9 produktů, které vám pomohou vytvořit kosmetickou rutinu bez plastů

By | September 16, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Sofistikovaná kosmetická rutina je vrchol a konec všeho můj čas. Iterace „dopoledne“ i „odpoledne“ poskytují prostor (doufejme) zpomalit, podívat se do zrcadla a dostat se do formy. Bohužel ve chvíli, kdy to rozšíříte k všeobjímajícímu Mymožná budete muset počítat s množstvím plastů obsažených v našich produktech osobní péče.

„Odvětví osobní péče a krásy ročně vyrobí na celém světě více než 120 miliard jednotek obalů – většina z nich není skutečně recyklovatelná,“ říká Lea d’Auriol, zakladatelka mezinárodní neziskové organizace Oceanic Global. Obaly tvoří neuvěřitelných 40 procent všech plastů, z nichž většina končí na skládkách, je spálena (a tím vypuštěna do atmosféry) nebo v našich oceánech. Podle d’Auriola Program OSN pro životní prostředí uvádí, že odhadem 11 milionů tun plastu se každý rok dostane do oceánu – téměř ekvivalentní hodnotě dvou popelářských vozů za minutu. “V oceánu je dnes více než 5,25 bilionu kusů plastu a 80 % oceánského plastu pochází z pozemních zdrojů.”


Odborníci v tomto článku

  • Eve Fox, Eve Fox je digitální ředitelkou Beyond Plastics, celostátního projektu se sídlem ve Vermontu, který spojuje tvůrce environmentální politiky s místními organizátory.
  • Lea d’Auriol, zakladatel a generální ředitel společnosti Oceanic Global

A co mikroplasty?

Kromě toho, že se do našeho prostředí dostává nový plast, stává se větším problémem i plast stávající. Drobné plastové částice (5 mm až 1 nm), známé jako mikroplasty, jsou výsledkem degradace plastů a nacházejí cestu do životního prostředí všechno.

„V posledních dvou letech našli vědci mikroplasty v lidské placentě, krvi a plicní tkáni,“ říká Eve Fox, digitální ředitelka společnosti Beyond Plastics. Tyto plasty lze dokonce nalézt ve vzorcích samotných kosmetických produktů, díky čemuž je přechod na přírodní produkty hodnotnou udržitelnou změnou.

kde začít?

“Měl by jsi ne Zahoďte vše, co vlastníte, a využijte příležitosti vydat se na velké nákupy bez plastů (to by byla zábava, ale také velmi plýtvání),“ říká Fox. „Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je začít spotřebovávat to, co máte. I když to není ten nejpůvabnější nebo okamžitě potěšující návrh, je důležité vyhnout se přidávání dalších plastů do toku odpadu.“

Až budete připraveni doplnit zásoby, zvolte obaly vyrobené ze skla, hliníku a biologicky rozložitelných materiálů. Pokud potřebujete koupit plast, hledejte čísla 1, 2 nebo 5 na spodní straně položky. (Tyto jsou nejčastěji přijímány v recyklačních zařízeních.)

„Recyklaci zvažte jako poslední možnost,“ říká d’Auriol. „Recyklace kosmetických produktů může být matoucí, protože jsou často vyrobeny z různých materiálů.“ d’Auriol navrhuje podporovat značky, které mají obaly s nulovým odpadem (nebo vůbec žádné obaly), a hledající alternativy pro vlastní výrobu.

V neposlední řadě: dejte najevo svůj názor. „Pošlete společnosti e-mail nebo je označte v příspěvku na Instagramu, aby věděli, že si vybíráte obaly a produkty bez plastů a že doufáte, že společnost omezí používání plastů,“ říká Fox. “Čím více je potenciální a bývalí zákazníci slyší, tím je pravděpodobnější, že provedou změny.”

9 produktů, které vám mohou pomoci vytvořit kosmetickou rutinu bez plastů

1. Opakovaně použitelné odličovací tampony z bambusového uhlí Clean Circle – 24,00 $

Zapomeňte na vatové tampony a jednorázové odličovací ubrousky a sáhněte raději po těchto opakovaně použitelných bambusových tamponech, které jsou dodávány v kartonové nádobě. Pro snadné čištění je lze prát v pračce (Clean Circle nabízí malý sáček), ale lze je také opláchnout ve dřezu. Díky jejich špičatému designu lze tyto opakovaně použitelné produkty použít i místo vatových tamponů.

2. JR Liggett’s Virgin Coconut and Argan Oil Shampoo Bar – 8,00 $

Tyčinky šamponů jsou na vzestupu a tato hydratační varianta od JR Liggetta se těší kultovnímu pokračování. Nenechte se zmást staromódním balením: luxusní složení s kokosovým, ricinovým, olivovým a arganovým olejem a vitamínem E zanechá vaše vlasy jemné, silné a bez krepatění. Značka nabízí také kondicionérové ​​tyčinky.

3. Tělové mléko Plaine Products – 30,00 USD

Fox je velkým fanouškem modelu plnitelné kovové láhve Plaine Products. „Prázdné lahve jim pošlete zpět a oni vám pošlou znovu naplněné, nebo je můžete znovu naplnit v místním velkoobchodě, pokud ho máte poblíž,“ vysvětluje. Tělová mléka Plaine Products jsou určena pro všechny typy pleti a na výběr mají tři možnosti: neparfémovaná, rozmarýnová máta vanilka nebo citrusová levandule.

4. Holicí strojek na holení bez plastu – 84,00 USD

Většina moderních holicích strojků je vyrobena z plastu a jsou buď jednorázové, nebo vyžadují jednorázovou plastovou náhradní hlavici. Zatímco plast je technicky recyklovatelný, protože je připevněn ke kovovým břitům, ročně se vyhodí miliardy žiletek a náhradních součástí. Kovový holicí strojek Leaf Shave je dodáván v bezplastovém obalu a je vyroben ze slitiny zinku. Je navržen tak, aby vydržel po celý život, což znamená, že stačí vyměnit břity, které lze shromáždit a poslat zpět do Leaf Shave k recyklaci.

5. Deodorant Meow Meow – 14,00 $

Přestože je na trhu mnoho znovu plnitelných deodorantů, je těžké najít možnost, která by byla zcela bez plastů – proto tento produkt od Meow Meow milujeme. Zcela přírodní složení je účinné a je obsaženo v biologicky odbouratelné papírové tubě, kterou lze po vyprázdnění vhodit do kompostovacího koše.

6. Tyčinky zubní pasty – 12,00 USD

Tuby zubní pasty jsou tak z minulého století. Zapomeňte na své plastové návyky a sáhněte po těchto malých žvýkacích tabletách bez fluoru, které v kombinaci s vaším vlhkým zubním kartáčkem vytvoří stejnou starou pastu, kterou znáte a máte rádi, bez odpadu. Kousky zubní pasty se dodávají ve skleněné lahvičce s hliníkovým uzávěrem.

7. Mad Hippie Cheek and Lip Tint – 22,00 $

Víceúčelový make-up je moderní součástí mnoha kosmetických rutin a tento odstín je ideální pro zahřátí tváří a rtů zároveň. Receptura – umístěná ve skleněné nádobě s biologicky odbouratelným bambusovým víčkem – je hydratační a plná antioxidantů a zároveň dodává správné množství budovatelné barvy.

8. Zvýrazňovač Fat and the Moon Beam – 22,00 $

Každého, kdo rád završuje svůj vzhled dotekem svítícího zvýrazňovače, potěší, že Fat and the Moon dovedl produkt k dokonalosti bez jakýchkoliv plastů. Tento zvýrazňovač, dostupný v barvách Beam (nejoblíbenější odstín značky), Glow a Lit, kombinuje botanické přísady a udržitelný třpyt v malých, recyklovatelných obalech.

9. Startovací sada Dew Mighty Bloom Jelly Serum Bar – 52,00 $

Ano, i péče o pleť se dočkala ošetření bez plastů. Dew Mighty vyvinul pevnou sérovou tyčinku, která eliminuje zbytečné balení. Jednoduše naneste tyčinku přímo na pokožku a vychutnejte si její výhody – zmírňuje zarudnutí, hydratuje a dodává vám zdravý lesk bez odpadu.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *