Chcete nejlepší protahovací aplikaci? Zde jsou doporučení trenéra

By | October 17, 2023

Budu upřímný: nesnáším protahovací cvičení. Ale jako certifikovaný trenér také vím, že práce na mé flexibilitě je důležitým protipólem ke všemu běhání, vzpírání a dalším intenzivním cvičením, které dělám.

Rozhodl jsem se tedy otestovat spoustu protahovacích aplikací, abych zjistil, zda existují nějaké, které by mě skutečně přiměly držet se konzistentní protahovací rutiny. Ukázalo se, že existují čtyři, které mohu opravdu podpořit a doporučit.

Celkově nejlepší: StretchIt

Jako soutěžní sportovec byl StretchIt mou oblíbenou strečinkovou aplikací, protože přebírá aspekt flexibility kondice a dělá ji cílenou. Vyberete si své osobní cíle a poté pro vás aplikace na základě těchto cílů vytvoří konkrétní tréninky a výzvy.

Myslím, že jedním z mých problémů s důsledným protahováním je to, že často přehlížím hodnotu protahování a nevidím u něj velký pokrok. Tím, že jsem si musel určit konkrétní cíle a pak jsem měl pocit, že mám přizpůsobenou rutinu na míru, byl jsem více motivován k tomu, abych protahování v této aplikaci skutečně provedl.

Po každé lekci nebo cvičení protahování můžete vyhodnotit, jak se protahování cítil. Tyto informace se používají k přizpůsobení dalších navrhovaných úseků a výzev. (Do aplikace můžete dokonce nahrát obrázky postupu, abyste měli přehled o vylepšeních vaší flexibility.)

Podrobnosti:

 • Cena: 19,99 $ měsíčně nebo 160 $ ​​ročně po bezplatné zkušební verzi
 • Průměrné hodnocení zákazníků: 4,8 hvězdičky
 • výhody: Personalizované rutiny a uživatelsky přívětivé rozhraní vám umožní sledovat pokrok
 • Nevýhody: drahý

Nejlepší pro začátečníky: Protahování a flexibilita doma

Pokud se chcete naučit jen základy strečinku, doporučuji aplikaci Stretch & Flexibility at Home. Všechny strečinky mají jak hlasové, tak video instrukce, což je velmi užitečné při učení protahování konkrétních svalů. (Ačkoli, upřímně řečeno, zvukové pokyny jsou trochu strašidelné, protože hlas je generován počítačem.)

Další skvělou funkcí této protahovací aplikace je, že existují specifické rutiny přizpůsobené vašim potřebám. Můžete si například vybrat mezi zahřívacími cviky, protažením pro zlepšení flexibility, protažením pro uvolnění před spaním nebo protažením konkrétních svalových skupin, které pociťují napjatost. Toto přizpůsobení je příjemnou funkcí pro každého, kdo se chce dostat přesně na ty trasy, na které má čas a potřebu, bez velkého množství výplně. Jako běžci se mi například líbilo především to, že existují protahovací cviky, které slouží k ochlazení po běhu nebo k uvolnění napjatých svalů při běhu.

Podrobnosti:

 • Cena: 4,99 $ měsíčně po bezplatné zkušební verzi (k dispozici je také bezplatná verze)
 • Průměrné hodnocení zákazníků: 4,8 hvězdičky
 • výhody: Video a hlasově řízené úseky, cílené rutiny, rozumná cena
 • Nevýhody: Bezplatná verze je docela jednoduchá, hlasový výstup je generován počítačem

Nejlepší bezplatná aplikace pro protahování: Začněte protahovat

Mnoho fitness aplikací může být drahé, pokud chcete používat prémiové funkce, ale existuje několik dobrých bezplatných aplikací pro protahování. Můj výběr pro nejlepší bezplatnou aplikaci pro protahování je Start Stretching.

I když existují nákupy v aplikaci pro případ, že byste chtěli upgradovat, máte přístup k téměř jakémukoli roztahovacímu obsahu, který potřebujete, aniž byste museli platit desetník. A pokud nemáte moc času nebo zájmu o protahování, téměř všechny úseky jsou poměrně krátké a přesto ve vás zanechávají pocit, že něco dokážete.

Pokud však hledáte pokročilé cviky na flexibilitu, nemusí to být protahovací aplikace pro vás. Knihovna je omezená a většina sekcí je zcela základní.

Na druhou stranu, pokud jste a Absolutně Pro začátečníky, kteří potřebují trochu více pokynů, jak se správně protáhnout, to nemusí být nejlepší úvod, protože zde nejsou žádná videa, pouze ilustrace. Jakmile se naučíte některé z nejlepších strečinků z jiných aplikací, možná budete chtít zvážit zrušení prémiového předplatného a poté použít tuto bezplatnou strečinkovou aplikaci, abyste mohli pokračovat v práci na svých protahovacích cílech.

Podrobnosti:

 • Cena: Zdarma s volitelnými nákupy v aplikaci
 • Průměrné hodnocení zákazníků: 4,9 hvězdičky
 • výhody: Volné, pro začátečníky vhodné trasy, krátká cvičení
 • Nevýhody: Omezená knihovna, žádné video ani zvuk (pouze ilustrace)

Nejlepší pro nadšence do strečinku: Flexibilita

Aplikace Pliability Stretching (dříve nazývaná ROMWOD, což znamenalo „Range of Motion Workout of the Day“) je poněkud jedinečná. Je speciálně navržen pro sportovce pro zlepšení flexibility a je obzvláště oblíbený u nadšenců CrossFitu.

Většina strečinků je poměrně zdlouhavá, což může být dobré nebo špatné v závislosti na vašem zájmu o protahování a na tom, kolik času chcete strečinkům strávit.

Osobně se mi líbil důraz na mobilitu a flexibilitu, protože jsem přesvědčen, že mobilita je stejně důležitá, ne-li důležitější, než flexibilita vůči mým vlastním potřebám jako sportovce a také vůči každodennímu funkčnímu pohybu většiny lidí.

Každý den se můžete zaměřit na určitou část těla nebo cíl týkající se flexibility a každým úsekem vás provedou podrobná videa. Protože se však jedná o protahovací aplikaci pro sportovce a CrossFittery, je o něco pokročilejší a video tutoriály mohou být komplikované pro někoho, kdo má omezené znalosti o částech těla a fitness obecně.

Protože většina strečinků v této aplikaci trvá 15 až 20 minut, cítil jsem se trochu vystrašený nebo nemotivovaný používat aplikaci, protože na protahování nemám vždy tolik času. (Abych byl spravedlivý, mohlo by to něco vypovídat o mých prioritách.)

Podrobnosti:

 • Cena: 13,99 $ měsíčně
 • Průměrné hodnocení zákazníků: 4,8 hvězdičky
 • výhody: Kombinuje mobilitu a flexibilitu, detailní videa
 • Nevýhody: Nevhodné pro začátečníky, dlouhé tréninky, dražší

Verdikt: Jaká je nejlepší aplikace pro protahování a flexibilitu?

Říkejte mi „jednoduché“, ale moje doporučení pro nejlepší protahovací aplikaci je StretchIt. Má uživatelsky přívětivé rozhraní a úseky můžete třídit podle času, části těla, cíle atd. Opravdu miluji výzvy, díky kterým je pravděpodobnější, že aplikaci skutečně použiji a protáhnu se. O to nejde?


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

 1. Caldwell, Jacob T a kol. “Přerušovaný pasivní strečink a předcvičení cévní funkce po tréninku na běžeckém pásu.” Journal of Applied Physiology (Bethesda, MD: 1985) svazek 135,4 (2023): 786-794. doi:10.1152/japplphysiol.00427.2023


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *