7 varovných signálů pedikúry Podiatr by měl dávat pozor

By | September 16, 2023

GPedikúra je jedním z nejpohodlnějších a nejdostupnějších kosmetických ošetření, které můžete získat. Ale nejsou tak zen vyvolávající, pokud vedou k plísňové infekci. Abyste zajistili čistou a bezpečnou pedikúru, měli byste dávat pozor na některé varovné signály pro pedikúru, podle Suzanne Levine, DPM, pedikérky v New Yorku.

„Po pedikúře jsme viděli spoustu zarostlých nehtů, plísní na nehtech a bradavic,“ říká Dr. Levine. Abyste se vyhnuli těmto problémům, je důležité jít na místo, které dodržuje dobré hygienické protokoly. Čtěte dále a objevte sedm varovných signálů, na které si dát pozor před další pedikúrou. V závislosti na tom, jak vážný je problém a jak se cítíte, stačí vidět cokoli z výše uvedeného a požádat svého nehtového technika, aby změnil svůj přístup, nebo v některých případech přímo odešel.7 varovných signálů pedikúry, na které si dát pozor

1. Místnost je špinavá

“První věc, kterou musíte udělat, je podívat se a vidět test,” říká Dr. Levine. To znamená, že chcete být naladěni na to, co se děje v místnosti, a ujistit se, že vše vypadá čistě. Pokud se například povaluje viditelná špína a špína nebo otevřené jídlo, je to obvykle známkou toho, že věci nejsou tak hygienické, jak by měly být. V tomto případě je nejlepší jít do jiného salonu.

2. Nevidíte žádné certifikace

Všechny státy vyžadují, aby podiatři získali licenci, a většina salonů zveřejňuje své certifikace na zdi, aby zákazníci mohli snadno potvrdit, že jsou seriózní. “Zkontrolujte, zda mají skutečně speciální školení a zda jsou nehtové techniky,” říká Dr. Levine. Pokud nemají certifikaci, znamená to, že neprošli řádným školením, aby pochopili, jak dělat věci správně a hygienicky, a je pravděpodobnější, že budou dělat kteroukoli z věcí uvedených níže – způsobí problémy, jako jsou infekce, které mohou vést.

3. Vana není správně připravena

“Pokud si ponoříte nohy do vany, ujistěte se, že používáte jednorázový plastový kryt, který se mezi klienty mění,” říká a dodává, že je také důležité zajistit, aby byly vany mezi každým použitím vyčištěny (ano, i když jsou pokryty plastem). Je pochopitelné, že sdílení vody nohou s někým jiným není skvělé. Na rozdíl například od bazénové vody tato voda neobsahuje žádné samočistící přísady. Vzhledem k tomu, že technik odstraňuje odumřelou kůži z nohou lidí, všechny potenciální atletické nohy a bakterie se nechají plavat ve vaně (což je přesně tak hrubé, jak to zní). Pokud není vana řádně vyčištěna a naplněna čerstvou vodou, riskujete, že se do ní zachytíte.

4. Vaše ruce nejsou čisté

Pečlivě sledujte, co dělá váš nehtový technik, když přechází od ošetření nohou předchozího klienta k ošetření vašich nohou. Umyli si ruce? A pokud nosí rukavice, vyměnili je za nový pár? Pokud ne, je to stejná situace jako u vody na pedikúru: může na vás přenášet atletickou nohu a bakterie svého předchozího klienta.

5. Nelze zjistit, zda jsou nástroje nové nebo sterilizované

Když se váš technik posadí se svými nástroji, nezapomeňte nástroje z tašky vyjmout. Porézní předměty, jako jsou pufry a nekovové pilníky, by měly být pro každého zákazníka nové, protože je nelze dezinfikovat. A kovové nástroje by měly být po studené sterilizaci uloženy v sáčku mezi zákazníky. Pokud tyto kroky mezi zákazníky nedodržují, plísně a bakterie se přenášejí „od zákazníka k zákazníkovi, z bodu A do bodu B, takže to je problém,“ říká Dr. Levne.

6. Pokusíte se použít skalpel

„Abyste mohli používat čepel ve státě New York, musíte být doktor,“ říká Dr. Levine. “Bohužel, mnoho léčebných lázní používá čepele, a to je nebezpečné.” Dodává, že u lidí s cukrovkou, cévním onemocněním, onemocněním periferních cév nebo jinými komorbiditami je jeden špatný pohyb skalpelem (což se může snadno stát s netrénovanou rukou). poměrně časté problémy, včetně infekcí.

Ačkoli tento zákon není v jednotlivých státech stejný, je dobrým obecným pravidlem, které je třeba dodržovat, ať jste kdekoli, a ujistěte se, že váš technik nepoužívá skalpel. (A FWIW, nezkoušejte ho použít na sebe doma!)

7. Chcete si zastřihnout kůžičku/zapilovat strany nehtů

„Nenechala bych je stříhat kůžičku na nehtech – zvláště nehty na nohou – nebo stříhat po stranách nehtů. “To není problém,” říká Dr. Levine. “To může způsobit skutečné problémy, takže nechcete, aby to dělali.” Nejlepší, co můžete udělat, je nechat ji namasírovat.” [your feet]Možná zatlačte kůžičku a nehet rovně zastřihněte.“ Pokud kůžičku zastřihnou a dostanou se do stran nehtu, hrozí vyšší riziko zarůstání nehtů a infekcí.

Salon úplně vynechejte a vyzkoušejte pedikúru doma:Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš Instagramový účet Fineprint, kde najdete nejdůležitější tipy a triky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *