Cestujte toto léto udržitelně – a procvičujte si péči o sebe

By | September 12, 2023

YCelý rok čekáte na léto, ale když přijde, cítíte se trochu… odhozený. Jistě, máte rádi plážové bungalovy a jakoukoli záminku, abyste si dali něco čerstvě vymačkaného, ​​ale příchody a odchody sezóny často nutí vaše osvědčené rutiny k nepořádku.

Není žádný důvod, abyste museli opustit wellness praktiky, které jste si zavedli po celý rok, jakmile začnou teploty stoupat, a není důvod se děsit hektického tempa a nabitého programu sezóny. Můžete si udržet své každodenní rutiny péče o sebe a zároveň si užívat zábavné letní cestování – a (jako bonus) můžete obojího dosáhnout udržitelně.

Expert na udržitelnost a tvůrce obsahu Jhánneu Roberts věří, že péče o sebe je nezbytnou součástí udržitelného životního stylu. „Všechno je to propojené,“ říká. “Když se staráme o sebe, dokážeme se lépe starat o planetu a inspirovat ostatní, aby dělali totéž.” Aby si udržela svůj závazek vůči sobě a životnímu prostředí, když jste na cestách, spoléhá na cvičení všímavosti a zjednodušený seznam balení. .

Pár věcí, které jsou vždy na seznamu? Malá kolekce všestranného bavlněného zboží. Ať už je to lehký turecký ručník pro ranní meditaci nebo plátěná kosmetická taštička pro její letní kosmetickou rutinu, Roberts miluje přirozeně pěstovanou bavlnu, protože je biologicky odbouratelná, recyklovatelná a odolná – takže dokáže udržet krok. Všechno jejich dobrodružství.

Podívejte se na jednoduché způsoby, které doporučuje, abyste mohli implementovat svou rutinu péče o sebe na cestách, zásobte se pár nezbytnostmi pro balení bavlny a připravte se na udržitelné cestování po celé léto.

1. Jídlo

Zůstat hydratovaná a poskytovat tělu dostatek tekutin a výživných potravin je klíčem k každodenní praxi Robertsové péče o sebe. Dělat tuto rutinu na cestách může být náročné, říká, ale používání opakovaně použitelných věcí, jako je velká láhev na vodu, nádoby na skladování potravin, plátěná taška a bavlněné ubrousky, to usnadňuje.

Když se ocitne na novém místě, snaží se navštívit každý místní farmářský trh, který najde. Je to snadný způsob, jak cestovat udržitelně, a pro Robertse je zkušenost spojení s místními obyvateli a zásobování se nádherným ovocem a zeleninou naprostou výhrou v péči o sebe. „Farmářské trhy nabízejí lokálně vypěstované produkty, často s menším množstvím obalových materiálů a menší uhlíkovou stopou ve srovnání se zbožím ze supermarketů,“ říká. “Podpora místních farmářů nejen podporuje udržitelné zemědělství, ale také vás spojí s komunitou.”

Když už mluvíme o rodinných farmách, i když na trhu možná nenajdete stánek plný bavlníkových rostlin, výběr přirozeně pěstované bavlny před jinými druhy látek je dalším způsobem, jak podpořit farmáře. Takže si naplňte tašku zavařeným ovocem, seznamte se s novým přítelem nebo dvěma a poznejte místo, které navštěvujete – to vše jedním tahem. To je zdravá dávka sebepéče.

2. Slunce

Vzhledem k tomu, že indexy UV záření jsou na historickém maximu, považuje Roberts opalovací krém za důležitý krok ve své letní rutině péče o sebe sama. Následujte její příklad a mějte skrýš v tašce – ale ujistěte se, že jde o kvalitní věci. “Vyhledávání [reef-safe] a opalovací krémy na minerální bázi, které neobsahují škodlivé chemikálie, jako je oxybenzon a oktinoxát,“ říká. “Tyto formulace jsou lepší pro vaši pokožku a mořské ekosystémy, se kterými se můžete setkat na svých cestách.”

Přidejte další vrstvu ochrany před sluncem pomocí pohodlného oblečení, které můžete nosit znovu a znovu. Světlý, snadno sbalitelný klobouk na drtič bavlny udrží vaši tvář ve stínu po celý den a zasněný zvrásněný bavlněný kaftan vás udrží v pohodě, ať už jste na pláži, na večeři venku nebo se zachumláte k letnímu spánku. .

3. Krása

Pokud je vaší definicí péče o sebe zábavná péče o pleť a make-up, tak tomu tak je. Jakmile se napěníte ekologickým opalovacím krémem, naneste voděodolnou řasenku a lehce stříkněte rtěnku s SPF a vydejte se na průzkum.

Noste své nezbytnosti na make-up v bavlněném kosmetickém kufříku – což je zvláštní výhoda, když poslouží jako spona na noc ve městě – a na cesty si nezapomeňte vzít opakovaně použitelné, snadno omyvatelné sáčky na make-up. “[They’re] Nejen, že jsou nákladově efektivní, ale také snižují množství odpadu, který vytváříme,“ říká Roberts. „Přechodem na opakovaně použitelné možnosti pomáháme snižovat spotřebu jednorázových položek a máme pozitivní dopad na planetu.“

4. Pohyb

Roberts se snaží při cestování minimalizovat cestování autem, aby snížila svou uhlíkovou stopu A Najděte meditaci v pohybu. „Pokud je to možné, volte na kratší vzdálenosti chůzi nebo jízdu na kole [and] „Veřejná doprava na delší cesty,“ říká. „Spolujízda s přáteli nebo kolegy je další skvělý způsob, jak snížit emise a sdílet jízdu.“

Pohodlné oblečení je zásadní pro procházky a vyjížďky na kole. Zvažte investici do páru neutrálních a měkkých bavlněných širokých kalhot, které můžete obléknout nahoru nebo dolů, a prodyšných bavlněných slip-onů z bavlněného plátna, které snadno přejdou ze dne do noci.

5. Meditace

Vyzvěte se, abyste si uprostřed svých dobrodružství dopřáli každý den chvilku ticha – protože to je to, co naladí vaši mysl a tělo zejména důležité, když se vymaníte z běžné rutiny. Tato všímavost je jádrem péče o sebe i udržitelného života, říká Roberts.

Abyste si tento zvyk udrželi i na cestách, přibalte si do kufru ručně vyrobený bavlněný zápisník a svěží turecký ručník – pro deník vděčnosti, dopolední sezení, seznam farmářských trhů, odpolední spánek nebo vše výše uvedené. Užijte si dobrodružství.

Nakupujte Cotton Travel Essentials

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *