7 našich oblíbených svátečních vůní

By | September 11, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

S jarem v plném proudu se vše od běžné péče o pleť a vlasy až po náš šatník a cvičení obnovuje. Nejočekávanější aktualizací ze všech však mohou být vůně. A letos jsme všechno o Prázdninové vůně. Tím mám na mysli vůně zlepšující náladu, které nás s každým přičichnutím přenesou přímo na místo našeho dlouho očekávaného PTO – vezměte si například tělový sprej, který nás přenese na plážovou párty v Riu, nebo parfém, díky kterému se cítíme takhle jako my Opalujeme se na trávníku v parku.

Ano, dovolenkové vůně to opravdu dokážou, a takto: „Když se dostaneme do kontaktu s vůní, buňky čichového receptoru ve vašem nosu pošlou signál do části vašeho mozku, která se nazývá čichová žárovka, která je zodpovědná za jejich interpretaci. signály.“ „Vůně,“ vysvětluje Carlos Huber, vývojář vůní a zakladatel společnosti Arquiste. Huber říká, že vaše čichová žárovka má přímé spojení s částmi vašeho mozku, které zpracovávají emoce a vzpomínky, což vysvětluje, proč se učíme spojovat určité vůně s určitými vzpomínkami – a proč může být spojení tak silné a přenosné.Když poprvé ucítíme něco nového, naše čichová žárovka zaregistruje toto spojení, aby jej v budoucnu identifikovala, říká Huber. „Proto nás mnoho pachů vrací na dovolenou, zvláště na prázdniny našeho dětství, kdy jsme byli vytrženi z každodenního života a všechno bylo nové,“ vysvětluje. “Také si myslím, že náš mozek má více času na zpracování a posílení těchto spojení mezi vůní a zážitkem, když jsme v uvolněných situacích, kdy jste skutečně přítomni a vnímáte své okolí.”

Stejně jako cestovatelské destinace, které evokují, mohou vůně na dovolenou provozovat celou škálu. Bude záležet na tom, zda najdete to pravé pro vás vaše Představte si dovolenou snů – ať už je to lyžování v Alpách nebo relaxace u bazénu. Přečtěte si o vůních inspirovaných dovolenou, které voní tak dobře, že se budete cítit OOO.

7 svátečních vůní, které stojí za to vyzkoušet

Vacation, Vacation Eau de Toilette – 60,00 $

Voní jak: svah na pláž/bazén

S tóny kokosu a banánu, které připomínají opalovací krém, stejně jako s esencemi z bazénové vody a mořské soli, je charakteristická vůně Vacation skutečně letní v láhvi. „Chtěli jsme znovu vytvořit plný zážitek z letního dne: lenošení u bazénu, teplo sluncem políbené pokožky, palmy pohupující se ve větru,“ vysvětluje Huber, který vůni vyvinul s Rodrigem Flores-Rouxem. Od známé, ale povznesené vůně až po retro značku 80. let, Vacation tento úkol jasně zvládla. Navíc má vůně opravdu dlouhotrvající sílu – kterou za 60 dolarů nepřekonáte.

Parfém Ellis Brooklyn Apres, sváteční vůně, na bílém pozadí

Ellis Brooklyn, Après Eau De Parfum – 108,00 $

Voní jak: luxusní lyžařský výlet

Pokud dáváte přednost zimní říši divů, zamilujete si Après od Ellis Brooklyn. S tóny čerstvých plodů jalovce, hřejivého bourbonu a zemitého cedrového dřeva vás dřevitý unisex parfém vezme na sjezdovky. Je plná nuancí – začíná jasnou a čistou vůní lesní zeleně a po nanesení na pokožku se rozvine do kouřového, kořenitého aroma se špetkou uklidňující sladkosti. Recenzenti říkají, že vůně také vydrží.

Tocca Simone, sváteční vůně na bílém pozadí

Parfémovaná voda Tocca, Simone – 80,00 $

Voní jak: nádherný výlet dolů

Chcete-li získat svěží květinový vzhled klasické plážové vůně, seznamte se se Simone z Tocca. Díky zdařilé kombinaci vodního melounu, tropických květů keře a sladkého ylang-ylangu je jasná a vzdušná vůně skutečným zlepšovačem nálady. „Původně byl inspirován letním životním stylem sydneyské Bondi Beach – sluncem políbení surfaři a příboj narážející na bílý písek pláže,“ říká Joyce Barnes, provozní ředitelka značky. “Připomíná mě to slunečné a větrné dny na pláži v Nantucket.”

Parfém Lake od Rosie Jane, sváteční vůně, na bílém pozadí

Od Rosie Jane, Lake Parfume – 70,00 dolarů

Voní jak: víkend v Lake Tahoe

Rosie Jane s příhodným názvem „Lake Parfume“ zachycuje podstatu svahů u jezera – bez židlí Adirondack. Tóny pikantního citronu a limetky, svěží borovice, dřevité santalové dřevo a dotek vanilky mu dodávají vůni, která je zároveň čistá, dřevitá a sladká, což z ní dělá parfém, který si mohou vychutnat všechny typy nosů. A recenzenti říkají, že to opravdu shrnuje zážitek z jezera. „Jezero je moje absolutně nejoblíbenější [scent]“ píše jeden nakupující Sephora v pětihvězdičkovém hodnocení. “Voní to jako les u jezera – to bych měl vědět, žiju na jezeře ve vysokohorské zemi Colorado!”

Parfém Diptyque Philosykos, Řeckem inspirovaná sváteční vůně, na bílém pozadí.

Toaletní voda Diptyque, Philosykos – 125,00 $

Voní jak: letní dovolenou v Řecku

Nesporně podrážděná vůně inspirovaná fíkovníky v létě obsahuje tóny čerstvé zelené, ovocné fíkové šťávy a měkkého bílého dřeva. Je to druh vůně, kterou musíte opravdu cítit, abyste uvěřili, věřte mi. Kromě toho má toto vztekat se Recenze – což mu přináší 4,5hvězdičkové hodnocení. „Parfémovaná voda Philosykos od Diptyque je skutečným uměleckým dílem,“ říká v pětihvězdičkovém hodnocení nakupující z Nordstromu. “Vůně je elegantní, svěží a dlouhotrvající na pokožce.” Souhlas v každém ohledu!

Replika parfému mezi citroníky na bílém pozadí

Maison Margiela, replika pod citroníky – 160,00 $

Voní jak: léto v jižní Itálii

Přeskočte let a nastříkejte tuto repliku vůně na okamžitý výlet na Sicílii. Povznesené citrusy, neucítíte vůni syntetického čisticího prostředku – proto stojí Pod citroníky za každou korunu. Obsahuje tóny svěžích citrusů, zeleného čaje a pižma pro svěží a čistou vůni, která je skutečně návyková. Lehké aroma navíc přetrvává, ale není omamné ani silné. Li Zavolej mi svým jménem byla vůně, byla by to tato.

Parfém Abbott the Cape, sváteční vůně, na bílém pozadí

Parfémovaná voda Abbott, The Cape – 84,00 $

Voní jak: surfování na Cape Cod

Výjimečná vůně v řadě Abbottových vůní inspirovaných destinací, The Cape je čistá a osvěžující vůně s mořskými tóny, chladivou mátou, mechem a zázvorem. Výsledkem je svěží vůně slané vody, která voní jako burácející vlny na Cape Cod. Pokud je moře vaším osobním rájem, potěší vás povzbuzující vodnatá vůně The Cape závislý.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *