Dermatologové tvrdí, že to může být za „línou“ kůží

By | September 8, 2023

Aby móda unikla nevyhnutelnosti trendového cyklu, potřebuje víc než chytré jméno a pár set tisíc zhlédnutí na #beautytok, ale Slugging to dokázal a vytvořil celou vlastní kategorii péče o pleť. Pro nezasvěcené se „slugging“ týká techniky péče o pleť, která zahrnuje uzavření vlhkosti a vlhkosti do pokožky pomocí silného okluzivního činidla (jako je vazelína), aplikovaného jako poslední krok noční rutiny péče o pleť. Nejen, že podporuje zadržování vody a obnovuje kožní bariéru, ale aplikace také zanechává pokožku vláčnou a vláčnou.

A na rozdíl od jiných trendů TikTok se tento fenomén rozjel ve velkém. Značky dědictví jako SkinCeuticals a Jouer uvedly na trh své vlastní slugging produkty, zatímco FutureWise, kompletní řada věnovaná výhradně sluggingu, byla uvedena na trh začátkem tohoto roku, aby vyvolala nadšené recenze.

Ale příliš mnoho dobrých věcí není vždy prospěšné, a to rozhodně platí, pokud jde o údery. Čtěte dále a zjistěte, proč každodenní výprask nemusí být tím nejlepším řešením.

Existuje něco jako bít příliš mnoho?

Zadržování vody a podpora kožní bariéry jsou pro zdravou pokožku nezbytné. A protože bití dělá obojí, čím více bijete, tím více můžete pomoci své kůži, že?

Nesprávný. Podle certifikovaného dermatologa Joshuy Zeichnera, MD, nadměrné používání okluzivních přípravků může potenciálně způsobit, že vaše pokožka bude „líná“. Zatímco slugging je skvělý způsob, jak uzamknout vlhkost a vlhkost hluboko do pokožky, veškerou těžkou práci udělá za vás. Postupem času a příliš pravidelným používáním okluzivního prostředku může být naše pokožka ochablá a spokojená.

Stejně jako Dr. Zeichner vysvětluje, že tato umělá vrstva na povrchu kůže může potenciálně způsobit, že kůže přestane produkovat své vlastní lipidy, což zase způsobí, že pokožka bude ještě sušší. Jinými slovy, chronické nahromadění může zabránit pokožce v přijímání určitých signálů z vnějšího světa, které jí říkají, aby zvýšila svou samohydratační a zvlhčující aktivitu. To může způsobit, že se kůže trochu stáhne na v pohodě pro jeho dobro.

Tento fenomén možná znáte lépe, než si uvědomujete: je to stejný cyklus, jaký lze vidět u závislosti na balzámu na rty, kde nadměrné používání balzámu na rty na bázi okluzivního způsobuje extrémně suché a popraskané rty. Výsledkem je začarovaný kruh závislosti, který je nejen škodlivý pro pokožku, ale také drahý.

Podle certifikované dermatologičky Ranelly Hirsch, MD, je však důležité mít na paměti, že pravidelné bití může být neuvěřitelně prospěšné pro lidi s velmi suchou pokožkou. Klíčové je podle dermatologů naslouchat své pleti.

Kolik je vlhkost na hodně?

Vzhledem k tomu, že péče o pleť není univerzálním řešením, neexistuje zde jednoznačná odpověď. A to neznamená, že by se nikdo nikdy, nebo dokonce pravidelně, neměl trefit. Nakonec záleží na vašich vlastních potřebách a na tom, jak vaše pokožka na okluzivní činidlo reaguje.

Pokud si všimnete, že vaše pokožka je suchá, ztuhlá a napjatá v noci, kdy není příliš namáhavá, je to dobrá známka toho, že to možná přeháníte. Mezi další známky toho, že vaše pokožka sklouzává do pomalé zóny, patří přetrvávající matnost, překrvená pokožka a reaktivní pleť se sklonem k akné. Když se to stane, je důležité trochu upustit od bití a místo toho se spolehnout na lehká séra a hydratační krémy, které udrží pokožku hydratovanou, aniž by se snížil její výkon.

A aby bylo jasno, je to všechno teoretické – nebyly provedeny žádné studie, které by tento fenomén definitivně prokázaly – a podle Dr. Podle doktora Zeichnera by to vyžadovalo dlouhodobé důsledné potírání. Stejně jako Dr. Jak to vysvětluje Hirsch, váš sporák nepřestane fungovat jen proto, že každý večer děláte UberEats. To znamená, že kromě nadměrné okluzivity mohou být ve hře další faktory.

Abych to shrnul: Pořád máme rádi pořádné sezení, ale nezastihnete nás, jak se každý den lepíme – necháváme si to pro ty příležitosti, kdy by naše pokožka mohla skutečně využít extra TLC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *