Apollo Neuro Wearable: Osvědčeno v roce 2023

By | September 27, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si vsadíte, že si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Před pár lety jsem byl ve stresu víc než kdy jindy v životě. Sotva jsem spal, byl jsem neustále úzkostný a měl jsem pocit, že jsem stěží schopen udržet si svůj vlastní způsob přežití, abych mohl fungovat v práci i v osobním životě. Zatímco řada faktorů mi nakonec pomohla resetovat můj nervový systém – včetně několika různých forem terapie – vděčím zařízení Apollo Neuro za to, že mi pomáhá zvládat každodenní život a obnovuje uzemněný pocit v mém těle.

Zařízení Apollo Neuro – také známé jako Apollo® Wearable (300 USD) – obsahuje technologii dotykové terapie navrženou tak, aby podporovala spánek, relaxaci, soustředění, zotavení a v mém případě úlevu od úzkosti. Už dva roky mě tento praktický skvělý přístroj uklidňuje ve stresujících chvílích a pomáhá mi najít klid, když to nejvíc potřebuji. Celou moji recenzi najdete níže.

Co je Apollo Neuro nositelné?

Ačkoli to vypadá jako fitness tracker, nositelné zařízení Apollo® ve skutečnosti nic nezaznamenává. Místo toho sedí na kůži a používá jedinečné vibrační metody ke stimulaci bloudivého nervu a obnovení spojení mysli a těla do přítomnějšího stavu.

Apollo Neuro, Apollo® Wearable – 300,00 $

Původně 350 Kč, nyní 300 Kč

Obsahuje: Střední pásma (malé i velké kapely prodává se samostatně), zařízení Apollo, nabíjecí kabel micro USB, klip, bezplatný přístup k aplikaci Apollo Neuro

Materiály: Polykarbonátový plast (klip), neopren s polyesterovými potahy (pásek)

Životnost baterie: 6-8 hodin nepřetržitého provozu

Záruka: Záruka jeden rok

Barvy: 3

  • Lehký, nenápadný přístroj.
  • Uživatelsky přívětivý
  • Podporuje spánek, regeneraci, koncentraci, náladu a další.
  • Výzkum a vědecká podpora
  • Drahý
  • Často zaměňován se sledovačem zdraví/spánku – nic nezaznamenává

Inspirací pro zařízení je biologie stresu, způsob, jakým naše těla reagují v situacích „boj nebo útěk“, a síla dýchání, která je základem obojího. Na základě této vědy (a 60 let výzkumu biologické zpětné vazby) neurovědci a lékaři z Apollo Neuro vyvinuli nástroj určený k posunu dechových vzorců na optimálnějších pět až sedm dechů za minutu.

“Většina z nás dýchá rychlostí 12 až 18 dechů za minutu každý den,” říká Dave Rabin, MD, PhD, spoluzakladatel a hlavní lékař Apollo Neuro. “Můžete navodit stavy ideálních vzorců dýchání v našem těle jednoduše tím, že přenesete rytmy, které do těchto stavů tělo uvedou, přes vaši kůži prostřednictvím našich dotykových receptorů,” dodává.

Jednoduše řečeno, zařízení Apollo Neuro vibruje, aby vyzařovalo specifické frekvence určené k ovlivnění autonomního nervového systému. To může pomoci přesunout stresovou reakci těla ze sympatického nervového systému (boj nebo útěk) na parasympatický nervový systém (odpočinek a relaxace). Více o výzkumu a vědě za tím čtěte zde.

Jak to funguje

Každé nositelné zařízení Apollo je vybaveno sedmi vibračními frekvencemi navrženými tak, aby vám pomohly zmírnit příznaky stresu tím, že vás přenesou do přítomného okamžiku a podporují uzemnění. „Důvod, proč vibrační frekvence mohou zmírnit stres, je stejný, proč vás vaše oblíbená píseň uklidňuje ve špatný den,“ vysvětluje Dr. Rabin. “Je to proto, že když jsme ve stresu, dýcháme velmi rychle, naše srdeční frekvence je obvykle vysoká a většinu času obvykle trávíme přemýšlením o minulosti nebo budoucnosti spíše než o přítomnosti.”

Chcete-li zařízení používat, jednoduše připevněte kamkoli. (Nejčastěji se nosí na zápěstí, ale pásek lze také připnout kolem kotníku, límečku košile nebo dokonce na ramínko podprsenky – kdekoli, kde chcete cítit své “vibes.”) Jakmile je nasazen, můžete použít pomocí chytrého telefonu jej můžete ovládat pomocí doprovodné aplikace, která vám umožní nastavit preferenci „Vibe“, dobu trvání a intenzitu. A je to; Zařízení začne pracovat, pulzuje tolik nebo tak málo, jak chcete, a připomene vám, abyste dýchali, soustředili se a znovu se soustředili, ať už před velkou schůzkou, po intenzivním tréninku nebo jednoduše během dne.

Moje recenze

Když jsem si koupil zařízení Apollo Neuro, opravdu jsem chtěl cítit klid. Byl to rok do pandemie a já jsem se potýkal s vysilujícím stresem, který mě často zanechával vyčerpaný a vyhořelý. Poprvé jsem se o výhodách zařízení dozvěděl na Instagramu a věděl, že ho musím vyzkoušet.

Když jsem ho poprvé začala nosit, upřímně jsem si nebyla jistá, jestli to vůbec něco dělá. Cítil jsem pulzy dotykové terapie na vnitřní straně svého zápěstí, ale po prvních pár nošeních jsem necítil žádnou skutečnou úlevu. Ale jak šel čas a začala jsem ho nosit pravidelněji, všimla jsem si, jak jinak jsem se cítila, když jsem ho nosila nebyl nosit to. Když mi visel na zápěstí a působil svým vysokovibračním kouzlem, cítil jsem se jistější, méně vystresovaný a klidnější. Tento uklidňující pocit byl zvláště zesílen v dobách strachu; Se všemi bzučet Na mé pokožce mě přístroj zahalil do uzemňujícího pocitu, díky kterému jsem se okamžitě uvolnil a omládl.

Foto: Autor

Na zařízení se mi nejvíce líbí, jak dobře mi připomíná přítomnost v přítomném okamžiku. Praktiky všímavosti, jako jsou dechová cvičení, jóga a meditace, jsou určeny k podpoře uvědomění si přítomnosti, což výzkum ukazuje, že může pomoci uklidnit nervový systém a snížit pocity stresu a úzkosti. Stejně tak doteková terapie nás může „vrátit do ideálního stavu dýchání, což nám pomáhá být více v přítomnosti a táhne nás z minulosti a budoucnosti do přítomného okamžiku,“ poznamenává Dr. Rabin.

Pravidelným nošením a používáním jsem se dokázala lépe vyrovnat se stresem dne a zůstala jsem více přítomna ve svém těle. Použitím zařízení v kombinaci s dalšími praktikami a terapiemi všímavosti jsem dokázal zvládnout svůj stres způsobem, který mi nakonec poskytl úlevu, po které jsem toužil. I dva roky po vrcholu pandemie stále nosím své Apollo, abych se vrátil k sobě a připomněl si, že mám dýchat, když to nejvíc potřebuji.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Gothe, Neha P a kol. “Vliv jógy na zdraví mozku: Systematický přehled současné literatury.” Plasticita mozku (Amsterdam, Nizozemsko) svazek 5.1 105-122. 26. prosince 2019, doi:10.3233/BPL-190084


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *