5 protizánětlivých receptů na veganské skořicové rolky

By | November 6, 2023

POV: Nakupujete s rodiči za výlohou ve vašem místním nákupním centru, když najednou jednoho uvidíte (a ucítíte na míle daleko). Nevím, co potřebuji božská vůně vycházející z vašeho oblíbeného místa: prodejny skořicových rohlíků. Paměť jádra odemčena.

Mezi vůní čerstvě upečeného těsta a hřejivou, kořeněnou vůní skořice jsou skořicové rolky jako velké objetí, díky kterému se budete cítit lépe pouhým jediným soustem. To znamená, že sezóna útulného svetru by nebyla úplná, kdyby váš dům alespoň jednou týdně nevoněl domácími skořicovými rolkami, nemůžeme se všichni shodnout? Níže se zabýváme řadou protizánětlivých receptů na veganské skořicové rolky – od veganského ube po rolky se skořicí se zlatým mlékem – a lze s jistotou říci, že tyto rolky jsou všechno, jen ne jednoduché.

5 protizánětlivých receptů na veganské skořicové rolky, které křičí padej

Foto: Sweet Simple Vegan

1. Zlaté mléčné skořicové rolky

Podle Rachelle Robinett, certifikované bylinkářky a zakladatelky Supernatural, je pití Golden Milk – protizánětlivého nápoje s kurkumou – jedním ze způsobů, jak podpořit osu střevo-mozek. Takže jsme samozřejmě museli najít způsob, jak vařit s touto hvězdnou ingrediencí. Zadejte tento recept na Golden Milk Cinnamon Rolls od Sweet Simple Vegan, který kombinuje to nejlepší z obou světů: protizánětlivé A báječný. Čistě veganská receptura obsahuje protizánětlivé koření jako je skořice, zázvor, černý pepř (jen špetka!) a samozřejmě kurkuma, která těstu dodá lahodný zlatavý odstín. Rohlíky by navíc nebyly kompletní bez nejchutnější veganské polevy se smetanovým sýrem vyrobené z přísad, jako je veganský smetanový sýr, nemléčné mléko a šťáva z citronu. Klíčové slovo: Golden od Harryho Stylese.

Získejte recept: Zlaté mléčné skořicové rolky s veganským smetanovým sýrem

Recepty na veganské skořicové rolky s dýní
Foto: Ambiciózní kuchyně

2. Dýňové skořicové závitky

Cokoli s podzimní a dýňovou příchutí jde dohromady jako arašídové máslo a želé. Shrnutí skořicové rolky by samozřejmě nebylo kompletní bez trochy dýňové skořicové rolky ve směsi, jako v tomto receptu na dýňovo skořicovou rolku od Ambitious Kitchen. Nejlepší část? Dýně a vláknina jsou také silnou dvojicí na podzim (dýně má vysoký obsah vlákniny, přičemž jeden šálek obsahuje asi sedm gramů této živiny), což rádi slyšíme, protože vláknina je nezbytná pro zmírnění zánětů a udržení zdraví střev.

Získejte recept: Dýňové skořicové rolky

Recepty na veganské skořicové rolky ube
Foto: Děkuji Berry Much

3. Veganské Ube Cinnamon Rolls

Hledáte způsob, jak okořenit svůj oblíbený recept na skořicovou rolku? Zkuste přidat ube, také známý jako fialový jam, který je nabitý množstvím silných antioxidantů, které jsou zvláště dobré při udržování zánětu na uzdě (nemluvě o tom, že jsou bohaté na vlákninu prospěšnou pro střeva). Kromě nutričních výhod dodává Ube vaší náplni ikonický fialový odstín, díky čemuž jsou tyto veganské Ube Cinnamon Rolls z Thank You Berry Much středobodem každého dezertního stolu.

Získejte recept: Veganské ube skořicové rolky

Recepty na veganské skořicové rolky, snadné rolky
Foto: Feel Good Foodie

4. Veganské skořicové závitky

Chcete mít věci jednoduché a klasické? Pak je recept na veganskou skořicovou rolku od Feel Good Foodie přesně pro vás. Skládá se z pouhých osmi jednoduchých (veganských) ingrediencí a její příprava od začátku do konce zabere necelé tři hodiny (mimochodem jen 15 minut z toho je praktických). Navíc těsto nemusí přes noc kynout, takže můžete začít mlsat ještě dříve. Fuj. Chcete-li mezitím snížit spotřebu rafinovaného cukru, určitě se podívejte na doporučení gastroenterologů na sladidla šetrná ke střevům. Seznam obsahuje možnosti jako celé ovoce (čerstvé nebo mražené), jablečný protlak, datle a mnišské ovoce.

Získejte recept: Veganské skořicové rolky

Recepty na veganské skořicové rolky přes noc
Foto: Savor The Spoonful

5. Skořicová rolka Overnight Oats

Není čas? Žádný problém. Nechte skořicové závitky „uvařit“ ve spánku s tímto snadným receptem na skořicový závitek přes noc od Savor The Spoonful. Pečení může být nepochybně nepořádek a může skončit u dřezu plného nádobí. No, pokud je to tak není Docela vaše nálada, ale jíte vynikající jídlo s příchutí skořice Je, tyto ovesné vločky jsou určitě vaše jméno. Obsahují všechny základní ingredience pro skořicové rolky – příjemnou skořici a hřejivý vanilkový extrakt – aniž byste museli trávit hodiny v kuchyni hnětením těsta. A tak to je.

Získejte recept: Skořice rolka přes noc oves

Zjistěte, jak vyrobit bezlepkové a veganské skořicové rolky:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *