5 snadných protizánětlivých ananasových receptů

By | September 10, 2023

WNemůže ve svém životě využít trochu sluníčka a štěstí navíc, že? Jedno sousto ananasu nás může okamžitě přenést do tropického ráje – nebo si to alespoň myslíme.

Ale kromě své osvěžující, pikantní a sladké chuti, která dokáže zvednout náladu každého běžného dne, je ananas často propagován pro své mnohé zdravotní přínosy – včetně vyvážení střevního mikrobiomu, posílení imunitního systému a podpory vaginálního zdraví. Zde je důvod, proč by měl být ananas základem našich ledniček. Takže jakmile budete mít zásoby, můžete udělat tyto nejlepší recepty na ananas, pokud se vám miska obyčejného ovoce zdá příliš snadná.

Jaké zdravotní výhody má ananas?

Pokud vás po jídle ananasu brní jazyk, nejste sami. Obecně se ale není čeho obávat: mravenčení, které můžete po požití ananasu pociťovat v ústech, je způsobeno bromelainem, enzymem obsaženým v ananasu, který může způsobit mírné, velmi dočasné podráždění. To znamená, že se není čeho bát – alespoň ne ve většině případů – a nemělo by vás to odradit od četných výhod, které konzumace ovoce nabízí.

Za prvé, bromelain – víte, co spouští náš svědivý jazyk – může mít ve skutečnosti velmi pozitivní dopad na zdraví střev. Výzkum ukazuje, že bromelain má protizánětlivé, protirakovinné, antimikrobiální a antitrombotické vlastnosti – a ananas je jediným zdrojem tohoto mocného enzymu v potravě. Ananas je také skvělým zdrojem vlákniny (jeden šálek jí obsahuje přes dva gramy) a draslíku (asi sedm procent doporučené denní dávky).

Díky obsahu vody 85 až 89 procent poskytuje ananas také mimořádné množství vlhkosti. A i když je na toto téma potřeba další výzkum, jedna malá studie naznačuje, že ananas může pomoci zvýšit přirozenou hladinu melatoninu ve vašem těle, což z něj dělá jedno z nejlepších druhů ovoce pro lepší spánek. Čím víc toho víte, že?

5 receptů na ananas, které chutnají takto ne základní

Ananasové recepty Libanonský ovocný koktejl
Foto: Feel Good Foodie

1. Libanonský ovocný koktejl

Tvůrce Feel Good Foodie Yumna Jawad je nepochybně jednou z našich oblíbených tvůrců receptů všech dob, která často čerpá ze svých libanonských kořenů a sdílí lahodná jídla inspirovaná jejím dědictvím. Tento recept na libanonský ovocný koktejl je toho důkazem a je jedním z našich oblíbených ananasových receptů na seznamu.

Podle Jawada je jejich libanonský ovocný koktejl osvěžující směs šťavnatého ovoce ve sladkém jahodovém pyré, přelité krémovou ashtou (oblíbený blízkovýchodní krém) a ořechovým křupáním (díky směsi ořechů, jako jsou pistácie, mandle a vlašské ořechy) . ). Ačkoli Jawad poznamenává, že tento recept můžete udělat s jakýmkoli ovocem, které máte po ruce, v této verzi se rozhodla pro jahody, kiwi, mango a ananas – a my jsme rozhodně pro.

Získejte recept: Libanonský ovocný koktejl

Ananasové recepty, pina colada
Foto: Feel Good Foodie

2. Piña Colada Smoothie

Nebylo by to samozřejmě pořádné shrnutí těch nejlepších receptů na ananas bez nějaké směsi piña colady. Tentokrát přinášíme tropické vibrace v podobě receptury Piña Colada Smoothie od Feel Good Foodie, ideální pro každou denní dobu – nebojte se, je čerstvý.

Získejte recept: Piňa colada smoothie

Ananasové recepty Tepache
Foto: Mexiko v mé kuchyni

3. Tepache

ICYMI, Tepache je starověký fermentovaný mexický nápoj vyrobený z nikoho jiného než…ananasu! Kromě své lahodně kořenité a ovocné chuti je tepache nápoj pro zdraví střev nabitý probiotiky, která podporují trávení a podporují pravidelnost. I když si ho můžete koupit v konzervě v obchodě (ahoj, De La Calle), můžete si ho vyrobit i doma pomocí Mexika podle jednoduchého receptu na tepache ze čtyř složek my Kitchen.

Získejte recept: Domácí ananasový vývar

Recepty na ananasovou salsu
Foto: Láska a citrony

4. Ananasová salsa

Je čas na čištění lednice ve všední den? Tato ananasová salsa je perfektní způsob, jak spotřebovat několik zbylých ingrediencí, které máte zchlazené v lednici – jako je ananas, červená cibule, limetka, koriandr a česnek. Nasekejte to všechno dohromady a máte lahodnou várku domácí ananasové salsy Love and Lemons, která se skvěle hodí k obložení grilovaných ryb, tofu tacos nebo jednoduše k jídlu s miskou tortillových chipsů Siete bez obilovin – vyberte si svého hráče.

Získejte recept: Ananasová salsa

Ananas Recepty Kastrol
Foto: Well Plate od Erin

5. Ananasový kastrol

Dobře, dobře, poslouchejte nás. Toto v žádném případě není váš zaběhnutý recept na kastrol. Tento recept na ananasový kastrol od Well Plated by Erin obsahuje ananas, sýr čedar a máslové krekry (říkejte co?!) pro jídlo, které polechtá vaše chuťové pohárky. I když to zní jako netradiční kombinace, kombinace kyselého a pikantního, stejně jako bohatého a máslového se skvěle doplňují a vytvářejí sladko-slanou směs, na kterou nezapomenete.

Získejte recept: Ananasový kastrol

Veganský, bezlepkový ananasový koláč obrácený vzhůru nohama, někdo?Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *