9 Body Liberation Influencers na Instagramu ke sledování

By | September 7, 2023

A Studie Americké psychologické asociace z roku 2023 zjistila, že teenageři hodnotí svůj vzhled lépe, když tráví méně času na sociálních sítích. To dává smysl, ne? Poté, co viděl jeden upravený, upravený snímek za druhým, není divu, že se divák cítí rozpačitě.

Zůstat na platformách sociálních médií může být zároveň užitečné, pokud je využíváno moudře. Jednou z možností, která by mohla být užitečná, je sledovat influencery Body Liberation na Instagramu a TikTok. Její obsah se zaměřuje na osvobození od systémů útlaku, které považují určitá (čti: menší) těla za zdravější, atraktivnější a hodnější.

Přestože níže uvedené účty provozuje pouze několik vlivných osobností Body Liberation a tvůrců obsahu – a sdílené podrobnosti jsou jen malou ochutnávkou – jsou dobrým výchozím bodem.

9 Body Liberation Influencers na Instagramu, které stojí za to sledovat

Jessamyn Stanley

Rukojeť: @mynameisjessamyn na Instagramu a TikTok

Milujete jógu? Jessamyn Stanley je dokonalá osoba, kterou byste měli následovat, zvláště pokud žijete ve větším těle než učitel jógy a zjistili jste, že vaše vlastní pozice vypadají jinak než ostatní.

Jako učitelka jógy, autorka, podnikatelka a advokátka prosazuje nehodnotící inkluzivitu a tělesnou autonomii. Kromě toho nabízí úpravy ve svých videích jógy (a je nepopiratelně veselá, jen to říkám).

Příklad pravdy, za kterou Stanley stojí: vaše tělo není zátěž nebo něco, za co byste se měli omlouvat nebo měnit, bez ohledu na to, jak je velké.

Další její práce najdete v The Underbelly (digitální prostor, který zahájila inkluzivními lekcemi jógy a dalšími); podcast Milá Jessamyn, kterou spolumoderuje; a jejich knih.

Virginie Sole Smith

Rukojeť: @v_solesmith na Instagramu, TikTok a Cvrlikání

Virginia Sole-Smith pokrývá mnoho důležitých témat o osvobození těla. Napsala o dietách, pasti, do které se lidé chystají kvůli antitukové zaujatosti, a fatfobii v lékařských ordinacích. Moderuje rozhovory o inkluzivním oblečení, jako jsou podprsenky, které pohodlně padnou lidem s větší postavou.

Sole-Smith také sdílí obsah, který může být zvláště užitečný pro rodiče, kteří chtějí být pro své děti vzorem proti dietám.

Kromě platforem sociálních médií o mnoha z těchto témat psala Sole-Smith ve své nedávno vydané knize Fat Talk: Rodičovství ve věku dietní kultury. Navíc je v sobě zakrývá Spálený toast Stejnojmenný zpravodaj a podcast.

Allyson Inez Fordová

kliky: @bodyjustice.therapist na Instagramu a Threads a @bodyjusticetherapist na TikTok

Allyson Inez Ford, neurodivergentní a pansexuální terapeutka smíšené rasy, publikuje spoustu skvělého intersekcionálního obsahu o poruchách příjmu potravy, obsedantně-kompulzivní poruše (OCD) a rase.

Věří, že k léčbě duševního zdraví by se mělo přistupovat z abolicionistické perspektivy; Vyzývá například terapeuty, aby se svých klientů ptali, jak mohou snížit inherentní dynamiku síly, co pomáhá klientovi cítit se bezpečně a jak se projevují systémy útlaku. To podporuje osvobození těla tím, že uznává, že všichni lidé jsou hodni a mají různé potřeby, a tím, že jim dáváme prostor, aby tyto potřeby obhajovali.

Ford také zdůrazňuje, že body image a poruchy příjmu potravy jsou problémy sociální spravedlnosti a že právě na tomto průsečíku přichází do hry osvobození těla.

A konečně, jejich strom odkazů obsahuje skvělé zdroje, jako je sada nástrojů pro abolicionistické sociální pracovníky a tipy na snižování škod pro poruchy příjmu potravy, z nichž poslední je prospěšný mnoha (možná překvapivými) způsoby. Pokrývá tato témata a více o nich Spravedlnost těla také podcast.

Sonalee Rashatwar

Rukojeť: @thefatsextherapist na Instagramu

Sonalee Rashatwar je celá o tučné pozitivitě a sociální spravedlnosti. Jsou to fatfobie a sexuální terapeuti.

Pokud jde o pozitivitu tuku, Rashatwar píše o tom, jak nemusíte zdůvodňovat své tělo nebo velikost – ve skutečnosti si zasloužíte trávit čas přímo jeho obdivováním. Kromě toho tvrdí, že aby byl feminismus skutečně feministický, musí zahrnovat smysluplné zobrazení tlustých lidí.

Také píší o osvobození těla. To platí nejen pro oblečení, píší, ale také pro zdravotnictví, pracoviště, bydlení, dostupnost letadel a každý další prostor, ve kterém lidé tráví čas.

V jiném příspěvku Rashatwar poukazuje na to, že usilovat o kolektivní osvobození znamená, že se musíme něčeho vzdát, ať už je to pohodlí, předměty, postoje nebo něco jiného –A že bezpečnost, komunita, péče, mír atd., které s tím přichází, stojí za to. (Nevadí mi křičet “Hell yeah!” u mého stolu uprostřed pracovního dne.)

Sharon Maxwellová

Rukojeť: @heysharonmaxwell na Instagramu a Threads a TikTok

Pokud hledáte povzbuzení a soucit se svým tělem, měli byste následovat Sharon Maxwell. Je řečnicí, váhovou poradkyní a tlustou aktivistkou.

Nejen, že sdílí užitečné příspěvky o tom, jak porazit diskriminaci na základě hmotnosti v ordinaci lékaře, ale také poskytuje obecné užitečné rady, například jak číslo nemůže definovat vaši hodnotu.

Maxwellovy příspěvky jsou docela vnímavé. Potvrzuje, proč mohou být lidé vtaženi do kultury stravování – ahoj, postoj společnosti proti tuku – a zároveň lidem připomíná, že tělesná rozmanitost je dobrá a diety nefungují.

Její zpráva je nakonec místem radosti a reprezentace. Zveřejňuje například videa, na kterých prožívá tukové potěšení, čímž posiluje skutečnost, že můžete žít ve velkém těle, aniž byste se museli snažit zhubnout. (BRB, pláče.)

Marquisele Mercedes

rukojeti: @fatmarquisele na Instagramu a @marquisele na Twitteru

Marquisele Mercedes, vášnivá obhájkyně osvobození tuku, spisovatelka a pedagožka, je síla, se kterou je třeba počítat. Příklad jejich obsahu, který milujeme: Kolik „dobře míněných“ komentářů může být slabě zastřenou fatfobií. Několik jejích příkladů: Říká, že problémy s váhou jsou „vše o zdraví“ a mluví o „výhodách“ váhového stigmatu. (Aby bylo jasno: Neexistují žádné výhody, pouze nevýhody.)

“Nedovolíme lidem, aby se schovávali za kódovaný jazyk a zároveň vyjadřovali své přesvědčení, že tlustí lidé si zaslouží trpět kvůli své obezitě,” napsala v tomto titulku na Instagramu.

Mercedes se také zapojuje do důležitých rozhovorů o osvobození těla, protože se týká více identit, např. Např. být zdravotně postiženou osobou, LGBTQIA+ osobou barevné pleti atd.

Další obsah od ní najdete v podcastu, který spolupořádá. Bez výzvy: Fatties odpoví.

Rachel Millnerová

Rukojeť: @drrachelmillner na Instagramu

Divná židovská žena, Rachel Millner, PsyD, je licencovaná psycholožka a certifikovaná specialistka na poruchy příjmu potravy. Její práce je založena na Health at Every Size, intuitivním stravování a dalších rozumných rámcích, pro které jsme tu plně.

Dr Millnerův obsah na Instagramu se primárně zaměřuje na sociální spravedlnost a etiku. Hovoří například o diskriminaci na základě hmotnosti a o tom, jak je anti-fat bias zakořeněno v anti-Blackness. Zdůrazňuje, že je důležité nejen zavázat se ke spalování tuků, ale také zajistit, aby se pamatovalo na ty, kteří čelí největší diskriminaci.

pro dr Pro Millnera „osvobození“ znamená být vítán a oslavován za to, kým jste, jak z hlediska velikosti vašeho těla, vaší genderové identity, vaší sexuální orientace a dalších aspektů vaší identity. Připomíná lidem, že si zaslouží i další tlusto-pozitivní lidi ve svém životě, kteří jsou proti dietám.

Ragen Chastain

kliky: @ragenchastain na Instagramu a @danceswithfat na Twitteru

Ragen Chastain je řečník, autor, výzkumník, certifikovaný advokát pacientů, ACE certifikovaný zdravotní trenér a specialista na funkční fitness. Píše především o průsečíku vědy o váze, stigmatu hmotnosti, zdraví a zdravotní péče.

Chastain je skvělý člověk, kterého byste měli následovat, pokud hledáte další vzdělání a podporu v oblasti osvobození těla. Pořádala měsíční online workshopy na témata, jako je rozvoj váhově neutrální cesty za zdravím a průnik váhového stigmatu a kapitalismu.

Dělá také zajímavá, nuancovaná prohlášení o současných událostech. Napsala například o tom, jak si myslíme, že nové pokyny AMA o BMI (které uvádí, že BMI by nemělo být používáno jako samostatné měřítko zdraví) selhávají a jaké by mohly mít skryté účinky. Šťastnější příklad: Jak NYC přijalo zákon na ochranu lidí před diskriminací na základě jejich hmotnosti nebo výšky.

Laura Burnsová

Rukojeť: @radicalbodylove na Instagramu

Laura Burns je další ovlivňovač tělesného osvobození na Instagramu, pomocí kterého můžete zjistit, zda jste nadměrná osoba, která má ráda jógu nebo má zájem ji vyzkoušet. Je radikální aktivistkou za lásku k tělu, trenérkou a učitelkou jógy.

Burnsův obsah je velmi silný. V příspěvku o vybudování bezbariérového a přístupného centra a lázní prosí své následovníky o jejich „tučnou moudrost a odbornost“, aby pomohli vytvořit skutečně inkluzivní prostor.

Pokud hledáte příspěvek proti dietám, pozitivní na tělo, který byste mohli sdílet ve svém příběhu, má to také. Píše například o tom, jak bychom neměli komentovat těla lidí a místo toho chválit jejich jiné části, jako jsou jejich módní volby nebo jejich osobnostní rysy. Burns zároveň věří, že vaši blízcí by měli ctít a oslavovat vaše tělo stejně jako vy. Věří také v důležitost komunitní péče a intuitivního pohybu.

Sledujte některého (nebo všechny!) z těchto lidí a nebudete litovat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *