Ciťte se jako dívka v ohni (v dobrém slova smyslu) se 3 základními kardio cvičeními Alicie Keys

By | November 8, 2023

Anna Kaiserová v průběhu let vychovala řadu známých osobností a pravidelných sportovců. Když ale pracuje se zpěvačkou Alicií Keys, ví, že může čekat něco úplně jiného.

“Nikdy jsem ji neviděl dívat se na svůj telefon,” řekl Kaiser. “Každá hvězda, se kterou jsem kdy pracoval – a všichni ostatní – kontrolují své telefony, ale Alicia to nikdy neudělala.” Jakmile vstoupí do studia, je přítomna. Říká: “Jsem tady, tohle je můj čas.”

Samozřejmě nechybí naléhavé závazky, které musí Keys řešit: Keys je čerstvě na svém turné Keys to the Summer a dodělává ho. Pekelná kuchyně, nové, částečně autobiografické hudební zahájení 19. listopadu v Off-Broadway Public Theatre, na kterém pracuje více než deset let. Je také matkou a má vlastní řadu péče o pleť Keys Soulcare.

„Pro někoho, kdo musí vystupovat před tolika lidmi, ví, jak důležité je trénovat celý den, aby mohla předvést co nejlepší výkon,“ říká Kaiser, který s Keys spolupracuje od roku 2015.

Trénink s Kaiserem se také stal nezbytným pro budování Keysovy výdrže na dlouhé a náročné koncerty. Často je to její první zastávka po přistání v New Yorku a je známo, že se kromě soukromých lekcí účastní i skupinových kurzů. Je to dokonce součást její rutiny před show, částečně díky jejímu hlasovému trenérovi, který navrhl, aby do své rozcvičky začlenila kardio. Nyní se Kaiserovo charakteristické cvičení odehrává před každou show, která zahrnuje pohyby inspirované tancem, nastupování a skákání na a z boxu a cvičení, která nazývá „vertikální pilates“.

Ale nemusíte mít nutně 15 cen Grammy, abyste byli tak úspěšní jako Keys. Hlavní instruktor Kaiser a Anna Kaiser Studios Jamie Golden zde sdílejí to, co se všichni můžeme naučit z Keysovy rutiny, a také některé zpěvaččiny oblíbené pohyby.

Pamatujte, že je to zábava

Keys může cvičit Kaisera třikrát nebo čtyřikrát týdně – a někdy i více – ale to neznamená, že vždy cvičí chtít vlak. (Golden říká, že Keys někdy vyjadřuje, že dává přednost čtení, což je totéž.)

Aby zvládla cvičení, Keys se spoléhá na zabijácké seznamy skladeb s hlasitými, motivujícími skladbami a často i na zpívání, říká Kaiser.

Pomáhá také, že Kaiserův trénink je doslova navržen tak, aby byl zábavný. „Místo burpees, dřepových skoků a kliků děláme taneční rutinu s podobnými prvky a stejnou silou,“ říká Kaiser. Golden říká, že choreografie z ní také dělá větší mentální výzvu, což Keysovi pomáhá zůstat v přítomnosti. “Nemůže myslet na tisíce věcí, které dnes musí udělat – musíte být tak přítomní, jinak klopýtnete a minete kroky,” říká.

Pokud je to nutné, držte to krátké a sladké

Kvůli náročnému rozvrhu Keysové často nemá čas na delší trénink, ale čas, který má, dobře využívá. “Říká, OK, mám 25 minut,” říká Kaiser. “A jde tak daleko, jak jen může.” To znamená, že neexistují žádné přestávky, říká Golden – od “šťavnatého” zahřátí, které se zaměřuje na aktivní protažení Keysových napjatých hamstringů, po střídání kardio a silových sekcí, po nichž následuje cool dolů a nějaké pěnové válení.

Nyní zkuste některé pohyby kláves

Přestože Kaiserův typický trénink zahrnuje box a pásy nad hlavou, tuto zkrácenou rutinu lze provádět i doma.

Série plic

  1. Výpad zepředu nad hlavou: V předním výpadu s oběma koleny ohnutými o 90 stupňů držte v obou rukou střední závaží (Kaiser doporučuje 8 až 10 liber). Přineste váhu nahoru a směrem k přední noze, mírně se otočte a poté snižte, abyste poklepali na přední kotník. Opakujte 20krát.
  2. Boční výpad pro horní lis: Při bočním výpadu uchopíte závaží směrem k pracovnímu kotníku a poté se odtlačíte, abyste vyrovnali na podpůrné noze, když zvednete závaží nad hlavu. Opěrnou nohu držte vždy zcela rovnou. Opakujte 20krát.
  3. Boční výpad pro skok: Shoďte váhu a přidejte skok do bočního výpadu, který se při skoku natáhne od pracovní nohy. Opakujte 20krát.

Opakujte na druhou stranu a po celou dobu zůstaňte s hudbou – ideálně 120 BPM.

Schodišťové přepínání

  1. 30 sekund chodů schodů: Vyjděte první schod pravou nohou, druhý levou nohou a třetí pravou nohou a poté se stejnou cestou vraťte dolů. Přepnout strany.
  2. Změna 30 sekund: S jednou nohou na prvním kroku a druhou na podlaze, odtlačte obě nohy a skočte do přechodu.
  3. Jednotlivé kroky po 30 sekundách: Vylezte po schodech jednou nohou a odtlačte se. Když skočíte, držte druhou nohu rovně za sebou v hluboké arabesce, pak dostaňte na zadní nohu a vyměňte strany.
  4. 30sekundové passé step-upy: Pokračujte v předchozím cvičení tak, že při stoupání přiblížíte zadní koleno k hrudníku a chodidlo vedle kolena, čímž zapojíte jádro.

Opakujte celé kolo celkem ve třech kolech.

Série bočních prken

  1. Zatížená boční deska: V poloze bočního prkna na předloktí nebo na ruce držte ve volné ruce 5 kilové závaží s paží nataženou přímo nad ramenem. Pomalu stáhněte paži dolů tak, aby byla rovnoběžná s podlahou (*ne* zakřivená dolů, jako byste navlékali jehlu) a působila jako páka proti vašemu trupu, pak ji zvedněte zpět. Opakujte šestkrát.
  2. Šleh na ručník na boční desce: Stále na bočním prkně a v horní ruce mávejte ručníkem do rytmu hudby po dobu 30 sekund, abyste byli výzvou stability. Opakujte a poté vyměňte strany.

Tento cyklus proveďte dvakrát až do konce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *