Jak odstranit odolné pitné skvrny ve 4 snadných krocích

By | September 15, 2023

NNic nezničí vaše oblíbené bílé tričko rychleji než díra. Dokonce i víno vypadá snadněji než žlutá záře v podpaží. Podle odbornice na čištění Angely Bell, průvodce Grove v Grove Collaborative, dochází k skvrnám, když se váš antiperspirant smísí s potem, obvykle s něčím, co obsahuje hliník, ale vyskytuje se také u přírodních deodorantů. “V přírodních deodorantech mohou přísady, jako je kokosový olej, zanechávat na určitých tkaninách mastné zbytky,” říká. “Tento mastný zbytek se může změnit v bezbarvou oblast, pokud se neléčí.”


Zatímco Georgia Dixon, rovněž Grove Guide v Grove Collaborative, říká, že používání deodorantu bez hliníku a kokosového oleje může pomoci předcházet důlkovým skvrnám, doporučuje Weleda 24 Hour Roll-On deodorant v citrusech (8 $) nebo Ursa Major Sublime Sage sprejový deodorant (18 USD) – může být obtížné problém zcela odstranit. Tento snadno sledovatelný průvodce, který vysvětluje, jak odstranit skvrny od důlků, je klíčem k tomu, aby vaše bílé prádlo vypadalo jako nové.

Jak odstranit důlkové skvrny

Skvrny od důlků ošetřete co nejrychleji, aby nedošlo k trvalému zabarvení. Takhle se to dělá:

  1. Začněte bodovým ošetřením důlkových skvrn pomocí odstraňovače skvrn na bázi enzymů. Enzymy ve spreji pomáhají rozkládat zbývající oleje před praním.
  2. Nechte sprej působit podle návodu k produktu. U odolných skvrn si možná budete muset počkat déle. Na zatuhlé nebo odolné skvrny můžete také namočit Molly’s Suds Oxygen Whitener (13 $). Alternativně to lze přidat do pracího cyklu.
  3. Poté oblečení vyperte v silném, ale přírodním pracím prostředku.
  4. Pokud po dokončení těchto kroků stále zůstávají skvrny, opakujte aplikaci odstraňovače skvrn a proces praní Před Vysušte, protože teplo ze sušičky může způsobit skvrny.

Pokud vaše skvrny od důlků nejdou odstranit, vyzkoušejte tento trik od Christiny Gwira z Naturally Nerdful. Komentátoři říkají, že funguje i na těch nejstarších, nejžlutějších skvrnách a vše, co potřebujete, je jedlá soda, peroxid vodíku a Dawn Original Scent Dishwash Liquid (10 $ za 3). Nyní, když víte, co děláte, nemají důlkové skvrny šanci.

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na oblíbené wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Zaregistrujte se do Well+, naší online komunity wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *