Intersekcionalita udržitelnosti | Dobře + dobře

By | September 17, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

V průběhu dubna Well+Good oslavuje Zemi a ty, kteří nejtvrději pracují na její ochraně a podpoře udržitelnosti. Naše nedávno publikované téma týkající se klimatu obsahuje články o plýtvání potravinami, mikroplastech a udržitelnosti zdravotní péče, které se v konečném důsledku zaměřují na lidi, kteří chodí pěšky a mluví o tom, jak se starat o planetu.

Žádný sociální problém ovlivňující svět však v současnosti neexistuje ve vzduchoprázdnu. A někteří odborníci chtějí osvětlit intersekcionalitu hnutí za udržitelnost. Dva z nich jsou tento týden hosty v podcastu Well+Good: Leah Thomas, zakladatelka neziskové organizace Intersection Environmentalist a autorka Intersekční ekolog, a Whitney McGuire, módní právnička, konzultantka pro udržitelnost a spoluzakladatelka společnosti Sustainable Brooklyn.

Foto: W+G Creative

Thomas vysvětluje režisérce podcastu Well+Good Taylor Camille, že termín intersekcionalita byl vytvořen advokátkou Kimberly Crenshawovou v roce 1989, aby popsal způsob, jakým soudní systém zacházel s černými ženami a jak ne kvůli jejich prolínající se marginalizaci Jejich rasa i pohlaví byly stejné. chráněný. Koncept intersekcionality poukazuje na potřebu pochopit širší obraz a zvážit mnoho okolností současně.“Je tak důležité vzít v úvahu tyto nuance. A když to potom aplikuji konkrétně například na klimatickou spravedlnost nebo ochranu životního prostředí a udržitelnost, tak mě štve, když jsem na Instagramu a vidím bloggery o udržitelné módě, jak říkají: „To jsi ty.“ „To je hrozný člověk 300..” “Nekoupíte si tričko za dolar – a prostě není dostupné pro průměrného člověka,” říká Thomas, na Instagramu také známý jako Greengirlleah. Její práce se zaměřuje na průnik mezi environmentalismem a rasismem a zaměřuje se na to, jak musí být integrovány snahy o záchranu planety Všechno.

Mobilizovat je ale potřeba nejen jednotlivce. Společnosti mají také odpovědnost přemýšlet o mezisektorové udržitelnosti a McGuire zdůrazňuje, že by se neměly vyhýbat přijímání produktů šetrných k životnímu prostředí a obchodním rozhodnutím ze strachu z obvinění z greenwashingu.

„Když řešíme tyto opravdu velké problémy, zvláště pokud jde o naši planetu, nemůžeme se bát selhání, že? Opravit. „Řekl bych tedy, že společnosti skutečně potřebují mít více odvahy a více chápat svou odpovědnost napříč sektory a průmyslovými odvětvími,“ říká McGuire, který v roce 2013 otevřel advokátní kancelář na podporu udržitelnosti marginalizovaných umělců a v současnosti je první v Guggenheimu. ředitel udržitelnosti. „Zapojte se do spolupráce a partnerství a využijte je. Zbavte se myšlenky soutěže jen proto, abyste vyhráli a dosáhli konečného výsledku. A využijte soutěž k inspirování kreativity a zaměřte se na to, jak můžeme všichni skutečně spolupracovat a spolupracovat.“

Protože i zde spočívá řešení v pohledu na celkový obrázek. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak by intersekcionální přístup mohl změnit hnutí udržitelnosti, podívejte se níže na podcast Well+Good.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *