Jak dodat okamžitý objem jemným vlasům – od stylistů

By | September 9, 2023

DNavzdory vašemu nejlepšímu úsilí mají jemné vlasy tendenci dělat si, co chtějí – a ve většině případů to znamená ležet na hlavě. Nejjednodušší způsob, jak přidat trochu šmrncu, je vlézt do sprchy a dopřát si kulatý kartáč, ale pro ty z nás, které mají omezený čas na naše kosmetické rutiny (nebo pro každého, kdo si nedělá vlasy pokaždé, když se chce umýt) . den), což se mnohem snadněji řekne, než udělá. Naštěstí tyto triky doporučované stylistou pomohou vašim vlasům vzdorovat gravitaci bez potřeby pěny a oplachování.

1. Kombinace spony na drápky a suchého šamponu

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přidat objem plochým vlasům, je spona na drápy, suchý šampon a sen. Jednoduše zvedněte malou část u kořene a upněte ji na místo. Poté nastříkejte přípravek tak, aby držel na místě po odstranění klipu.

“Tento trik je ideální pro přidání objemu na druhý den, pokud se vám vyfoukne vlasy,” říká Bailee Bryant, profesionální kadeřnice z Columbus Proper Hair Salon. “Účelem suchého šamponu je pomoci přidat písek a absorbovat případné oleje a účelem spony na drápy je držet vlasy na místě, když jsou ve zvednuté poloze.”

Zkušená kadeřnice a zakladatelka HOURS Haircare, MariLynne Cosmillo, je spoludesignérkou tohoto hacku pro zvýšení objemu vlasů. „Klip na drápy, suchý šampon a fén vrátí objem vašim kořínkům,“ říká. Cosmillo miluje suchý šampon HOURS On-Time (29 USD) pro jeho jíl pohlcující olej a pachy. “Vyhněte se bílým zbytkům pomocí této neviditelné možnosti, která se dokonale mísí,” říká.

2. Zvolte správnou velikost válečku

Natáčky jsou běžným způsobem, jak zvednout prameny. Naši odborníci se však shodují: V tomto případě záleží na velikosti. „Výběr správné velikosti válečku je velmi důležitý, pokud chcete maximalizovat svůj objem,“ poznamenává Bryant. “Větší není vždy lepší.”

Podle Cosmillo platí, že čím větší kartáč, tím hladší vlasy. “To platí také pro natáčky a žehličky,” říká. Chcete-li vašim pramenům dodat objem, doporučuje použít středně velkou kulmu a vlasy zabalit až k temeni. “Větší role nechávají příliš mnoho místa u kořene,” říká.

3. Přidejte objem vzadu

Pokud zadní polovina vaší hlavy postrádá výšku, tam byste měli zaměřit svou energii. Bryant navrhuje oddělit tuto oblast a zaměřit své úsilí na růst objemu tam.

“Přidání oomph jednoduchým předmětem, jako je culík, je skvělý způsob, jak vytvořit objem,” říká. Doporučuje také svázat si vlasy měkkou sponou. Náš tým miluje Slip Small Slipsilk Scrunchies (39 $ za šest). „To vám pomůže udržet část vlasů na místě, když používáte fén a hřeben. Udržujte jej volně, aby nedošlo k náhodnému krimpování.”

Odtud: „Přidání laku na vlasy pomáhá nastavit vlasy tam, kde je chcete, a studený vzduch z vašeho fénu pomáhá uzavřít kutikulu, takže vše zůstane na svém místě.“ Tip pro profesionály? Naneste lak na vlasy přímo na hřeben a vetřete do vlasů. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení produktu a menší riziko shlukování. Cosmillo zdůrazňuje, že tato technika vyžaduje správný výběr laku na vlasy. „Zvolte lehké nebo flexibilní držení, abyste se vyhnuli třepení vlasů. Sprej Unite Hair Texturiza (35 USD) poskytuje funkční držení, aniž by zanechával lepkavé nebo křupavé kousky.

4. Přílišné rovnání vlasů

„Přesměrování“ je technika oblíbená u stylistů, která tlačí vaše vlasy opačným směrem, než by přirozeně ležely. „Přivedením zpět do přirozeného tvaru nebo části vytvoříte povznesený výsledek,“ říká stylista Matt Newman.

„Podobně jako výše uvedený trik, použití laku na vlasy pomáhá upravit vlasy,“ vysvětluje Becca Nilsson, vedoucí uměleckého školení v Blo Blow Dry Bar. tvář. Přidání studeného vzduchu z fénu to pomůže nastavit.“ Shark SpeedStyle (200 $) je vybaven snadno použitelným tlačítkem cool shot na hlavni pro snadný styling.

Tato technika však nemusí být pro každého. Cosmillo dává palec nahoru, pokud se vaše vlasová linie přirozeně svažuje dopředu nebo dolů, protože tento proces pomáhá přerovnat kořeny. „Pokud však vaše vlasová linie přirozeně ustupuje – například pokud máte vdovský part – tato metoda vaši vlasovou linii ještě více zploští,“ varuje.

5. Vyfoukejte kořeny ze všech směrů

Jak jste si již pravděpodobně uvědomili, objem začíná u kořínků – a obecně řečeno, vlasy vysušené na vzduchu nebo ručníkem vám neposkytnou požadovaný objem. „Kořen je nejzdravější část vlasového pramene, a proto zadržuje nejvíce vlhkosti,” říká Cosmillo. „Pokud je po stylingu ve vlasech stále vlhkost, rychle vypadnou a krepatí se.”

Chcete-li proces urychlit, použijte kulatý kartáč, jako je Olivia Garden NanoThermic Ceramic + iontový kulatý termální kartáč na vlasy (27 $) pro vlastní fén. Pro identifikaci nadměrné vlhkosti ve vlasech doporučuje nastavit fén na „bez tepla“ a aplikovat jej na vlasy. Pokud se chlad drží na nějakém místě, je to proto, že je stále vlhké.

Kromě toho, že vaše kořínky vlasů zůstanou suché, fénování v různých směrech dodává ještě větší pružnost. Tato technika je často používána profesionály v profesionálním vyfukování. “Zvedněte část přímo ven a osušte kořenovou oblast na všech čtyřech stranách pro úplnou kontrolu hlasitosti,” říká Cosmillo. “To tlačí vlasovou linii směrem ven – ne nahoru, dolů nebo do strany.”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *