posouvá jednoduché vaření na zcela novou úroveň. K tomu se dýně opéká, dokud není pěkně zkaramelizovaná a poté se míchá se zbylými přísadami, dokud není bohatá a krémová. Chcete zvýšit příjem bílkovin (a draslíku) v receptu? Přidejte plechovku trvanlivých bílých fazolí, které obsahují 19 gramů bílkovin a 1 190 miligramů draslíku na šálek.

Získejte recept: Jednoduchá dýňová polévka

Draselné dýňové palačinky
Foto: Feel Good Foodie

5. Dýňové palačinky

Tyto dýňové palačinky od Feel Good Foodie jsou ztělesněním sladkého, pikantního a všeho pěkného. S 515 miligramy draslíku na porci (to jsou dvě z těchto lahodných palačinek) získáte lahodnou kombinaci živin a podzimní chuti. Každý flapjack obsahuje domácí směs dýňového koření a dýňové pyré, které vás zaručeně naladí na podzimní náladu.

Získejte recept: Dýňové palačinky

Jako dezert máme recept na bezlepkový dýňový chléb:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *