Co si upřímně myslím o Hoka Anacapa 2

By | September 24, 2023

SKluzké podrážky, téměř žádné tlumení, těsná místa, která se skoro tvoří puchýře – je zázrak, že můj (bývalý) laissez-faire postoj k turistickým botám mě nepřiměl k tomu, abych se přiblížil dolů z hory. Oblékal jsem si pár nejblíže ke vchodovým dveřím a více jsem dával pozor na to, jak dobře ladí s mým oblečením, než na to, jak přilnavé jsou trakce nebo vycpávky podobné marshmallow. Tedy do té doby, než jsem si nasadil Hoka Anacapa 2, novou a vylepšenou verzi nejoblíbenější turistické obuvi značky.

Humbuk kolem Hoka nezná mezí a zástupy oddaných fanoušků (včetně American Podiatric Medical Association) si šněrují barevné běžecké boty, turistické boty a turistické boty. Značka se věnuje nejen podpoře dobré mechaniky chodidel a zdraví, ale také prostřednictvím ekologických materiálů a poutavých barevných kombinací.


Odborníci v tomto článku

  • Hy Rosario, Hy Rosario je vedoucí outdoorové a dětské obuvi Hoka.
  • Mark Mendeszoon, DPM, certifikovaný podiatr, chirurg nohou a kotníků

S výletem do národního parku Zion v Utahu v mém kalendáři jsem se rozhodl skočit do rozjetého vlaku Hoka a otestovat Anacapa 2s. Budou tak lehké a voděodolné, jak slibovali? Jak pohodlná je pata? Odkulhal bych se s mokrými ponožkami a nohama s puchýři? Zjistil jsem.

První pohledy na Hoka Anacapa 2

Čerstvě vybalený z krabice vypadal můj pár trochu objemně, i když mi nepřipadal těžký. Možná proto, že jsem zvolil celočernou střední verzi s vyšším krytím kotníku. Také mi zabíraly hodně místa v kufru a bránily mi sbalit si náhradní pár. Držím palce a plně důvěřuji voděodolné, prodyšné Gore-Tex technologii Anacapa a přilnavé podrážce Vibram. I když jsem měl před odletem na Sion omezený čas na jejich nošení, nemusel jsem se bát.

Foto: Hoka

Hoka Anacapa 2 Mid GTX – 195,00 $

Dostupné velikosti: 5-11, v polovičních velikostech

Hmotnost: 14,7 unce.

Barvy: 5

Výška stohu: 37 mm podpatek, 27 mm přední část

(K dispozici také v nízké verzi, která je lehčí s 12,4 uncemi za 180 $)

  • Maximální odpružení
  • Voděodolný
  • Světlo
  • Vyrobeno se zaměřením na udržitelné materiály
  • Box na špičky na úzké straně
  • Trochu objemné

Anacapa 2 se dodává v obou verzích Low a Mid, každá v několika barevných provedeních a obě se vším, co znáte a máte rádi na botách Hoka: spousta odpružení, rockerská podrážka, která vás požene vpřed, skutečná stabilita a žádné bolesti. v období.

Foto: Autor

Podle Hy Rosaria, ředitele outdoorové a dětské obuvi ve společnosti Hoka, měla značka pro verzi 2.0 Anacapa tři hlavní cíle: zlepšit výkon, zvýšit odolnost a zvýšit používání materiálů šetrnějších k životnímu prostředí. Kontrolovat, kontrolovat a kontrolovat.

Jak to? Pro zvýšení odolnosti používal Hoka zpočátku vedle nubukového svršku silnější síťovinu. Hoka také zvýšila používání udržitelných materiálů pomocí 30% směsi EVA na bázi cukrové třtiny a také recyklovaných polyesterových přízí ve vnější síťce, síťce jazyka, tkaničkách, popruhu a podšívke. Další jemná, ale důmyslná funkce: „aktivní rám nohy“, jak tomu říká Rosario, který umožňuje vašim nohám pohodlně spočívat v mezipodešvi spíše než na ní. Není divu, že jsou schváleni podiatry.

Kvůli designovým prvkům, jako jsou tyto, Mark Mendeszoon, DPM, podiatr, který vlastní dva specializované obchody s běžeckou obuví v Ohiu a Pensylvánii, říká: „Boty Hoka způsobily revoluci ve způsobu, jakým lidé chodí a běhají.“ Poskytují maximální odpružení a jsou stále lehké. “ Podle Dr. Mendeszoon Každý, kdo má problémy s chodidly, zády nebo koleny, bude mít prospěch z ultra odpružení Hoka a podrážka ve stylu rocker je výhodou pro lidi s běžnými problémy s chodidly, jako jsou vbočené palice nebo kladívkové prsty, stejně jako problémy s Achillovou šlachou.

Pro low-top verzi Hoka použila technologii Invisible Fit od Gore-Tex, která slibuje lepší, méně objemný střih s maximální prodyšností. Střední střih má standardní Gore-Tex konstrukci, která také zajišťuje prvotřídní voděodolnost a prodyšnost. Každá verze má gumovou podrážku Vibram (podle mého názoru hrdina designu) pro lepší trakci a odolnost.

Pokud jde o nevýhody, měli by si dát pozor ti s širokými chodidly: špička je trochu úzká a boty nejsou k dispozici v širokých velikostech. Měli byste také dávat pozor na velké drážky na podrážce, zvláště pokud jste na túru ve vlhkém počasí. Občas potřebují rázně dupnout, aby uvolnili nahromaděné bahno a kameny.

A přestože jsou tyto turistické boty jasně navrženy tak, aby vydržely i ty nejnáročnější terénní podmínky, nemusíte nutně lézt na horu, abyste uvažovali o šněrování páru. Jsou překvapivě univerzální, od lehké turistiky a procházky přes běhání až po běžné nošení do práce. „Všechny prvky odolnosti, trakce, odpružení a vodotěsné ochrany jsou součástí našich každodenních rutin,“ říká Rosario.

Dr. Mendeszoon souhlasí. Doporučuje také nosit Anacapas během outdoorových aktivit – jako je fotbal vašeho synovce nebo procházky se psem po zledovatělých chodnících – protože udrží vaše nohy v teple a suchu, když je počasí vlhké, chladné a kluzké.

Co se stalo, když jsem šel na turistiku s Hoka Anacapa 2?

Přilnavá podešev se hodí pro různé povrchy a podnebí – zvláště když má matka příroda své vlastní plány, jako když odpoledne před mým výletem při východu slunce spustila liják na Sion. Ale i když jsem překračoval potoky a šplhal po kluzké skále, zůstal jsem pevně na nohou a (aleluja!) moje ponožky zůstaly suché.

Na konci dlouhého dne pěší turistiky a cyklistiky přes úchvatné výhledy na Sion jsem neměl unavené nohy, nebolely mě kotníky a nenašel se jediný puchýř.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *