Jak mě Catrina Makeup spojila s mými předky| Dobře + dobře

By | November 4, 2023

V Mexiku se slaví první dva listopadové dny Dia de Muertos– Den mrtvých. Státní svátek je zamýšlen jako portál pro návrat našich zesnulých příbuzných do světa živých. Tradičně tvoříme Oltáře (oltáře) a ozdobíme je květy měsíčku lékařského spolu s oblíbeným jídlem nebo nápojem našeho člena rodiny, kterému říkáme společné ofrendas (Nabídky).

Hardcore Dia de Muertos Totéž udělají pozorovatelé CcaTrina Make-up, skeletální make-up, který ctí spojení mezi životem a smrtí. Letos jsem si vůbec poprvé dal full Kateřina tvář – a díky tomu jsem se cítil blíž ke svým zesnulým milovaným.

Oba moji rodiče jsou mexičtí přistěhovalci. Aby se asimilovali, což jim ve Státech usnadnilo život, opustili tradice Dia de Muertos. To znamenalo, že jsme nemuseli vyrůst Oltáře nebo ofrendas v našem domě.

Jako dospělý jsem se snažil najít způsoby, jak se spojit se zesnulými blízkými. Bylo mi smutno při pomyšlení, že její fyzická přítomnost už neexistuje. Když jsem si to uvědomil Dia de Muertos je šance uctít jejich duchovní podstatu, cítil jsem se nucen to zkusit Kateřina vidět. A chlapče, jsem rád, že jsem to udělal.

Jako Mexičan Kateřina přišel k symbolu Dia de Muertos

Podle Guillerminy Ibarra Cedeño – průvodkyně, která se narodila a vyrostla v Puerto Vallarta v Mexiku, kde se tento svátek široce slaví (a kde jsem strávil letošní akci pořádanou Marriottem Puerto Vallarta) – se Den mrtvých vrací do roku čas – hispánské časy. Nicméně, to je Kateřina je novějším přírůstkem oslav.

„Naši předkové sami nepoužívali lebky ani se nemalovali. To se stalo kolem dvacátých let 20. století,“ říká Ibarra Cedeño. „Lidé to začali dělat kvůli Jose Guadalupe Posadovi. Namaloval slavnou nástěnnou malbu, která to zobrazuje Kateřina jako kostra. Teď tenhle Kateřina je velmi ikonický a souvisí s Dnem mrtvých.“

Obléci Catrina Make-up mi pomohl ctít a spojit se s mými zesnulými blízkými

Poprvé jsem viděl ten svůj Kateřina Tvář, musel jsem zadržet slzy. Když mě umělkyně Fabiola Fernandez nalíčila, měla jsem pocit, jako bych cítila své předky v místnosti se mnou.

Loni nečekaně zemřel maminčin bratr – Joel Arroyo Barreto, který byl zároveň mým kmotrem. Upřímně, byla to jedna z nejtěžších proher, jaké jsem kdy zažil. Byl to nejpyšnější Mexičan, kterého jsem kdy potkal, a hlavní důvod, proč jsem to chtěl udělat Kateřina Make-up v první řadě.

Když mi Fernandez namaloval obličej na bílo, skoro jsem slyšel svůj hlas Padrino (španělsky kmotr) ke mně mluví. Očividně nebyl fyzicky v místnosti se mnou, ale opravdu mám pocit, že jsem mu předal zprávu. “Hechale Ganas“ řekl mi a povzbudil mě, abych dál tvrdě pracoval.

„Když cítíte vítr na Den mrtvých, je to přítomnost vašich blízkých,“ říká Ibarra Cedeño. „Přemýšlejte o tom, až kolem vás někdo půjde. Můžete cítit proud vzduchu. To se stane, když nás navštíví naši rodinní příslušníci.“ A vítr byl rány dne 2. listopadu.

Když jsem v životě procházel kolem hřbitova Puerto Vallarta Kateřina Když jsem vstal, navštívily mě i moje babičky – Guadalupe Camacho León (alias Lupita) a Vicenta Arroyo Barreto (alias Chenta).

Bývalá, moje babička z otcovy strany, mi řekla, jak pěkně vypadám. Také zmínila, jak je na mě hrdá, že uznávám své kořeny a nikdy nezapomínám, odkud pocházím. Moje babička z matčiny strany nikdy nebyla žena mnoha slov, alespoň ne pro mě. Ale toho dne jsem ji v duchu viděl – usmívala se na mě z dálky.

Možná jsem na sledování nevyrostl Dia de Muertos, ale vím jistě, že to budu slavit, dokud nebude čas jít. Nahrazuje smutek ze ztráty šancí cítit přítomnost milovaného člověka a za to jsem vděčný.

Kupte si produkty, které Fernandez použil k výrobě mých Catrina vidět

Bdelium, Tools Studio 948 Foundation – 18,00 $

Byl to štětec, který Fernandez používal k roztírání bílé barvy po mém obličeji. Líbí se jí, protože pokrývá velkou plochu najednou. “Ušetří mi to spoustu času při líčení Catriny,” říká.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *