Jak používat aktivní čisticí prostředky od dermatologů

By | September 9, 2023

YPřílišná exfoliace a příliš mnoho času stráveného šťoucháním se před 10x zrcadlem způsobily, že moje pleť je v nejlepším případě náladová. Pravdou je, že s aktivními séry prostě nezvládám jako dřív – vitamín C mě nechává zarudlý a svědí a retinol mi dělá hrbolatou, přetrvávající vyrážku. A i když se moje současná zjednodušená rutina péče o pleť osvědčila, stále chci využívat výhod určitých kyselin, aniž bych přetěžoval svou bariéru proti vlhkosti.

Zde přichází na řadu aktivní čisticí prostředek: čisticí prostředek plný aktivních složek, které slibují vše od jasnější pleti až po výhody proti stárnutí. Zatímco dermatologové dlouho chválili jemné čisticí prostředky bez mýdla (zejména ty, které seženete v drogerii), aktivní čisticí prostředky nabízejí další, méně dráždivý způsob ošetření pokožky silnějšími složkami, protože se nakonec smývají vodou.

Pro mě bylo skutečně přelomové mít svého obvyklého Dr. Loretta Gentle Hydrating Cleanser (35 $) několikrát týdně s aktivním čisticím prostředkem – udržuje mé póry čisté a pokožku jemnou jako miminko. Vzhledem k jemným, ale účinným výsledkům je to jeden z mých oblíbených tipů, když žádám o radu v péči o pleť. A i když se přikláním k čisticím prostředkům s aktivními složkami, jako je kyselina mléčná a benzoylperoxid, existují vysoce hodnocené čisticí prostředky s řadou účinných látek, včetně kyseliny salicylové (používané v boji proti akné), niacinamidu (používaného ke zklidnění pokožky), glykolové kyselina (používaná k exfoliaci) a kyselina azelaová (používaná k exfoliaci). Abyste však mohli plně využít svůj aktivní čistič, je důležité, abyste jej používali správně.

Správný způsob použití aktivního čističe

Vím, co si asi myslíš: Jak můžeš pokazit mytí obličeje? Ale není to vždy tak jednoduché jako rychlé vydrhnutí a opláchnutí. Jak uvádí státní atestovaný dermatolog Dr. Jak vysvětluje Ranella Hirsch, je důležité, „aby aktivní složky měly příležitost správně interagovat s čisticím prostředkem.“ Jinými slovy: produkty potřebují určitou dobu, než se projeví jejich účinek, a to platí zejména pro ty, které obsahují aktivní přísad. To lze provést dvěma způsoby: pohybem produktu (např. třením obličeje) nebo nepřímo po delší dobu.

Abyste zajistili aktivaci vašich aktivních složek, je nezbytné, abyste nechali čisticí prostředek na pleti po dobu alespoň 60 sekund, říká dermatolog Joshua Zeichner, MD. V opačném případě, když je čisticí prostředek aplikován na pokožku, smyje se dříve, než může udělat to, k čemu byl navržen.

Dr. Hirsch doporučuje myslet na to jako na pojistku: Necháte-li svůj aktivní čisticí prostředek na pleti alespoň minutu, dáte jí více času na to, aby pracovala se svými kouzly, abyste mohli využít všech výhod složení. Čištění po dobu celých 60 sekund navíc pomáhá změkčit pokožku a odstranit denní znečištění, špínu a pot. Jinými slovy, tyto extra vzácné vteřiny napomáhají k důkladnému čištění pleti, umožňují aktivním složkám proniknout hlouběji a lépe působit.

I když si jistě můžete nastavit časovač, mnoho dermatologů říká, že počítání do 60 ve vaší hlavě je více než dost – stejně jako zpívání vašich ABC (nahlas nebo v hlavě, jak chcete), protože celá skladba trvá přibližně minutu. dlouho. Bez ohledu na to odborníci důrazně doporučují nějakým způsobem dodržet čas, protože většina lidí nakonec čistí jen asi 10 až 15 sekund.

Ale ujistěte se, že dodržíte časový limit jedné minuty – nic více, nic méně.

“Existuje rovnováha,” varuje Zeichner. „Čistící složky nejsou určeny k tomu, aby zůstaly na pokožce po delší dobu. Pokud jde o úklid, může být dobrých věcí až příliš. I ty nejjemnější čisticí prostředky mohou způsobit podráždění pokožky, pokud zůstanou na místě a nejsou řádně opláchnuty.

Pravidlo 60 sekund vážně mění hru, pokud jde o aktivní čisticí prostředky, ale je to lekce, kterou stojí za to aplikovat na jakýkoli typ čištění, ingredience stranou. Nakonec si vezměte čas navíc Opravdu Odstraňte denní nečistoty a dejte svému čisticímu prostředku šanci proniknout do pokožky. To není nikdy na škodu.

Kupte si aktivní čisticí prostředky

Pro boj s akné

Býložravec, Aquarius BHA + Blue Tansy Clarifying Cleanser – 26,00 $

Molekuly kyseliny salicylové v tomto mycím prostředku na obličej pronikají hluboko do vašich pórů a odstraňují nečistoty a bakterie způsobující akné, aby byla vaše pleť čistá. Modrá tříslovina ve složení jí nejen dodává její nádherný nebesky modrý odstín (který mimochodem bude vypadat skvěle na vaší ješitnosti), ale také pomáhá zklidnit zánět a zmírnit zarudnutí.

Augustinus Bader, Krémový čisticí gel s jemným čisticím prostředkem TFC8® – 70,00 $

Produkty od Augustina Badera jsou Všechno napuštěný slavnou, patentovanou technologií značky proti stárnutí a tento čisticí prostředek není jiný. TFC8® ve složení stimuluje obnovu buněk a pomáhá redukovat výskyt jemných linek a vrásek. Navíc obsahuje extrakt z listů aloe bohatý na antioxidanty, který bojuje proti volným radikálům a zabraňuje budoucím známkám viditelného stárnutí ještě předtím, než se vůbec objeví.

Pro rovnoměrnější strukturu pleti

Murad, AHA/BHA exfoliační čisticí prostředek – 46,00 $

Toto složení, vyvinuté ve spolupráci s dermatology, přináší dvojitou dávku chemické a fyzické exfoliace prostřednictvím promyšlené směsi alfa a beta hydroxykyselin a jojobových kuliček. Kyselina mléčná, glykolová a salicylová spolupracují na obnovení povrchu vaší pleti, zatímco malé kuličky jemně odstraňují odumřelé kožní buňky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *