Co znamená plodnost pro LGBT komunitu

By | September 13, 2023

T33 procent dospělých v USA buď použilo léčbu neplodnosti, nebo zná někoho, kdo ano, uvádí Pew Research Center. Ale pokud jste členem komunity LGBTQ +, hledání lékařské pomoci pro těhotenství – což je již obtížné – se stává mnohem obtížnějším.

Mere Abrams, LCSW, genderový výzkumník a licencovaný psycholog, který Identifikuje se jako transgender a nebinární a ví z první ruky, jaké to je zahájit cestu plodnosti v lékařském systému navrženém tak, aby vyhovoval heteronormativním potřebám. (Abrams používá jejich/jejich zájmena.) „Věděl jsem, že chci být rodičem mnohem déle, než jsem znal své pohlaví a sexualitu,“ říká Abrams. „Když jsem se ve věku 26 let rozhodl podniknout kroky k lékařskému potvrzení svého pohlaví, [fertility] se skutečně dostal do popředí, protože tehdy ještě nebylo tolik výzkumu možností plodnosti u trans lidí a lidí začínajících hormonální terapií jako nyní.

Abramsová nakonec zvolila nízkou dávku testosteronu, aby si zachovala plodnost a zachovala dělohu, přestože její lékař doporučil, aby nakonec podstoupili hysterektomii. (21 procent těch, kteří se identifikují jako transgender, tvrdí, že si chtějí ponechat dělohu.) A tři JPozději začali Abrams a její partner uvažovat o založení rodiny, kterou si přáli od dětství.

V létě 2018 jsem prošel procesem zachování plodnosti, abych zachránil svá vajíčka a měl tuto možnost k dispozici… takže jsem musel opravdu tvrdě pracovat, abych našel někoho zkušeného v tomto procesu, dokonce i v oblasti San Francisco Bay Area Měl jsem práci s trans pacientů. “Tento poskytovatel byl opravdu dobře míněný, ale ve skutečnosti neměl jemné chápání nebinárního pohlaví,” říká Abrams.

Abrams není jediný, kdo se při hledání podpůrného poskytovatele cítil více izolovaný než v bezpečí. Společnost Modern Fertility a LGBTQ+ seznamovací aplikace HER, která testuje hormony na plodnost, nedávno provedla průzkum mezi malou skupinou členů ohledně jejich vlastních znalostí a tužeb týkajících se těhotenství. Ačkoli GLAAD uvádí, že se jako LGBTQ+ identifikuje více lidí než kdy jindy, údaje zveřejněné společnostmi Modern Fertility a HER ukazují, že mnozí v queer komunitě mají více otázek než odpovědí, pokud jde o těhotenství a plánování rodiny. Například 80 procent respondentů uvedlo, že si neuvědomují, že lidé s vaječníky mohou k odhadu počtu vajíček použít hormonální krevní testy, a 54 procent si neuvědomuje vysoké náklady na jeden cyklus zmrazení vajíček (5 000 dolarů).

Zjevně existuje „informační mezera o plodnosti“: systémový nedostatek znalostí o reprodukci mezi mnoha členy LGBTQ+ komunity. Ale to není proto, že by se tato populace nestarala o plodnost. Ve skutečnosti podle průzkumu Modern Fertility 63 procent LGBTQ+ mileniálů uvažuje o založení rodiny. Místo toho je LGBTQ+ komunita často přehlížena nebo zcela vynechána z rozhovorů o plodnosti, protože stávající průmysl se téměř výhradně zaměřuje na potřeby heterosexuálních, cisgender žen.

Jak jazyk plodnosti vylučuje LGBTQ+ komunitu

“Řekl bych, že největší výzvou pro LGBTQ+ lidi.” [when it comes to fertility] je, že vše je napsáno pro rovné lidi,“ říká Nicole Noyes, MD, systémová manažerka reprodukční endokrinologie a neplodnosti a ředitelka pro zachování plodnosti v Northwell Health.

Tím „všem“ Dr. Nevíte si rady s drtivou většinou online zdrojů, písemných informací distribuovaných na klinikách pro léčbu neplodnosti a dokonce i formulářů pro příjem pacientů. Vezměte si formulář souhlasu Boston IVF Fertility Clinic, který Dr. Noyes je v celém odvětví plodnosti docela standardní. Od počátku se předpokládá, že pacientkou je „žena“, ačkoli trans muži a nebinární lidé mohou mít také dělohu – a tedy otěhotnět. Podobně vstupní stránka „Trying to Conceive“ Americké asociace pro těhotenství cílí na „ženy“ pouze ve svých pokynech – a totéž platí pro Světovou zdravotnickou organizaci a kliniku Mayo.

Ačkoli Abrams výslovně zdůrazňoval, že není binární, cítil, že přístup je, jako by to byla žena, která hledá poskytovatele plodnosti. „Vzdělávací proces byl skutečně z pohledu toho, co si myslím, že by řekli někomu, kdo je jako cisgender žena. A tak mnoho věcí, které vychovali, pocházelo z této zkušenostní perspektivy,“ říká Abrams. Nedostatek nuancí v ordinaci je nakonec vedl k tomu, že se chtěli vyhnout opakovaným návštěvám.

Není to jen problém v ordinaci; Mnoho startupů zaměřených na plodnost také výslovně prodává své produkty cisgender ženám. Kindbody na své webové stránce O stránce píše: „Navrženo a doručeno ženami, které to dostanou,“ sledovače ovulace jako Bellabeat používají růžové, Pepto Bismol inspirované barevné palety a Everlywellův hormonální test, který hodnotí funkci vaječníků (zásadní pro plodnost). tzv. „ženský hormonální test“ – ačkoli trans muži a nebinární lidé mohou mít také vaječníky a dělohy.

Dr. Noyes, který pomohl přepsat formulář pro příjem pacientů Northwell’s Health, aby byl komplexnější, říká, že to není jediné nedopatření. „Nemůžete jen předpokládat, že existuje ‚jeden‘ pacient. Protože když jsou dva lidé, mohli by být svým způsobem oba pacienti, ne? Možná jedna osoba nese těhotenství a druhá osoba uvolní vajíčko. To tedy není případ „pacienta a partnera; je to o trpělivosti a trpělivosti. Jsou stejné,“ říká Dr. Žádné ano. Ne všechny zkušenosti budou vysílány na těchto formulářích a Dr. Noyes říká, že díky dohledu se lidé na začátku již tak intenzivního období života cítí bez podpory.

“Skutečnost je taková, že moje cesta k plodnosti byla těžká a vyvolala psychologické příznaky, o kterých jsem si myslel, že jsou za mnou.” -Mere Abrams, LCSW

Nataki DouglasováŘíká to MD, specialista na reprodukční endokrinologii a neplodnost a předseda moderní plodnosti Být vyloučen z jazyka plodnosti znamená, že není na koho se obrátit pro informace relevantní pro vás a vaši situaci. „Existuje omezený přístup k podpůrnému systému zdravotní péče, takže LGBTQ+ lidé mohou mít potíže s přístupem k poskytovatelům zdravotní péče, kteří proaktivně a efektivně podporují potřeby LGBTQ+,“ říká Dr. Douglas – včetně, ano, léčby plodnosti.

Abrams na své vlastní cestě jistě cítil nedostatek potvrzující péče. “Neproběhla žádná skutečná diskuse o genderové dysforii, duševním zdraví a psychologických účincích hormonální terapie plodnosti a všech dalších věcech, které se mohou během tohoto procesu objevit u trans nebo nebinárních osob,” Abrams říká: “Vše od každodenních interních ultrazvuků a měření folikulů až po vícenásobné injekce hormonů, které mají na mé tělo opačný účinek než hormony, které si normálně dávám do těla.” Pro Abramsovou to bylo emocionálně neuvěřitelně těžké, ale po celou dobu jí pomáhali její pečovatelé. proces nebyl nikdy adekvátně řešen.

„Skutečnost je taková, že moje cesta k plodnosti byla těžká a vyvolala psychologické příznaky, o kterých jsem si myslel, že jsou za mnou,“ říkají. “Nikdo mě nevaroval, že odběr vajíček může být emocionálně stresující a fyzicky nepříjemnější než vrcholná operace.” A cítil jsem pokoru, jak psychicky a fyzicky mě celý proces vyčerpával – protože v konečném důsledku je to obrovské privilegium mít přístup k možnostem zachování plodnosti.“

Abramsův příběh opět odráží hlasy bezpočtu lidí, kteří jsou vyloučeni ze současného vyprávění o plodnosti. Plných 46 procent všech respondentů průzkumu Modern Fertility uvedlo, že je jim nepříjemné diskutovat o svém plánovaném rodičovství s poskytovatelem zdravotní péče.

Kam odsud jdeme

Dr. Douglas říká, že lékaři a další zaměstnanci, kteří pracují na klinikách pro plodnost, musí udělat práci nezbytnou k odstranění mezery v informacích o plodnosti. „Potřebujeme široké přijetí integrativních, podpůrných postupů v oblasti reprodukčního zdraví. To zahrnuje výběr vhodných zájmen – a ptát se na preferovaná zájmena pro všechny lidi – vědět, jak různá pohlaví a sexuální identity mohou ovlivnit reprodukční zdraví, a proaktivní podporu LGBTQ+ lidí na předních místech na webových stránkách,“ říká Dr. Douglas.

Pozitivním výchozím bodem by pro lékaře a poskytovatele zdravotní péče mohlo být, aby jejich jazyk potvrdil LGBTQ+ pomocí doporučení GLAAD. Například použití „gay“ jako přídavného jména spíše než podstatného jména a uznání rozdílu mezi genderovou identitou a sexuální orientací. Když jsou z rozhovoru o plodnosti odstraněny domněnky a předsudky, může se stát více inkluzivní.

Existují také společnosti zabývající se plodností, které se konkrétně zabývají těmito potřebami. Abrams a její manželka spolupracovali s Mosie Baby, společností zabývající se domácí inseminací, která vyrábí cenově dostupné a inkluzivní sady, na početí jejich prvního dítěte (narozeného za pouhých šest týdnů). „Byli jsme na líbánkách a rozhodli jsme se to udělat na líbánkách,“ říká Abrams. “Byli jsme ve skutečnosti na Newfoundlandu v Kanadě, ve velmi odlehlé chatce, a bylo to něco opravdu krásného, ​​protože když jsem se vrátil do těch dětských snů, nikdy jsem si nemyslel, že budu moci mít dítě v posteli. Můj partner je queer Trans osoba. Kdybyste mi to řekl, řekl bych, že to není možné.”

“Potřebujeme široké přijetí inkluzivních, podpůrných postupů reprodukčního zdraví.” – Nataki Douglas, MD, předsedkyně Modern Fertility

Mnoho klinik začalo zveřejňovat prohlášení o inkluzivitě a žádat své lékaře, aby je provedli během jmenování, ale to rozhodně neplatí ve Spojených státech. Antidiskriminační zákony se ve Spojených státech značně liší, a proto je pro zdravotnické pracovníky ještě důležitější zřídit své kanceláře na místě, kde se rozumí mnoha typům dynamiky vztahů. „Pokud je to možné, je také velmi užitečné mít na klinikách zástupce LGBTQ+, ale důležitým prvním krokem jsou inkluzivní postupy,“ říká Dr. Douglas.

Abrams doufá, že jednoho dne každý pocítí autonomii, kterou on a jeho žena cítili na konci své cesty plodnosti. „Skutečnost, že jsme našli možnost, která byla cenově dostupná, která pro nás fungovala a umožnila nám získat zkušenost s rodinnou výchovou, kterou jsme chtěli, byla velmi zvláštní,“ říká Abrams. “Bude to zábavný příběh.” Malé děti, jak stárnou.

Pro zdroje plodnosti LGTBQ+ najděte potvrzující kliniku ve svém okolí.

IVF je ve Francii pro gay páry stále nelegální – takto se jedné ženě a její ženě narodilo dítě. Také 10 mýtů o plodnosti, kterým byste již neměli věřit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *