7 vlasových parfémů se stylisté nemohou nabažit

By | September 10, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Můj cyklus mytí vlasů je jako matematická rovnice. Neustále se potýkám s problémem, jak vyvážit své šampony s událostmi, cvičením a každodenními aktivitami. Zřejmě ale ne každého je boj tak vážný: Průzkum zjistil, že neuvěřitelných 49 procent ženské populace si nejen myje vlasy každý den, ale také je sedm dní v týdnu fénuje. Pokud se vás to týká: Za prvé: A za snahu – ale za druhé: Co kdybych vám řekl, že existuje způsob, jak minimalizovat frekvenci vašeho praní? Odpovědí jsou vlasové parfémy.

Co jsou to vlastně parfémy na vlasy?

Na rozdíl od tradičních parfémů jsou vlasové parfémy vyvinuty speciálně pro vlasy. Někteří se mohou rozhodnout nastříkat si na pokožku hlavy tradiční parfém, aby zakryli pachy. Tyto receptury však nejsou určeny pro vlasy a mohou naopak způsobit poškození, jako je vysušení vašich pramenů. „Nanášel jsem si na vlasy běžný parfém, aby vůně vydržela déle,“ řekl Neigin Mirsalehi, zakladatel značky péče o vlasy Gisou. “Rychle jsem si však všimla, jak vysušuje, a postupem času jsem měla pocit, že mi poškozuje konečky.”


Odborníci v tomto článku

  • Neigin Mirsalehi, Neigin Mirsalehi je zakladatelem Gisou, značky vlasové péče zaměřené na med, inspirované rodinným dědictvím Mirsalehi jako profesionálních včelařů.
  • Ryan Sanger, Ryan Sanger je specialista na prodlužování vlasů, kadeřník a majitel Hair Lingerie The Studio v Los Angeles v Kalifornii.

Suchost tradičních parfémů pochází z vyššího obsahu alkoholu a vyšších vonných olejů. „Standardní parfémy mají vysoký obsah alkoholu a to velmi vysušuje,“ vysvětluje vlasový expert. A přestože většina vlasových parfémů stále obsahuje alkohol, jeho množství jsou výrazně nižší.

Zatímco suché šampony vám mohou pomoci vypadat jako čerstvě umyté vlasy tím, že vsáknou oleje z pokožky hlavy, vlasové parfémy lépe osvěží vůni mastných vlasů, která se často objevuje, když necháte fénování několik dní, tvrdí. Tyto produkty nepoškodí vaše vlasy čistič, samy o sobě, ale určitě budou vonět lépe. Nemají však tendenci se usazovat na pokožce hlavy jako suchý šampon, takže je můžete používat s trochou větší opatrnosti.

Jak z parfému na vlasy vytěžit maximum

Aplikace vlasového parfému je poměrně snadná, ale nejlepší na tom je, že existuje mnoho různých způsobů použití. “Vlasový parfém lze aplikovat různými způsoby, například nastříkat na vlasy, pročesat je kartáčem na vlasy nebo nanést na konečky vlasů,” říká Ryan Sanger, specialista na prodlužování vlasů a majitel Hair Lingerie. Studio v Sola Salons.

Stylista také poznamenává, že pro nositelky prodlužování vlasů jsou věci trochu jiné. „Když nosíte prodloužení, myjete si vlasy méně často. Doporučuji ho tedy nastříkat ráno na začátku dne a poté po práci, pokud jdete na rande nebo na společenskou událost.“

Jsou vlasové parfémy vhodné pro všechny typy vlasů?

Ačkoli je může použít kdokoli, Sanger má několik pokynů, aby spritz fungoval co nejlépe pro vaše vlasy. “Pokud máte rovné, řídké vlasy tmavé nebo přirozené barvy, měli byste se vyhnout vlasovým parfémům s oleji, protože mohou vlasy zatížit,” říká stylistka. “Blond vlasy, suché vlasy, kudrnaté vlasy, chemicky poškozené vlasy, budete chtít najít takové, které mají hojivé nebo vyživující vlastnosti, jako je olej a protein.”

I když sprej může prospět všem typům vlasů, stylistka varuje, že ti, kteří jsou citliví na pachy nebo mají extrémně oslabené/poškozené vlasy, mohou chtít tento zkrášlovací krok přeskočit. Dává také najevo, že vůně parfémů může být sice úžasná, ale mytí vlasů nenahradí. “Vlasové parfémy jsou konečnou tečkou nebo způsobem, jak se mezi mytími osvěžit, ale vlasy nijak nečistí ani nemyjí.”

8 vlasových parfémů, které milují stylisté

1. Diptyque, Eau Rose Hair Mist – 68,00 $

S řadou vůní, ze kterých si můžete vybrat, nemůžete s kolekcí laků na vlasy Diptyque udělat chybu. “Nejen, že vypadají krásně na vaší ješitnosti, ale jejich složení obsahuje také hydratační oleje,” říká Sanger.

3. Gisou, vlasový parfém napuštěný medem – 58,00 $

Gisou od Neigina Mirsalehiho se zrodila z vášně pro včely medonosné a péči o vlasy. „Náš parfém na vlasy bez sulfátů a parabenů s obsahem medu je napuštěný medem Mirsalehi z včelí zahrady mé rodiny a napuštěný UV ochranou,“ říká zakladatel značky. “To znamená, že je bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny, které poskytují vynikající hydrataci a lesk a zároveň chrání vlasy před negativními účinky slunečního záření – a zároveň skvěle voní.”

4. Balmain Paris, vlasový parfém – 163,00 $

Pokud hledáte něco trochu více bougie, tento parfém Balmain je čistý luxus a značka vytvořila charakteristickou vůni speciálně pro vaše vlasy. “Tento parfém je obohacen o arganový elixír a hedvábný protein, který hydratuje a posiluje dehydratované vlasy,” říká Sanger. “Je to také skvělé pro prodloužení a blondýnky, takže je můj absolutně oblíbený.”

5. Frenshe, sprej na vlasy, tělo a prádlo – 15,00 $

Pokud dáváte přednost zařízení typu vše v jednom, Frenshe od Ashley Tisdale je jednoduchou a dostupnou volbou. Vůně se skládá z esenciálních olejů; Cedrové dřevo, bergamot, mandarinka a ylang-ylang.

Ochranný parfém na vlasy Sachajuan, Bois Noir – 76,00 $

Tento vlasový parfém vyvinutý stylistou nejen nádherně voní (nóty medu, kardamomu, pačuli, santalového dřeva a vanilky), ale je také obohacen o přísady, které chrání vaše vlasy před teplem – díky tomu jsou skutečným melírem Perfektní možnost nastříkat na vaše prameny než osvěžíte svůj starý vzhled horkými nástroji.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *