6 Tajemství silnějšího servírování okurky

By | November 2, 2023

AJako tenistka, která se stala profesionálkou ve 14 letech, si Parris Todd nikdy nepředstavovala, že skončí na hřišti na okurky, natož že bude hrát hru – kterou se naučila především od svých prarodičů – profesionálně. Pandemie a z ní plynoucí nakládaná mánie, která zachvátila zemi, vše změnila.

“Začal jsem hrát společensky a byla to prostě taková zábava, bylo to úplně jiné prostředí než tenis a lidé byli mnohem milejší,” říká Todd. To jí dodalo chuť hrát více a začala se účastnit turnajů, kde ke svému překvapení pravidelně prohrávala s divokými staršími dámami, proti kterým hrála. “Potom jsem si řekl, OK, opravdu to udělám a pokusím se být dobrý.”

Klíčem bylo naučit se mnoho „jemných střel“, které se hrají blízko sítě a zaskočí soupeře. Ale než se vydáte k síti pro dechberoucí rallye, Todd a všichni ostatní hráči pikleballu musí na hřišti získat určitou dominanci pomocí silného a strategického podání.

Picleballové podání je doslova opačným pohybem tenisového podání. Místo hlazení nad hlavou a dolů jako v tenise podávejte rukou a hlaďte od kyčle přes rameno. Podání musí dopadnout do zadního boxu naproti místu, kde podáváte, a podle Todda mnozí zapomínají na pravidlo, že se musíte míče dotknout pod svým bokem.

“Vidím lidi, kteří neustále slouží nad pas,” říká Todd. „Vidím lidi, kteří slouží odshora dolů. Vidím lidi, kteří je nenásledují přes ramena. Vidím, že nemíří, jen trefují podání, aby dali gól. Takže to, co rád lidem říkám, když je trénuji, je, že máte se svou službou nějaký účel.“

Jak můžete definovat tento účel – a zabíjet formu? Zde jsou Toddovy nejlepší tipy pro rozvoj silnějšího pikleballového podání.

6 tipů pro silnější servírování okurky podle profesionála

1. Zamiřte na zadní část pole

Nejlepší hráči nakládané koule myslí několik ran dopředu a zvažují, jak provést zabijácký drop shot, aby skórovali, když jejich soupeř přijde z druhého konce hřiště. Todd říká, že podání je prvním strategickým krokem, protože jde o to, abyste soupeře co nejvíce zadrželi – a pryč z kuchyně, kde vyhráváte většinu bodů.

“Chcete se pokusit zasáhnout co nejníže, abyste zadrželi soupeře, aby se rychle nedostali do kuchyňské linky,” říká Todd. „Čím pomaleji se dostanou na kuchyňskou linku, tím snazší je trefit ji k nohám a pak je pravděpodobnější, že míč vyhodí výš, takže jim ho můžete trefit k nohám, protože nechcete. “Měli by tě držet zpátky.”

2. Srovnejte své tělo a vyrovnejte své podání na okurku

Jak zajistíte, aby váš míč při úvodním tahu zamířil tam, kam má? Se svým držením těla. „Kamkoli směřují vaše ramena, s největší pravděpodobností zamíříte míč,“ říká Todd. “Pokud vaše ramena směřují všemi směry, míč půjde všude.” Ale pokud jsou vaše ramena namířená na místo, na které chcete cílit, je to obvykle toto místo.“

3. Držte pádlo v „Goldilocks“.

Todd říká, myslet na pádlo jako na prodloužení ruky. Musíte lehce pohnout zápěstím, ale stále si udržet kontrolu. Pokud je „jedna“ liknavý stisk ruky a „10“ je svěrák, měli byste držet pádlo na „pětce“.

“Netopýr je prodloužením tvé ruky,” říká. Todd navrhuje představit si, jaké by to bylo trefit míček, kdybyste neměli raketu a místo toho byste použili ruku. Vaše pádlo?“ ptá se Todd. “Je důležité mít volné zápěstí a pořádně prohodit míč.”

4. Pokračujte svým tělem a myslí

Stejně jako u většiny sportů je důležité dávat pozor na míč, aby byl dobrý kontakt. Následovat své tělo – to znamená kývat paží nahoru a přes rameno – pomáhá s cílem a silou.

“Rád začínám pádlo tam, kde mám pravý bok,” říká Todd. “Odtamtud se jen švihnete zdola nahoru, takže pohladíte míček nahoru, abyste získali rotaci a také výšku míče, a pak jej následujete přes opačné rameno.”

Dávejte pozor, abyste nezvedli hlavu, dokud nenavážete kontakt.

“Když hodíte míč nahoru, určitě chcete držet hlavu dole,” říká Todd. “Chcete to udržet nízko, abyste viděli, kde navazujete kontakt, a odtud můžete dokončit a mít hlavu vzhůru.”

5. Před budováním rychlosti vytvořte konzistenci

Todd upřednostňuje přesnost před rychlostí. Ve skutečnosti, pokusit se zasáhnout příliš rychle, než se budete cítit dobře se svým podáním, může zkazit váš cíl.

“Konzistence je klíčová,” říká Todd. “Jakmile budete konzistentní a ocitnete se v pomalejší rychlosti, můžete odtamtud rychlost zvýšit, protože bych byl raději, kdyby lidé podávali, než aby promeškali podání a příliš se snažili.”

Chcete mít konzistentní zamíření jak ve výšce, ve které míček odpálíte, tak v pozici, do které jej umístíte na kurt. Todd doporučuje odpálit míček několik stop přes síť.

6. Použijte svou rozcvičku k procvičování

Většina pikleballistů pravděpodobně nesoutěží na profesionálních turnajích jako Todd. Pokud ale nevidíte požadované zlepšení, může to být stále frustrující, i když hrajete jen pro zábavu. Ačkoli se může zdát v rozporu s rekreační povahou tohoto sportu cvičit a cvičit, existují jednoduché způsoby, jak se pokusit aktivně zlepšit své dovednosti.

“Chodíš ven a hraješ hry, a to je zábava, že?” říká Todd. “Ale zlepšení pochází z opakování a cvičení.”

Chcete-li najít střední cestu, Todd navrhuje, abyste se na zápas dostavili včas a 10 minut předem trénovali údery. Jedním z jejích oblíbených cviků při podávání je umisťovat kužely na různá místa na hřišti a podávat na kužely, aniž by se pohybovala na další místo, dokud nebude moci zasáhnout kužely desetkrát za sebou.

„Řekněme, že během rozcvičky cvičíte deset ran najednou, řekněme, že to děláte třikrát, čtyřikrát týdně, to se sčítá,“ říká Todd. “Tyhle záběry začínáš opravdu cítit.” Dokud máte záměr, když se zahřejete, je to, jako byste cvičili.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *