7 minut z mokrého do rovného

By | September 11, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Se svou žehličkou mám hluboký a pevný vztah od svých 12 let. Od 6. třídy jsem se probudila celé dvě hodiny předtím, než jsem musela jít do školy, abych si vyfénovala a narovnala své přirozené kadeře, dokud nebyly hedvábně hladké. Tento proces se však změnil světlo Během posledních dvou desetiletí stále odhaduji, že svou žehličku používám alespoň pět dní v týdnu a devět měsíců v roce k úpravám nebo úplnému stylingu (pauzu si dávám pouze v létě, když stoupá vlhkost). rozhodl se pracovat pro mé vlny místo proti nim). A když si to spočítáte: dvacet let krát pět dní v týdnu krát 39 týdnů znamená… hodně škody.

Možná jsem kosmetický redaktor, ale i průměrný člověk ví, že neustálé vkládání pramenů mezi dvě 450°F talíře je recept na katastrofu. A pro mě to vytvořilo začarovaný kruh: jediný způsob, jak zabránit tomu, aby moje vlasy vypadaly tak suché a roztřepené, jak ve skutečnosti byly, bylo narovnat je a celý proces opakovat do nevolnosti. Vyzkoušela jsem nespočet fénů a teplejších štětců, ale žádný mi nedal hedvábně hladké prameny, které jsem chtěla.

Když se mi dostal do rukou nejnovější start společnosti Dyson, Dyson Airstrait (499 $), byl jsem nadšený i skeptický. Přístroj slibuje, že vaše vlasy z mokra dorovná během několika minut, aniž by je poškodil – což upřímně znělo příliš dobře, než aby to byla pravda. Přestože fén Dyson Supersonic Blowdryer používám již delší dobu, nejsem příznivcem stylingu AirWrap ani značkové žehličky Corrale pro mé specifické potřeby vlasů (zjistil jsem, že lokny AirWrap nedrží moje vlasy a vlasy Corrale jsou těžké). a používání je nepříjemné, nebyl jsem si jistý, jak dobře by toto nové zařízení fungovalo, ale mám ho už dva týdny a – což je pro mě obzvláště šokující – nemám od té doby jsem se dotkl mého fénu nebo žehličky.

Takto funguje Dyson Airstrait

Pokud znáte vlasové nástroje Dyson, víte, že značka je o tom věc vyrábí produkty, které neohrožují zdraví vašich vlasů. Airstrait není jiný. Na rozdíl od tradiční žehličky, která používá řadu topných desek, Airstrait používá “přesně nasměrovaný proud vzduchu” k sušení a narovnání vašich pramenů.

Chcete-li být na chvíli trochu vědecky, změna účesu zahrnuje rozbití vodíkových vazeb ve vašich pramenech a jejich následné přetvoření do nového tvaru, což se obvykle provádí pomocí tepla. Když jsou vaše vlasy mokré, je snazší manipulovat s těmito vazbami, což vám umožní tvarovat je podle vašich představ (v tomto případě rovné) bez použití extrémních teplot.

“Pomocí optimálního tepla a řízeného proudění vzduchu jsme našli způsob, jak upravit vlasy s menším poškozením,” uvedl tým Dyson v tiskové zprávě. „Air styling umožňuje vytvářet rovné účesy při zachování objemu a pohybu. Jakmile jsou vlasy suché a zarovnané, vazby se obnovují různými způsoby a udržují nový účes na místě.“

Zařízení je vybaveno motorem Hyperdymium™, který je – žádný vtip – rychlejší než většina profesionálních motorů závodních automobilů a vytlačuje vzduch s řízenou teplotou pod úhlem 45 stupňů, aby vlasy vysušil a narovnal jedním tahem.

Použití Dyson Airstrait

Jak jste možná zjistili, Airstrait je v podstatě hybrid fénu a žehličky – a vypadá úplně stejně. Když je v uzamčené poloze, funguje jako tradiční fén, v podstatě fouká vzduch (velmi intenzivní, ne tak horký) na vaše prameny. A když je odemčený, vypadá jako žehlička (to znamená, že ji můžete otevřít a umístit pramen vlasů mezi dvě ramena), ale má trysky tam, kde by normálně byly talíře.

Je vybaven LED obrazovkou, která usnadňuje přepínání mezi režimy zařízení a rychlostmi letu. K dispozici je režim stylingu „Wet“ se třemi nastaveními teploty (175 °F, 230 °F a 285 °F); „suchý“ stylingový režim se dvěma nastaveními teploty (250 °F nebo 285 °F, jak si všimnete). hodně nižší než teploty 450 °F dosahované většinou běžných žehliček na vlasy); a režim „Cool“, který vám pomůže nastavit váš styl. K dispozici je také režim sušení kořenů a režim studeného výstřiku, stejně jako možnosti nízkého a vysokého tlaku vzduchu.

Značka tvrdí, že nástroj funguje na všechny typy vlasů a podle toho, co jsem viděl na sociálních sítích, je to pravda. Mám 4A vlny, které se obecně docela snadno narovnávají (alespoň žehličkou), takže jsem hodně doufal, co AirStrait udělá pro mé jednotlivé prameny. U kudrnatějších a kudrnatějších textur stále dosáhnete efektu narovnání a narovnání, ale může to vyžadovat trochu více času a práce.

@beingcrystalnicolee Strach byl podcenění | Vyzkoušejte nový Dyson Airstrait #type4 #dysonairstrait #dyson #naturalhair #fyp ♬ Originální zvuk – CRYSTAL NICOLE

Moje testovací zpráva Dyson Airstrait

Předpokládal jsem, že při prvním použití AirStrait bude nějaká křivka učení, ale upřímně, tato věc je docela spolehlivá (a to říkám jako někdo, kdo stále neví, jak správně používat kulmu). .

Když jej zapnete, projde 10sekundovým procesem čištění, aby se zajistilo, že větrací otvory nebudou zaneseny nečistotami a nečistotami. Podle značky je to užitečný krok k zajištění správného fungování nástroje co nejdéle (pokud). Utratí za to 500 dolarů cokolivNechcete, aby se po šesti měsících zlomil, proto oceňuji ohled, který toto zařazení přináší.

TikTok mi řekl, abych si vlasy – zejména kořínky – nahrubo vysušil, než jsem se je pokusil narovnat, a tak jsem své prameny otřel fénem v mokrém režimu a v uzamčené poloze, dokud nebyly asi z 50 procent suché. Potom jsem podle instrukcí projel mezi tryskami malý pramen vlasů a ujistil se, že proud vzduchu směřuje dolů (zřejmě je to opravdu důležité). Pomalu jsem pohyboval nástrojem od kořene ke konci a po jediném průchodu byl zcela suchý, rovný a hladký.

Když jsem procházel zbytkem svého mozku, všiml jsem si několika věcí o nástroji. Za prvé, nebyl tam jediný náznak typického zápachu spálených vlasů, na který jsem si po všech těch letech narovnávání vlasů zvykl. Líbilo se mi také, že mě přístroj při narovnávání netahal za vlasy, protože vím, že takové napětí může způsobit další poškození. A na rozdíl od AirWrap se zařízení po 3 sekundách nečinnosti přepne do režimu spánku, což znamená, že si ho mohu mezi běhy položit na stůl a nemusím se bát, že něco vybouchne (FWIW, zapne se hned, když… . chcete-li jej znovu použít – stačí jej uzavřít kolem vlasů).

Vyfoukání a narovnání vlasů mi obvykle trvá půl hodiny, ale tento proces trval – a to není přehnané, protože jsem si to načasoval –sedm minut od začátku do konce. Říct, že jsem byl ohromen, by bylo slabé slovo. Za všechny ty roky, co jsem pracoval v kosmetickém průmyslu (a všechny roky před tím používání kosmetických produktů), jsem nikdy vždy zažil takový převratný produkt. Váhám, jestli to komukoli říct potřeba Oblíbené zařízení za 500 dolarů, ale pokud chcete ušetřit čas a minimalizovat poškození při stylingu, Airstrait se vyplatí.

@zoeweinerrr Vyzkoušela jsem #dysonairstrait ♬ originální zvuk – Zoe Weiner

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *