Jak Lush položil plán toho, co se stalo krásou

By | September 15, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Když jsem poprvé vešel do obchodu Lush, bylo mi 16. Jasné produkty a omamně sladká vůně mě uchvátily a skončil jsem jako hrdý majitel pleťových masek tak svěží, že jsem je uchovával v lednici a s sebou musel skladovat neonové bomby do koupele, které Nemohl jsem Počkejte spadnout do vany. Vyzkoušel jsem každý z různých receptur na masky a uložil si své nádoby, protože jsem věděl, že po pěti mohu přinést prázdné nádoby zpět a získat novou. Moje přátele a mě zaujalo to, co jsme považovali za nejlepší kosmetickou značku v okolí.

Netušili jsme však, že velikost Lush sahá daleko za její neodolatelné produkty. Tyto bomby do koupele nejen promění vaši vodu v intergalaktickou směs zářivých pigmentů a třpytek – promění vaši koupelovou rutinu v rituál bez použití plastu. A tato politika vracení prázdných obalů nebyla jen trikem, který mě měl motivovat k dalšímu nákupu – byl to pro Lush způsob, jak vytvořit skutečně kruhové obaly a používat stejné plasty znovu a znovu.Od svého založení v roce 1995 Lush nikdy nebyla pouze kosmetickou společností. Jakkoli jsou produkty lahodně inovativní, ve skutečnosti jsou tou nejméně působivou součástí značky. To, co ji skutečně rozzáří, je její závazek k etickému získávání zdrojů, udržitelnosti, sociálním příčinám a péči o sebe.

“Od začátku byla v naší společnosti hippie kultura,” říká Rowena Bird, jedna ze šesti spoluzakladatelů Lush. „Když jsme začínali, soustředili jsme se jen na zahájení podnikání a přežití. Jak společnost po několika letech rostla, věděli jsme, že chceme nastavit standard, na kterém budeme všichni pracovat, a.“ Pak velká skupina z nás založila We Believe. [statements] kde jsme sepsali všechny věci, kterým jsme skutečně věřili a věděli, že na nich chceme pracovat.“

Prohlášení se týkala věcí, jako je používání čerstvých a organických ingrediencí a testování produktů pouze na lidech (nikdy na zvířatech), a zůstala jádrem toho, co značka znamená v letech od jejich vytvoření. „Vždy jsme se drželi etiky, se kterou jsme zakládali společnost, a pak k ní přidáme, když si myslíme: ‚Teď to můžeme udělat‘ nebo ‚Tohle bychom měli dělat‘,“ říká Bird. “Je to docela zábavné.”

Tento étos upevnil Lush jako lídra v oboru za poslední tři desetiletí a upevnil závazek značky dělat věci Že jo je mistrovská třída, ze které se mohou učit ostatní v oblasti krásy.

Produktové inovace, které vydláždily cestu k tomu, jak bude krása vypadat v roce 2023

Divoce sklizené přísady. Pevné, bezvodé produkty. Péče o kožní mikrobiom. Zaměřte se více na to, jak se cítíte, než jak vypadáte. Programy recyklace obalů. Lush byl průkopníkem těchto praktik – a držel se jich – dlouho předtím, než byly cool.

„Ve společnosti Lush existuje skutečný smysl pro inovace a ochota posouvat hranice, zkoušet nové věci a vymýšlet nové produkty, které například dokážou odstranit vodu ze složení a vytvořit pevné produkty, které nevyžadují balení.“ říká Katrina Shum, vedoucí oddělení udržitelnosti ve společnosti Lush North America. “A víte, některé z nich fungují, některé ne.” Ale jsme ochotni je otestovat a dát to tam jako konverzaci a také vyzvat ostatní společnosti, abychom změnili to, co všichni dáváme do společnosti.”

Tento závazek k inovacím umožnil společnosti Lush vyrábět opravdu skvělé produkty – i když vznikly náhodou.

“Pevná bublinková tyčinka, kterou vyrábíme – to byla nehoda,” říká Bird. Spoluzakladatelka a vynálezkyně Lush Helen Ambrosen „vyrobila deodorant a nechala ho přes noc ve džbánu v dřezu. A když se druhý den vrátila, ve sklenici ztuhla. A když to umyla, ukázaly se všechny tyto věci.” Vyšly bubliny a ona řekla: “Ach, moje slovo. Vynalezl jsem pevnou bublinkovou koupel.“

Pevná bublinková tyčinka je jedním z mnoha „nahých“ produktů, které se staly základním kamenem značky Lush. Jedním z nejnovějších uvedení na trh je nový pevný příčesek určený pro lidi s texturovanými vlasy. Protože pevné látky neobsahují vodu, lze je zabalit bez plastu – to znamená, že jsou lehké a lze je přepravovat s menší uhlíkovou stopou – a nevyžadují konzervační látky, které mohou narušit mikrobiom pokožky. „Vaši péči o pleť a biom pokožky bereme velmi vážně a přesně na tom jsou založeny naše produkty,“ říká Bird.

A přestože je značka známá svými svěžími pleťovými maskami a fantastickými tuhými koupelovými produkty a šampony, dělá to také Tak mnohem více. Můžete si koupit vše od očních masek (5 $) a svíček (18 $) až po bezdušovou nahou řasenku (14 $).

Závazek k udržitelnosti, který přesahuje greenwashing

Jak jste možná pochopili ze závazku značky k solidním produktům a minimálnímu balení, Lush vede cestu, pokud jde o udržitelné postupy – zde není žádný greenwashing nebo beauty nesmysl.

„Naší velkou vizí je zanechat svět bujnější, než jsme ho našli,“ říká Shum. „Hovoříme o vedení revoluce na záchranu planety ve třech oblastech. Je tu pečující strana planety, péče o lidi, a pak je tu ta zvířecí část.”

Lush je schopen tyto kauzy prosazovat, protože kontroluje každou jednotlivou část svého podnikání. Tým neustále pracuje na snižování spotřeby energie a využívání obnovitelné energie – například snižuje emise tím, že své produkty přepravuje ve vlacích místo v letadlech – a všechny obalové materiály značky jsou obnovitelné a kruhové. Jsou také oddáni klimatické spravedlnosti.

„Jde o to podívat se na intersekcionalitu mezi klimatem a lidmi a politickými společenskými otázkami a skutečně vnést perspektivu klimatické spravedlnosti do všeho, co děláme – ať už je to nákup obnovitelné energie nebo materiály, se kterými pracujeme,“ říká Shum. Například tým Lush se zavázal ke snížení spotřeby plastů, protože ví, jaký dopad může mít výroba plastů na komunity. Shum ukazuje na Cancer Alley, úsek řeky Mississippi, kde jsou obyvatelé vystaveni emisím z více než 150 petrochemických závodů.

„Komunity kolem Mississippi jsou často nízkopříjmové a barevné – to není fér,“ říká. „Dotýkáme se těchto negativních dopadů, pokud jde o plasty a odpady – můžeme je kontrolovat pomocí 100% recyklovaného spotřebitelského obsahu. Můžeme je ovládat propagací našeho programu Bring It Back a přimět lidi, aby přinesli své hrnce zpět, které pak putují do zařízení ve Vancouveru a Torontu, kde je znovu meleme a zpracováváme na nové plasty, takže nepřispíváme na dopady výroby plastů z petrochemie.“

Během návštěvy mezinárodní centrály v Poole, přímořském městečku na jižním pobřeží Anglie, kde byla značka založena, jsem měl možnost vidět, jak Lush recykluje své produkty. Jak jsem se rychle dozvěděl: nic není ztraceno. Plastové formy používané například k tvarování koupelových bomb a šamponových tyčinek se používají tak dlouho, dokud přestanou fungovat – a poté se rozdrtí a roztaví, aby se vytvořily další formy.

Kromě toho, že produkuje méně odpadu, se Lush zavázal zlepšovat prostředí, se kterým působí. Značka se snaží porozumět biodiverzitě a ekosystémům oblastí, kde získává své přírodní ingredience, a tým spolupracuje s farmáři, aby zajistil, že budou s těmito prostředími interagovat způsobem, který je symbiotický a neextrakční.

„Skutečně investujeme do surovin a hledáme, jak bychom mohli změnit zemědělské procesy nebo podpořit některé z věcí, které se již dějí,“ říká Shum. „Někdy to zahrnuje divokou sklizeň určitých surovin, což také pomáhá chránit tento ekosystém a zajistit živobytí. Zvažujeme, jaké další výhody existují, abychom pomohli změnit a transformovat zemědělský systém nebo podpořili zemědělský systém, který odvádí opravdu dobrou práci.“

Snažte se být lepší

Lush je schopen neustále tlačit na obálku, protože je zcela nezávislý. Díky udržení kontroly nad každým aspektem podnikání je značka schopna pracovat v rámci své vlastní vize.

“Nemáme absolutně v úmyslu jít na trh,” říká Bird. „Akcionáři by mohli říci: ‚Ne, bez obalu to nemůžete udělat, protože lidé očekávají, že jejich produkty budou mít obaly‘. No, ne, děláme to nazí. Děláme to solidně. Použijeme dobré suroviny. Naše produkty samy o sobě budou stát dražší než většina ostatních produktů na trhu kvůli přísadám, které používáme. Nezahlcujeme se levnými surovinami. Ale můžeme to udělat, protože se nemusíme zodpovídat nikomu jinému než sobě.”

Způsob, jakým se Lush chová, má – a bude i nadále ovlivňovat – způsob, jakým existují jiné společnosti v oboru a co spotřebitelé očekávají od značek, které kupují.

„Těžce vydělané peníze, které utratíte za kosmetickou rutinu, nejdou jen do nákupu, ale plynou skrz celý dodavatelský řetězec. Svým nákupem financujete pěstitele a výrobce kromě plastů a zisku,“ říká Halls. „Chceme naše zákazníky zbavit starostí, aby věděli, že neubližují lidem, zvířatům ani planetě, když nakupují v Lush. A jakmile začnete sladit své hodnoty s hodnotami podobně smýšlejících značek, zjistíte, že jste přemýšlivějším spotřebitelem.“

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *