Jak kosmetická akupunktura poskytuje dokonalé rozzáření

By | September 18, 2023

WI když se jehel jako takových nebojím, představa, že se 50krát bodnu do obličeje, zní teoreticky jako z hororového filmu. Ale ve skutečnosti je tento (většinou bezbolestný) proces příkladem kosmetické akupunktury, formy jedné z nejstarších praktik starověké čínské medicíny s historickými záznamy starými 5000 let.

“Čínská medicína se postupem času vyvinula tak, aby léčila všechny typy nemocí, od cholery po dermatologická onemocnění,” vysvětluje Sandra Chiu, LAc, MSTCM, akupunkturistka a praktikující tradiční čínské medicíny (TCM). „Akupunktura pracuje s energetickými systémy našich životně důležitých orgánů, známými jako Qi. Toto zaměření na hluboké vnitřní zdraví je v západní kráse často přehlíženo, přičemž se klade větší důraz na ošetření, která mění povrch, ale nezbytně neřeší, jak přesně tělo funguje celkově.

Jinými slovy, akupunktura je nejvyšší holistická léčba pro wellness.

Čím je ale kosmetická akupunktura jedinečná?

Podle Chiu jsou základní principy kosmetické akupunktury stejné jako u tradiční akupunktury, ale se specifickým zaměřením na obličejové problémy. „Typicky se do obličeje zavede více jehel než například k léčbě bolestí zad, menstruačních křečí nebo refluxu,“ vysvětluje. „Ale i když se soustředíme na obličej, stále bodujeme na těle, protože v kosmetické dermatologii TCM vždy podporujeme celkové zdraví člověka a snažíme se napravit základní vzorce onemocnění a příčiny zrychleného stárnutí.“

Vyzbrojen těmito znalostmi jsem se pokusil o své úplně první sezení kosmetické akupunktury, ale stále jsem si nebyl úplně jistý, co mám očekávat. Rozhodla jsem se dopřát si maximální luxusní ošetření s přední londýnskou kosmetickou akupunkturistkou Athenou Giralea, jejíž léčebné studio se nachází v kosmetickém salonu v přízemí Harvey Nichols, jednoho z nejluxusnějších obchodních domů v centru Londýna.

Před zahájením jehel Giralea zahájila konzultační proces a bylo jasné, že ačkoliv je středem zájmu moje pleť, budou hrát roli všechny ostatní aspekty mé pohody, když pro mě vypracovala plán ošetření. Ptala se na mé trávicí zdraví, úzkost a stres, spánkový režim a hormonální cyklus.

Když jsem se posadil na ošetřovací stůl, Giralea mi pomalu vysvětlila postup

Když mi při přípravě čistila obličej, Giralea vysvětlila, jak kosmetická akupunktura může pomoci vyrovnat hormony. “Když jehlou vytvoříme kontrolované poranění kůže, stimuluje to nervová zakončení a signál pak jde do mozku, aby uvolnil hormony, které mají protizánětlivý a analgetický účinek, aby se zahojila poraněná oblast,” řekla This Hormones. (serotonin, endorfiny a melatonin) mají také mnoho zdravotních výhod – podporují relaxaci a spánek nebo nám umožňují cítit se vyrovnanější, šťastnější a odolnější vůči stresu.“

Giralea pak začala připevňovat drobné 0,1mm jehličky na akupunkturní body na mém obličeji a také přímo na konkrétní problémové oblasti, jako jsou pupínky. I když ještě nemám statické vrásky (její slova, ne moje!), prozkoumala můj obličej, aby zjistila, kde by se vrásky mohly v budoucnu tvořit, a vložila do těchto oblastí jehly, aby zpevnila pokožku a redukovala vrásky.

“Je to skvělá preventivní metoda,” říká. „Existují tři typy kolagenu: zdravá, jemná pokožka je typu jedna, zatímco jizvy, linie a pigmentace jsou typu dva a tři. Akupunktura mění zdraví a kvalitu buněk ve spodní vrstvě kůže tím, že odstraňuje typy dva a tři a nahradí je typem jedna.“

Výhody kosmetické akupunktury

Jak mi řekl Chiu, kosmetická akupunktura „je v západním světě ceněna především pro svou schopnost stimulovat kolagen, ale při pohledu přes čočku TCM má mnohem více výhod.“ Brzy jsem se to dozvěděl z první ruky, když si Giralea všimla výraznějšího nasolabiálního aparátu. fold (záhyby ve tvaru půlměsíce, které se mohou vytvořit mezi vaší nosní dírkou a koutkem vašich úst) na levé straně mého obličeje a informoval mě, že je to pravděpodobně důsledek mého sevření čelisti. Do oblasti zavedla další jehly, aby znecitlivěla nervovou dráhu a uvolnila tam napětí. Jako kouzlem jsem už cítil, jak se oblast začíná uvolňovat.

V tu chvíli jsem se cítil tak uvolněný – zahalený teplem světla svíček z tiché místnosti a Athéninou mistrnou masáží paží – že jsem úplně zapomněl na nespočet jehlic trčících z mého obličeje, uší a nohou. Až když jsem si udělal selfie telefonem, můj odraz mě přinutil scvrknout se. Okamžitě jsem poslal obrázek svému příteli, který mě laskavě informoval, že vypadám přesně jako Pinhead Hellraiser.

Poté, co nechala jehly působit po dobu jedné hodiny, Giralea jehly opatrně odstranila a sezení ukončila 30minutovou masáží obličeje. Po těchto 90 minutách blaženosti jsem přesvědčen o dvou věcech: Giralea je kouzelník a akupunktura je kouzelná. Pouhým vyšetřením pravého ucha dokázala určit, že mám problém s křížem nebo pánví na levé straně, kde trpím vyhřezlou ploténkou v páteři. Podle špičky ledviny v mém uchu také poznala, že jsem mírně dehydrovaný – mohl s tím mít něco společného festival, kterého jsem se o víkendu zúčastnil.

Tu noc jsem spal lépe než za celý svůj život a probudil jsem se s pocitem zářivosti. Je samozřejmé, že jsem nadšený pro starodávné umění akupunktury a už jsem objednaný na další sezení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *