Ginny MacColl, nejstarší soutěžní ninja, na základním tréninku

By | September 24, 2023

GInny MacColl nikdy nehrála soutěžní sport, dokud jí nebylo 60. Od třetí třídy až do svých 30 let byla vystudovanou tanečnicí a nakonec získala roli náhradníka na Broadwayi. Pipin v 70. letech.

Poté, ve věku 63 let, závodila v překážkových bězích. „Inspirovala mě moje dcera Jessie Graff, která tam byla Americký ninja bojovník už 10 sezón,“ říká MacColl. “Viděl jsem, jak silná, zdravá a krásná vypadala – a já jsem chtěl být silný, a tak celá tahle věc s ninjou začala.”

Na příkaz Americký ninja bojovník V castingovém oddělení, když ji MacColl viděla v části, kde trénovala po boku Graffa, soutěžila ve svém prvním ninja překážkovém běhu v seriálu před šesti lety.MacColl, nyní 71, nedávno vytvořila Guinnessův světový rekord jako nejstarší ninja soutěžní atletka na světě.

Foto: Guinnessova kniha rekordů

Zatímco si povídáme o jejích úspěších na videohovoru, MacColl sdílí kus moudrosti, kterou se naučila za svých sedm desetiletí. „Nikdy není pozdě začít,“ říká Well+Good se sebevědomým úsměvem na tváři. “Existují lidé ve věku 80 a 90 let, kteří mají velký úspěch se silovým tréninkem pouze s použitím odporových gum.”

„Musíte věřit v sebe a v to, co dokážete,“ dodává MacColl. „Myslím, že mentální složka je na tom všem jednou z nejtěžších věcí. Ale chcete najít svou vášeň, oddat se jí a vytvořit si z ní zvyk.“

Ninja atletka Ginny MacColl (71) sdílí svůj tréninkový režim

Během šesti let, kdy MacColl soutěžila ve velmi fyzické herní show, musela zdokonalit cvičební rutinu, která jí pomůže podpořit její cíl být silná a zůstat aktivní. “Pohyblivé části nerezaví,” říká.

Je samozřejmé, že být ninja sportovcem vyžaduje spoustu času, úsilí a disciplíny. MacColl cvičí pět až šest dní v týdnu, pak dává přednost odpočinku ve dnech, kdy není v posilovně nebo na překážkové dráze. Takto vypadá její léčba:

Práce na rovnováze

Dejte nám vědět, že nejstarší ninja atletka na světě miluje cvičení, která jí pomáhají zlepšit rovnováhu.

„Práce v rovnováze je tak těžká a tak důležitá pro kvalitu našeho života,“ říká MacColl. Za tímto účelem cvičí párkrát týdně jógu, aby posílila, protáhla a vybudovala svaly. „Byla jsem příliš těsná a ne tak flexibilní, jako jsem bývala – což mohlo být způsobeno i věkem,“ dodává. Pravidelné cvičení jógy pomohlo tomu zabránit.

Silový trénink

MacColl rozděluje svůj silový trénink mezi tlakové tréninky (tj. pohyby, které vyžadují, abyste se vytlačili nahoru nebo ven), které se zaměřují na hrudník, triceps a ramena, a tahové tréninky, které se zaměřují na vaše záda a bicepsy – neboli stahovací svaly. „Cvičím TRX a hodně pracuji na zádech, protože to je to, co potřebujete, abyste udělali dobrý shyb,“ říká MacColl.

A dbá na to, aby nezanedbávala trénink nohou. „To nemůžu říct Jak Dřepy, ale já je dělám,“ říká se smíchem. „Pracuji na skocích a výpadech, abych vytvořil výbušnou sílu. Také chodím po schodech nahoru a dolů nebo naskakuji na crossový trenažér,“ říká. “Rád to měním.”

„To nemůžu říct Jak Dřepy, ale já je dělám.“ – Ginny MacColl

Kardio

MacColl dělá kardio trénink čtyřikrát týdně, obvykle prostřednictvím plavání. „Budu plavat s klubem a trenérem,“ říká. (Ve skutečnosti byla MacColl ráno našeho rozhovoru ve svém plaveckém klubu.) Také závodně plave na Národních hrách seniorů.

Agility na překážkové dráze

Jako konkurent Americký ninja bojovníkMacColl absolvuje dvakrát týdně venkovní překážkovou dráhu, aby zdokonalil své dovednosti.

Cvičení, na které MacColl přísahá, aby udrželo její jádro silné

Když se MacColl ptám na jeden z jejích oblíbených tréninků, zmiňuje základní cvičení v pěti krocích – o čemž mluví. Tato série, jak říká, ji nechává „umírat na konci tréninku“.

Dělá to takto:

1. Proveďte a Duté držení po dobu 30 sekund. „Lehněte si na záda, stáhněte si žebra a břicho a přitom držte ruce a nohy nahoře [at approximately 45 degrees]říká MacColl. (Poznámka: vy začít ležet na zádech, ale když zvednete ruce, horní část zad a nohy jsou nad podlahou.)

2. Proveďte 10 V-Up. Při tomto pohybu, nazývaném také „jackknife“, si nejprve lehnete na podlahu a natáhnete ruce nad hlavu. Poté použijte svaly jádra ke zvednutí obou nohou a horní části těla z podlahy. “Natáhnete ruce a nohy k sobě současně,” nařizuje MacColl.

3. Dělejte flutter kop po dobu 30 sekund. (Přečtěte si: Nelehejte si.) Tento třepotavý kop provádíte tak, že zvednete záda a chodidla do úhlu asi 45 stupňů a poté rychle pohybujete nohama nahoru a dolů.

4. Udělejte 10 dřepů. Se zvednutými zády ohněte kolena tak, aby svírala úhel 90 stupňů a směřovala ke stropu. Poté přitáhněte kolena k čelu. (Skoro jako křupnutí, ale spodní část těla křupe dovnitř, zatímco horní část těla zůstává nehybná.)

5. Udělejte to Nůžkové kopy po dobu 30 sekund. Pro provedení kopu nůžkami zvedněte kolena a mějte je mírně pokrčená. Nakopněte je pomaleji a výše než při třepotavém kopu.

Teď ji nezastavuj

Co tedy bude MacColl dál? Nejprve s tím začala Americký ninja bojovník Dělat kariéru, být stejně silná jako její dcera a mít něco, co by mohli dělat společně. Zapsání do Guinessovy knihy rekordů jí dalo jen další motivaci, aby se v něm udržela.

“Nikdy jsem netušil, že to, že jsem nejstarší, k tomu může vést.” [woman to be a Ninja athlete]říká MacColl. “Musím jít dál, abych se mohl ujistit, že to nemůže nikdo jiný.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *