5 tělových sprejů na akné k léčbě těžko dostupných pupínků| Dobře + dobře

By | October 5, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Ať už je způsobeno otravnými hormony kolujícími našimi žilami, stresem poškozujícím pokožku nebo následky trávení příliš mnoha hodin v propoceném oblečení po tréninku, tělesné akné nezná mezí – jistě, přichází Běžné u teenagerů, ale může ( a má) vliv na lidi všech věkových kategorií a pohlaví.

Akné na těle může být dráždivé, bolestivé a bohužel často trapné, ale je důležité zdůraznit, že akné na těle to dělá také Nic souvisí se špinavou pokožkou nebo špatnou hygienou. Přispívající faktory jsou podobné, ne-li totožné, se starým dobrým akné na obličeji. Ale způsob, jakým léčíme akné pod krkem, bývá trochu jiný. Chci říct, že si můžete aplikovat sérum proti skvrnám v hodnotě 50 USD na celá záda, pokud chcete, ale uchováváme naše nejdražší a nejúžasnější receptury na obličej.

Místo toho poslední dobou saháme po řešení akné na tělo ve spreji. S tenčími, účinnějšími recepturami a uživatelsky přívětivou funkčností není divu, že trend tělových ošetření ve spreji prudce vzrostl. Níže vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o léčbě akné na těle sprejem.

Výhody ošetření akné ve spreji pro tělo

Nejviditelnějším přínosem ošetření sprejem na akné na těle je samotné balení. Není třeba magistra, abyste si uvědomili, že je snazší něco nastříkat na pokožku, než to roztírat nebo vtírat. Vše, co musíte udělat, je nastříkat a nechat vzorec sedět. A protože se akné na těle často vyskytuje na těžko dostupných místech, jako jsou záda a hýždě, léčba těchto otravných pupínků je o to pohodlnější.

A snadné použití není jedinou výhodou. „Léčby proti akné nastříkané na tělo budou účinnější ve srovnání s mycími prostředky na tělo díky delší době expozice,“ vysvětluje dermatolog s certifikací Dr. Píseň Tereza. „Tělové vody se obvykle nechají na těle několik minut a poté se smyjí, čímž se odstraní aktivní složky bojující proti akné. zatímco ošetření ve spreji zůstává na těle jako zvlhčovač.“

Navíc podle Dr. Píseň, jejíž složení se snadněji vstřebává do pokožky než jiné přípravky na akné na těle. To je z velké části způsobeno skutečností, že lehké přípravky mají tendenci fungovat lépe, když se podávají ve formě spreje – a že textura jednoduše proniká kůží lépe než silnější, okluzivní přípravky, ať už nastříkané nebo napěněné. Stojí za zmínku, že tyto lehčí vzorce také bývají lepší pro větší plochy, pokud se stejně objeví praskliny nebo hrboly.

Musíme také vzít v úvahu molekulovou hmotnost. Některé aktivní složky s nižší molekulovou hmotností – například peptidy, vitamín C, retinoidy a podobně – lze rovnoměrně rozptýlit sprejem, což vede k lepšímu pronikání do pokožky a její účinnosti.

Existují možná rizika?

Mnohé z výhod používání spreje na léčbu akné na těle jsou dvousečné meče a mají svá vlastní rizika.

Tato zvýšená účinnost přichází především s rizikem podráždění.

“Vzhledem k tomu, že citlivost pacientů se liší, může dojít k podráždění, pokud jsou některé složky ponechány na kůži příliš dlouho,” varuje Dr. Píseň. “Kromě toho je pokožka na těle sušší ve srovnání s pokožkou na obličeji a spreje obecně neposkytují tolik vlhkosti jako pleťové vody a krémy.”

Ošetření sprejem je samozřejmě jen tak dobré, jak dobrý je mechanismus, kterým nastříká samotný produkt. Koneckonců, je těžké vychutnat si i ty nejvýraznější formulace, pokud stříkají nekonzistentně a nerovnoměrně – takže se určitě poohlédněte po trysce, která funguje z jakéhokoli úhlu, protože při aplikaci na zadní část těla držíme produkty hlavou dolů.

Jak již bylo řečeno, formát spreje je skvělým řešením, zejména pro akné na těle, pokud je složení jemné, ale účinné a sprejový mechanismus je v pořádku.

Nejlepší ingredience, které byste měli hledat v tělovém spreji na akné

Složky proti akné na obličeji – protizánětlivé a jemné exfolianty, jako je kyselina salicylová, kyselina mléčná a kyselina glykolová – jsou stejně účinné při léčbě skvrn na těle.

Zarudnutí a citlivost bývají závažnější u tělesného akné než u pupínků na obličeji. Proto Dr. Song hledat receptury, které kombinují své aktivní látky v boji proti akné s uklidňujícími složkami. Patří mezi ně niacinamid, alantoin, kořen lékořice a glycerin, které všechny pomáhají udržet riziko podráždění na minimu.

Měli byste se také držet receptur bez alkoholu, protože přísada může zanechávat pokožku suchou a napjatou, což může v konečném důsledku vést k většímu výskytu pupínků.

Jak používat sprej proti akné na těle

Dr. Song doporučuje používat spreje jednou denně po sprchování. Jednoduše nastříkejte rovnoměrnou tenkou vrstvu pokrývající postiženou oblast a jemně rozetřete (v závislosti na konkrétních pokynech k produktu). Po zaschnutí můžete podle potřeby přidat pleťové mléko nebo hydratační krém.

Poznamenává také, že roztok lze znovu použít po zvláště zpocených cvičeních, protože pot může způsobit vyrážky. Jednoduše pot setřete a zkuste místo vyčistit, i když je to jen trochou vody a ručníkem.

Nakupujte 6 našich oblíbených sprejů

Shrnutí, Reset Clarifying Body Mist – 18,00 $

Tato botanicky obohacená mlha pročišťuje a tonizuje tělo směsí čisticích, adstringentních a vyrovnávacích vlastností. Kyselina salicylová a vilín jemně odlupují a čistí póry, zatímco voda z okvětních lístků růže a lotosového kořene čistí a tonizuje pleť. Složení také obsahuje květy motýlího hrášku bohaté na antioxidanty a antimikrobiální alkohol z cukrové třtiny. Nejlepší ze všeho je, že je skvělý i na povrchy a cvičební zařízení – nastříkejte ho na podložku na jógu, polštář a štětce na make-up, abyste zabili bakterie způsobující akné hned u zdroje.

Naturium, kyselina salicylová 2% tělový sprej – 17,00 $

S inovativními 360stupňovými funkcemi nepřetržitého zamlžování a složením bez oděru, tělový sprej Naturium dělá z řešení akné pod krkem hračku, a to i na těžko dostupných místech. Směs kyseliny salicylové a niacinamidu vyrovnává mastnotu a pomáhá zklidnit podráždění způsobené akné, zatímco rozjasňující směs působí na vyrovnání pleti a snížení mdloby. Složení navíc obsahuje fermentační komplex podporující mikrobiom, který zabraňuje vysoušení pokožky a místo toho pomáhá zvýšit hydrataci pro hladší a měkčí pocit.

Necessaire, The Body Acne Solution – 38,00 $

Nejnovější kapka od značky osobní péče Nécessaire je nejhezčí tělový sprej na akné. 360 ​​Spray (všimnete si zde nějaké téma?) je hypoalergenní, dermatologicky testovaný a nekomedogenní, takže je bezpečný i pro tu nejcitlivější pokožku. Složení obsahuje 2 procenta kyseliny salicylové pro čištění pórů, zinek PCA a niacinamid pro regulaci tvorby kožního mazu a minimalizaci výskytu hyperpigmentace související s akné a funkční bylinnou směs rozmarýnového oleje a vodního extraktu pro zklidnění pokožky. Poleva na dortu? Má také antimikrobiální vlastnosti, aby se zabránilo budoucím ohniskům.

Bliss, Clear Genius Body Acne Spray – 16,00 $

Bliss’ Clear Genius Spray obsahuje výkonný patentovaný komplex, u kterého je klinicky prokázáno, že snižuje akné o 50 procent za pouhých sedm dní. Komplex obsahuje směs oblíbených látek v boji proti akné a zklidňujících prostředků, jako je kyselina salicylová, vilín, niacinamid, zinek PCA a cica. 360stupňová mlha umožňuje snadnou aplikaci, zatímco složení bez alkoholu prakticky eliminuje známky akné, aniž by pleť příliš vysušovalo.

Differin tělový sprej na odstranění akné – 19,00 dolarů

Pro velmi jemnou mlhu, která funguje z jakéhokoli úhlu (ano, to je jiný způsob, jak říci, schopnost 360stupňového spreje), je pro vás tělový sprej Differin. Kyselina salicylová, kyselina glykolová a vilín spolupracují nejen na odstranění stávajícího akné, ale také k úplné prevenci budoucích pupínků. Rychleschnoucí efekt navíc nezanechává žádné zbytky na oblečení, takže je ideální pro použití na cestách i po tréninku.

Podpůrný tělový sprej Versed Acne Control – 20,00 $

S kombinací kyseliny salicylové, tea tree oleje a vilínu má tento sprej vše, co potřebujete pro boj s nečistotami na těle – a samozřejmě s 360stupňovou tryskou. Nejlepší část? Zasychá za 30 sekund, takže se nemusíte bát, že by se složení lepilo nebo že by se vám dostalo na oblečení.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *