Jak přestávky od cvičení mohou podpořit vaše duševní zdraví

By | September 10, 2023

YStrávíte celý den vyřizováním věcí. Mezi pochůzkami, prací a všemi ostatními drobnými úkoly, které zaplňují váš seznam úkolů, když se v noci vrátíte domů, jediné, co opravdu chcete udělat, je něco udělat. odpočinout si– i když jsi si slíbil, že půjdeš do posilovny.

Pravděpodobně víte, že cvičení je důležité pro celkové zdraví, ale důležitý je také spánek a odpočinek. Zdá se tedy, že rozhodnutí za vás již bylo učiněno: zůstaňte doma na svém pohodlném gauči a zítra jděte do posilovny… pokud nebudete mít zase hodně práce.

Aby se z tohoto cyklu vymanila, trenérka Nike Well Collective Julia Brown má několik rad – a to zahrnuje vzdát se myšlení „všechno nebo nic“, pokud jde o trénink. Je to jednoduché: Místo toho, abyste čekali, až budete mít volnou hodinu (takže možná nikdy?) na cvičení, zkuste si udělat pár 10minutových přestávek na cvičení, abyste si rozbili den.

„Mentalita „všechno nebo nic“ často odrazuje lidi od cvičení, pokud se nemohou oddat plnohodnotnému tréninku, ale krátké tréninky poskytují zvládnutelný výchozí bod a my máme rádi dobrý výchozí bod,“ říká Brown.

Ale snadné zapadnutí do vašeho rozvrhu není jedinou výhodou přestávek na cvičení – mohou také podpořit vaše duševní zdraví, podle licencované psycholožky Mariel Buqué, PhD.

“Každý pohyb je užitečný při snižování stresu,” říká Dr. Buque. „Tělo nefunguje dobře, když stagnuje, zvláště když zůstáváme vytrvalí ve svých myšlenkách a cítíme se zmrazení a uvíznutí v obtížných emocích. Je známo, že i lehké úseky zvyšují naši schopnost cítit se emocionálně lehčí a čistit naši mysl.“

Klíčem k dělání tréninkových přestávek je především je jednoduše dělat. To znamená, že chcete nosit oblečení, které je prodyšné, všestranné a dostatečně pohodlné na celodenní nošení – jako je kolekce Nike Feel Good, která je vyrobena tak, aby vás provedla celým dnem. Pořiďte si trendy odpovídající sadu pro extra motivaci a čtěte dále, abyste se dozvěděli, jak mohou přestávky na cvičení podpořit vaše duševní zdraví.

1. Přestávky na cvičení mohou pomoci snížit stres

POV: Cítíte se v práci zahlceni a potřebujete na chvíli udělat krok zpět. Vaše ruka automaticky vytáhne telefon a další věc, kterou víte, se „rychlá přestávka“ proměnila v 25minutovou relaci posouvání zkázy.

Namísto výchozího zvednutí telefonu, když vaše mysl potřebuje přestávku, Dr. Buqué, abyste strávili 10 minut (můžete dokonce nastavit časovač) jakýmkoli cvičením, které vyžaduje hluboké dýchání. Tai chi, jóga a stínový box patří mezi její oblíbené, ale jakékoli cvičení, které klade důraz na dech, může krátkodobě pomoci se stresem a emocionální regulací v dlouhodobém horizontu, říká.

“Cvičení může být skutečně zdravým a proaktivním prostředkem k uvolnění stresu,” říká Dr. Buque. „Když hýbeme tělem, zvyšujeme v těle endorfiny, o kterých je známo, že zvyšují náš pocit pohody. Takže když hýbeme tělem, snižujeme stres, ale také zvyšujeme naši schopnost cítit se dobře.“

2. Díky nim se budete cítit splněni

Když splníte úkol, bez ohledu na to, jak velký nebo malý, cítíte se dobře, že? Ukázalo se, že nejde jen o vás – je za tím věda. Když dosáhnete cíle, váš mozek uvolní dopamin (příhodně přezdívaný „molekulu odměny“) do vašeho těla, díky čemuž se budete cítit šťastní a posílení.

“Pro mě je výhra krátké cvičení nebo jakékoli cvičení během dne,” říká Brown. “Nejenže cítím pocit úspěchu a zvýšení sebevědomí, ale také se uvolňují endorfiny, které jsou přirozenými zlepšovači nálady.” Doplňte tyto endorfiny dávkou dopaminu a ucítíte, jak se nálada zvyšuje. cvičení.

3. Mohou vám dodat energii

Zastavte se na odpolední kávu, ve městě je nová energie, která je mnohem levnější než to vysoké vanilkové latte (čtěte: je to zdarma). Přestávky na cvičení vám také mohou pomoci nabít energii, když máte pocit, že v 15:00 nastává útlum.

Jak cvičíte, vaše tělo produkuje více mitochondrií – část vašich buněk, která přeměňuje věci jako glukózu a kyslík na energii, kterou může vaše tělo využít. Více mitochondrií znamená více energie a dokonce i krátké cvičení může tyto procesy urychlit.

Tím, že svému tělu poskytnete tuto buněčnou podporu, zase podpoříte svou celkovou pohodu, protože, jak říká Dr. Jak poznamenává Buqué, vše spolu souvisí. “Naše mysl a tělo jsou jedna jednotka, jeden systém,” říká. „Tělo a mysl spolupracují. Abychom zůstali zdraví, musíme svému duševnímu zdraví věnovat stejnou pozornost jako svému fyzickému zdraví.“

Chcete vyzkoušet vysokoenergetickou tréninkovou přestávku? Brown navrhuje okruh HIIT tělesné hmotnosti. Vyberte si pět svých oblíbených cviků (doporučuje začít dřepy, kliky, bočními výpady, prkny a skákáním) a každý provádějte po dobu 30 sekund a poté 30 sekund odpočívejte. Opakujte cyklus dvakrát a pak můžete začít den s trochu více energie, trochu méně stresu a pocitem úspěchu, který zvyšuje náladu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *