Dove a Nike spolupracují na spuštění Body Confident Sport

By | October 25, 2023

TPrvních pár let dospívání je čisté mučení. Mezi změnami těla, běsnícími hormony a zjišťováním, co to znamená s tampónem, většina mladých žen (včetně mého bývalého já) tráví spoustu své energie tím, že se prostě vypořádává s pubertou a drama, které s ní přichází, pomáhá zorientovat se. I když to tak možná není překvapený Podle nové studie od Nike a Dove opouští 45 procent dospívajících dívek sport kvůli obavám o sebevědomí těla – dvakrát více než u chlapců stejného věku. Je Pokud jde o.

Tato statistika je problematická, protože 56 procent dívek, které přestaly kouřit, uvedlo, že byly „zesměšňovány, kritizovány a šikanovány kvůli své tělesné velikosti“. A toto rozhodnutí má následky, které mohou trvat celý život. Podle Women’s Sports Foundation mají sportující mladé ženy vyšší sebevědomí, nižší riziko depresí a lepší známky než ženy, které nesportují. Navíc dovednosti, které se naučí na hřišti – týmová práce, zdravá soutěživost, ladné prohry – jim mohou pomoci připravit se na kariérní úspěch.

Typický příklad? Podle studie z roku 2020 sportovalo 94 procent vedoucích žen (více než polovina z nich na univerzitní úrovni) a 74 procent všech vedoucích pracovníků věří, že cvičení pomáhá ženám postupovat rychleji na pracovišti.

To znamená, že musíme udržet dívky ve hře – a Dove a Nike se spojily, aby to udělaly.

Obě značky se spojily za pomoci světově uznávaných odborníků Centrum pro výzkum vzhledu (CAR) a to Tuckerovo centrum pro výzkum dívek a žen ve sportu spouští koučovací program Body Confident Sport, bezplatnou online platformu, která trenérům poskytuje nástroje, které potřebují k tomu, aby u svých mladých atletek vzbudili důvěru.

„Dívky po celém světě čelí složitým kulturním a sociálním bariérám, stejně jako začínají se sportem později a předčasně ho ukončují. „Naše partnerství s Dove a naše jedinečné zaměření na koučování prostřednictvím sebedůvěry těla je navrženo tak, aby to změnilo,“ uvedla v prohlášení Vanessa Garcia-Brito, hlavní referentka Nike pro sociální a komunitní dopad. „Společně podnikáme kroky k prolomení bariér tím, že trenérům poskytneme nástroje, které dívkám dodají sebevědomí na celý život. Posunem konverzace od toho, jak jejich těla vypadají, k tomu, co jejich těla dokážou – aby více dívek mohlo zůstat ve sportu a zažít výhody – věříme, že vytváříme další generaci vůdkyň a tvůrců změn, které posunou svět kupředu. “

“Posunem konverzace od toho, jak jejich těla vypadají, k tomu, co jejich těla dokážou, věříme, že vytváříme další generaci ženských vůdců a tvůrců změn.” -Vanessa Garcia-Brito

Vývoj programu trval dva roky a v klinických studiích zahrnujících více než 1200 dívek ve věku 11 až 17 let bylo vědecky prokázáno, že zvyšuje sebevědomí dívek a sebevědomí těla. Výsledkem je řada digitálních kurzů v sedmi jazycích, které „trenéři“ (které, jak uvádí web, zahrnují jak skutečné trenéry, tak učitele tělesné výchovy, silové a kondiční trenéry, sportovní ředitele, rozhodčí, rodiče a pečující dospělé) naučit se, jak vytvořit pozitivnější prostředí pro „sportovce“ (tj. „každého, kdo hýbe svým tělem tak, aby se cítil pohodlně a sebevědomě – bez ohledu na věk, pohlaví, typ postavy nebo schopnosti“).

Podle studie společností Nike and Dove 83 procent dívek v USA uvedlo, že jejich trenér byl důvodem, proč se cítily sebevědoměji, a 61 procent uvedlo, že by měli zájem slyšet od trenérů o výchově sebevědomí těla. Je tedy jasné, že toto zaměření na koučování má sílu skutečně změnit.

Cílem je naučit mladé ženy, co jejich tělo dokáže Dělat Místo toho, jak vypadají, se budou cítit posíleni na hřišti i mimo něj. „Ve sportu jsou dívky často pod obrovským tlakem – nejen z hlediska výkonu a schopností, ale také kvůli nerealistickým očekáváním ohledně jejich vzhledu,“ uvedla v prohlášení tenisová hvězda Venus Williamsová, jedna ze sportovkyň vybraných do programu: „Jsem potěšen, že mohu spolupracovat s Dove na této iniciativě, jejímž cílem je posílit sebevědomí a sebedůvěru dívek, vytvořit pozitivní prostředí a posunout konverzaci od vzhledu k dovednostem.“ Naším společným cílem je učinit sport inkluzivnějším a vítáme jedno místo pro dívky po celém světě.“

Nedávno jsem měl možnost vidět program Body Confident Sports v akci v Santa Monica Boys & Girls Club, kde jsme se skupinou redaktorů hráli basketbal s náctiletými dívkami pod vedením trenérky Marti Reed. Dostali jsme instrukce, abychom se vyhnuli jakémukoli jazyku, který by se jen dotkl vzhledu sportovců, a nahradili jsme fráze jako “Vypadá to tam dobře!” s výrazem více zaměřeným na sílu, jako je „To byla tak silná přihrávka“ a „Skvělá střela“. Hráli jsme hry s různou úrovní soutěže, všechny byly navrženy tak, aby nás spojily malé skupiny a cítili jsme se jako skutečný nezastavitelný tým.

I když jsme měli jen malou ochutnávku toho, co iniciativa nabízí, měla velký dopad. Po 45minutovém sezení se některé dívky dobrovolně přihlásily, jak se cítily: jedna řekla, že se cítila „mocná, i když nedělala koše“; a dva další uvedli, že byli za tuto zkušenost vděční a cítili se sebevědomě bez ohledu na svůj výkon. Když se redaktoři sešli, aby o této zkušenosti hovořili, zavládl společný pocit: Kéž by se to stalo, když jsme byli mladší.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *