Hydratační účinky ektoinu proti stárnutí pro pokožku

By | September 9, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Každý fanoušek péče o pleť pravděpodobně zná ingredience velkého množství, které tvoří pevnou rutinu: vitamín C, kyselina hyaluronová, retinol, niacinamid, ceramidy, peptidy… seznam by mohl pokračovat dál a dál. Pokud jste již svůj režim pověsili, možná byste měli popřemýšlet o jeho přidání další “Klíčová” ingredience v mixu se může zdát nadbytečná (a nudná a zbytečná), ale v poslední době se do konverzace o kůži objevil nový rušný přírůstek, který vás možná přiměje přehodnotit.

Ectoin se v poslední době objevuje na více a více produktových etiketách a dermatologové tvrdí, že je to z dobrého důvodu. Jemný multitasking hrdina je bezpečný pro všechny typy pleti a nabízí XL seznam výhod – včetně hydratace, ochrany a posílení pleti. Pokud chcete posunout svou rutinu na další úroveň, zde je důvod, proč je ektoin složkou, která vám pomůže dosáhnout právě toho.

Co je Ectoin?

„Ektoin je malá molekula, která se snadno váže na molekuly vody. Přirozeně se vyskytuje u určitých typů bakterií, které žijí v extrémních prostředích, a z tohoto důvodu se také nazývá „extremolyt“, vysvětluje Dr. Carmen Castilla, certifikovaná dermatologka v New Yorku. Organismy nebo bakterie, které žijí v těchto extrémních prostředích (např. horké prameny, hluboké moře, slaná jezera), spoléhají na ektoin, aby chránily své buňky před chemickým a fyzickým poškozením, říká Connie Yang, MD, kosmetická dermatologka z PFRANKMD.

Díky své menší molekulární struktuře a schopnosti vázat se na molekuly vody pomáhá tato konkrétní aminokyselina vytvářet ochranné hydratační obaly kolem vašich buněk a dalších biomolekul. “Tento efekt pomáhá pokožce udržet vlhkost a posiluje její bariérovou funkci, čímž je odolnější vůči environmentálním stresorům, jako je UV záření a znečištění,” říká Loretta Ciraldo MD FAAD, dermatoložka s certifikací v Miami a zakladatelka Dr. Péče o pleť Loretta.

Jinými slovy, Ectoin působí jako štít, chrání vaši pokožku před každodenními stresory a zároveň pomáhá udržovat zdravou bariéru vlhkosti. I když to může znít, že existují určité podobnosti mezi ektoinem a kyselinou hyaluronovou, která se také váže na pokožku a pomáhá zadržovat vodu, ve skutečnosti jsou odlišné. „Stejně jako kyselina hyaluronová má schopnost vázat vodu a uzamykat v ní vlhkost. “Ale má také protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají zklidnit poškozenou a podrážděnou pokožku, což je výhoda další oblíbené složky péče o pleť, niacinamidu,” říká Dr. Yang. “Jeho antioxidační vlastnosti ho odlišují, protože poskytuje dodatečnou ochranu před environmentálními stresory.”

Výhody ektoinu

„Ectoin je skvělý multitasker, který poskytuje výhody více složek péče o pleť v jednom,“ říká Dr. Yang.

1. Udržuje vlhkost pokožky

„Ectoin působí jako velmi silný hydratační prostředek – dokáže vázat vodu a chránit před transepidermální ztrátou vody,“ říká Dr. Castilla. “Komplexy, které tvoří, mohou také pomoci chránit před environmentálními stresory a podporovat kožní bariéru.” Skutečnost, že ingredience je schopna vtáhnout vodu do pokožky, což znamená, že jde o zvlhčovadlo, o kterém vám každý dermatolog řekne, že je životně důležitý pro hydrataci pokožky .

2. Chrání před dráždivými látkami a snižuje zánět

Díky svým vlastnostem posilujícím bariéru zabraňuje ektoin pronikání vnějších dráždivých látek do pokožky. “To vede ke snížení zánětu a zarudnutí kůže,” říká Dr. Yang.

3. Snižuje účinky UV paprsků

“Ectoin je známý svou schopností zvýšit ochranu proti UVB záření, UVA paprskům a viditelnému světlu, včetně modrého světla,” říká Dr. Loretta. Vzhledem k dříve zmíněným hydratačním vlastnostem složky také „zabraňuje dehydrataci způsobené sluncem“. 4. Zabraňuje jemným linkám a vráskám Protože poškození sluncem je hlavní příčinou viditelných známek stárnutí, jeho antioxidační vlastnosti pomáhají odvrátit jemné linky a vrásky. “Má antioxidační vlastnosti, které chrání před volnými radikály v životním prostředí, které mohou poškodit kolagen a elastin v kůži,” říká Dr. Yang.

4. Pomáhá snášet další složky péče o pleť

Protože ektoin podporuje kožní bariéru, pomáhá, podle Dr. Castilla pomáhá čelit nežádoucím účinkům dráždivých účinných látek, jako jsou chemické peelingy nebo retinoidy. „Ectoin je dobrý pro všechny typy pleti. Díky svým hydratačním účinkům je vhodný zejména pro suché nebo citlivé typy pleti. Protože je nedráždivý, lze jej snadno začlenit do vaší každodenní péče o pleť,“ říká.

Jak začlenit Ectoin do své rutiny

Ectoin se dobře kombinuje se všemi ostatními složkami péče o pleť (ve skutečnosti neexistují žádné aktivní složky, se kterými by se nedal použít současně) a lze jej používat každý den. „Může být začleněn téměř do každého kroku vaší rutiny péče o pleť,“ říká Dr. Yang. “Pokud se používá ve formě séra, mělo by být aplikováno jako první krok ve vaší rutině.” Pokud se používá ve formě hydratačního krému, mělo by být použito spolu s jinými séry, aby se zablokovala vlhkost.” Dr. Castilla dodává, že není potřeba nahrazovat jiné účinné látky ektoinem, ale spíše jej můžete použít jako synergický doplněk toho, co už mažete.

Kupte si Ectoinovou péči o pleť

YSE, vaše oblíbené exfoliační polštářky – 72,00 $

Tyto jemné exfoliační polštářky obsahují kombinaci kyseliny glykolové, PHA a ektoinu, které pomáhají restrukturalizovat a rozjasnit vaši pokožku. Ectoin pomáhá zlepšit poškozenou nebo podrážděnou pokožku opravou kožní bariéry. Vhodné pro citlivou pokožku.

Dr. Loretta, Universal Glow Daily Defense Mineral Sunscreen Fluid SPF 40 – 65,00 $

Pro větší ochranu je začlenění Ectoinu do vašeho každodenního opalovacího krému skutečně vaší poslední linií obrany. Tato ultralehká receptura obsahuje silný antioxidant zvaný Lipochroman®, ektoin a zinek. Hedvábná textura opalovacího krému se rychle vstřebává a je vhodná pro všechny tóny a typy pleti. „Do Universal Glow Daily Defense jsme zahrnuli ektoin, abychom zvýšili účinnost produktu při ochraně pokožky před škodlivými slunečními paprsky,“ říká Dr. Loretta.

Dr. Barbara Sturm, The Better B Niacinamide Serum – 145,00 $

Toto sérum obsahuje mimo jiné kombinaci čistého vitamínu B3 (niacinamid) a ektoinu. Vychvalovaný jako „zdokonalovač pleti“ snižuje velikost pórů a zjemňuje celkový vzhled pleti pro zářivější pleť. Sérum dále obsahuje mořské exopolysacharidy (plankton), které v kombinaci s ektoinem dále posilují kožní bariéru a zvyšují přísun vlhkosti.

Dr. Dennis Gross Péče o pleť, Derminfusions Fill + Repair Serum s kyselinou hyaluronovou – 75,00 $

Sérum, které je považováno za bezjehlovou alternativu k injekčnímu podávání, pomáhá vyplnit jemné linky a zároveň zpevňuje a vyplňuje pokožku. Systém „MicroCelle Delivery“ produktu dodává infuzi kyseliny hyaluronové, peptidů, niacinamidu a ektoinu hluboko do pokožky, aby byla zajištěna optimální absorpce produktu. Pomáhá hydratovat a obnovovat vaši vlhkostní bariéru a zároveň kontrolovat zarudnutí a podráždění.

StriVectin, Advanced Retinol Nightly Multi-Correct Serum – 99,00 $

Toto sérum, které obsahuje ektoin pro vyvážení potenciálního podráždění způsobeného retinolem, je také obohaceno o kyselinu polyglutamovou a Ashwagandha, aby se zabránilo dalšímu vysušení nebo podráždění. Při dalším používání očekávejte zlepšení jemných linek a vrásek a celkově zdravěji vypadající pleť.

Dermalogica, sérum na tmavé skvrny Powerbright – 99,00 dolarů

Toto veganské sérum pomáhá vyblednout tmavé skvrny nebo zabarvení a zároveň chrání vaši kožní bariéru. Vyrobeno ze směsi niacinamidu, hexylresocinolu a hub shiitake. Při pravidelném používání očekávejte rovnoměrnější tón pleti.

ZO Skin Health Renew Cream – 120,00 $

Tento krém bez parfemace je lehký a klinicky prokázáno, že vyživuje namáhanou pokožku. Obsahuje kombinaci acetylhexapeptidu-8, lyzátu laktokokového fermentu, kyseliny polyglutamové a samozřejmě ektoinu pro podporu ochranné kožní bariéry.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *