Jak léčit kvasinkovou infekci pod prsy

By | September 8, 2023

CČastá mylná představa: Pot prsou nás postihuje jen v létě. U mě se to děje celý rok. A nedávno jsem nechal věci běžet příliš dlouho, aniž bych situaci řešil, což mělo za následek olupování kůže, boule a hodně svědění – něco, o čem jsem nevěděl, že se může stát.

Naštěstí mi můj dermatolog dal hydrokortizonový krém a vysvětlil mi to Proč, To je pravda, moje oblast pod prsy měla po zpocení takové vyšinutí – a jak se tomu můžeme všichni v budoucnu vyhnout.

Nepříjemné vedlejší účinky pocení prsou

„Nadměrná vlhkost ovlivňuje obsah vody a pH pokožky, což může poškodit fyzickou integritu kožní bariéry a podporovat přemnožení mikroorganismů v oblasti, což vede k podráždění a povrchovým infekcím kůže,“ říká Teresa Song, MD, prezidentka představenstva. . certifikovaný dermatolog ve společnosti Marmur Medical. Jinými slovy, když se pot hromadí pod prsy nebo kolem výstřihu podprsenky, stává se živnou půdou pro bakterie. Vzhledem k tomu, že teplo produkuje nadměrný pot a kožní maz, vytváří dokonalé prostředí pro růst bakterií a plísní.

Přidejte trochu tření – kterému se v podstatě nelze vyhnout, když nosíte podprsenku, a ještě více, když se potíte – a doprovodné porušení kožní bariéry a otevřete dveře vážně nepříjemným infekcím pod prsy (více o tom níže ).

I bez plně rozvinuté infekce může dojít v důsledku zpocených prsou k olupování kůže. “Peeling kůže je odstranění horní vrstvy kůže, takzvané epidermis,” říká Dr. Píseň. “Může nastat při nadměrném pocení, kdy může vysoká vlhkost poškodit kožní bariéru. Pot se skládá z chemických sloučenin, jako je čpavek, močovina, kyselina močová, ale i elektrolytů, které mohou dráždit kožní bariéru, což může také přispívat k olupování kůže.” .”

Časté infekce podprsa

“Ve vlhkém prostředí, zvláště když kožní bariéra nefunguje správně, mohou růst mikroorganismy, jako jsou bakterie a kvasinky,” říká dermatolog Joshua Zeichner, MD. „Často k tomu dochází v oblastech těla, jako je kůže pod prsy nebo mezi stehny. Kůže může zčervenat, zhrubnout a svědit. Jak se kožní bariéra zotavuje ze zánětu, kůže později odlupuje svou vnější vrstvu, což má za následek olupování.”

Běžná infekce zvaná interigo se projevuje ve formě zarudnutí, podráždění, pálení, svědění a olupování. “Je to chronické kožní onemocnění, které postihuje kožní záhyby… včetně pod prsy,” říká Dr. Píseň. „Dochází k němu v důsledku podráždění mezi dotykovými povrchy kůže a zhoršuje se zvýšeným teplem, vlhkostí a třením. Často je superinfikován houbovými nebo bakteriálními organismy. Klinicky se může objevit zarudnutí a popraskání kůže, které může být spojeno se svěděním nebo bolestí.

V oblasti se zřejmě mohou vyskytovat i plísňové infekce. “Dorzdnost – běžně známá jako kvasinková infekce – se obvykle týká plísňových infekcí způsobených organismy Candida v ústech a genitáliích, ale stejný organismus může ovlivnit kožní záhyby pod prsy a nazývá se kožní kandidóza,” říká Dr. Píseň. “Když vzniká nadměrné teplo a vlhkost z pocení, kožní bariéra je oslabena, což umožňuje kvasinkám napadnout a přemnožit se, což vede k infekci.”

Poznamenává, že tento typ kvasinkové infekce se obvykle projevuje jako červené a erodované skvrny na kůži a v oblasti jsou někdy patrné malé pustuly. Kůže může navíc pálit a svědit a můžete si všimnout zatuchlého kvasnicového zápachu připomínajícího ocet nebo pivo.

Jak pečovat o oblast pod prsy

Pokud pociťujete nepříjemné pocity pod prsy – ať už kvůli infekci nebo olupování kůže – není třeba panikařit (věřte mi, byl jsem u toho!). Procesu hojení pravděpodobně pomůžete některými volně prodejnými přípravky a hlavně tím, že budete místo udržovat čisté a suché a po namáhavé činnosti se co nejdříve osprchovat.

“Chcete-li léčit intertrigo, chcete udržet pokožku co nejsušší,” říká Dr. Ilustrátor. “Obecně doporučuji kombinovat antimykotické krémy s antibiotickými mastmi první pomoci a bariérovými krémy obsahujícími zinek. To pomáhá hydratovat, opravovat kožní bariéru a redukovat plísňové a bakteriální hladiny na kůži.”

Upozorňuje, že do budoucna je nejlepší pravidelně aplikovat hydratační krém, aby pleť zůstala hydratovaná a neporušená. Rozhodně ji však musíte nechat uschnout, než se obléknete. Dětský pudr můžete také použít na místa, která mají tendenci se navlhčit, abyste zabránili navlhnutí pokožky. Dr. Zeichner doporučuje Johnson’s Baby Powder (5 $) nebo Gold Bond Medicated Powder (7 $), aby vše zůstalo suché. Pro zvlhčení použijte zvlhčovač, který se snadno roztírá a rychle schne, jako například: Například Eucerin Daily. “Slunečnicový olej a panthenol vytvářejí na pokožce prodyšné těsnění, které hydratuje a chrání vnější vrstvu pokožky,” říká.

“Když jsem aktivní, doporučuji hydrokortizonový krém smíchaný napůl s klotrimazolovým krémem,” říká certifikovaná dermatoložka Caren Campbell, MD (ačkoli varuje před používáním hydrokortizonového krému déle než dva týdny, protože… může ztenčit kůži. ). “Pokud ne.” Pokud jste aktivní, zkuste použít mikonazolový prášek jako preventivní opatření, aby byla oblast suchá, a po sprchování se ujistěte, že oblast osušte ručníkem nebo vyfénujte.

Pokud ani po týdnu nebo dvou po vyzkoušení těchto uklidňujících DIY procedur stále nedochází ke zlepšení, je čas navštívit dermatologa.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *