Jak připravit pomalu vařenou granolu

By | October 5, 2023

Miluji nalézání nového malého luxusu, který obohacuje můj každodenní život, aniž by vyčerpal můj bankovní účet. Hyperfixace tohoto měsíce? Používám svůj pomalý hrnec k pečení teplé, ořechové, skořicí kořeněné granoly.

Začátek podzimní sezóny oficiálně obnovil mou vášeň pro toto snídaňové jídlo – podávané s řeckým jogurtem a čerstvým ovocem – a od září jsem každé ráno začínal velkou mísou.

Chtěl jsem, aby můj recept byl co nejjednodušší, hledal jsem na internetu ty nejlepší triky pro výrobu granoly, které nevyžadují mnoho času (nebo peněz nebo práce). Nakonec jsem našel skvělou metodu od jednoho z mých oblíbených bloggerů o zdravých receptech všech dob: Erin Clarke z Well Plate, která miluje přípravu pomalu vařených granol. Myslím si, že Clarkova metoda výroby granoly je geniální, protože vám umožňuje upéct velkou dávku ovsa, kokosových vloček, ořechů atd. bez použití trouby (čti: udělat obrovský nepořádek).

Podle mého názoru je nejlepší čas na přípravu granoly v pomalém hrnci, když si udělám večeři předem. Jednoduše přidejte své ingredience do pomalého hrnce, nastavte ho a zapomeňte na to – stačí ho každých 30 minut prohodit, aby se teplo rovnoměrně rozložilo. Velká výhoda: Volba pomalého způsobu vaření nejen snižuje nároky na údržbu, ale také zabraňuje připalování vašich surovin.

Pokud hledáte nový pomalý hrnec, jsme velkými fanoušky tohoto elegantního hrnce Hamilton Beach za 50 dolarů, který také připravuje rýži a zeleninu, ale bude fungovat i váš instantní hrnec!

Zde je návod, jak si doma připravit pomalu vařenou granolu

Jediné, co musíte udělat, je jednoduše namazat dno vašeho pomalého hrnce trochou másla, oleje nebo spreje na vaření dle vašeho výběru, vhodit všechny ingredience podle vašeho oblíbeného receptu na granolu a vařit na nejvyšší stupeň dvě až půl hodiny. Pokud můžete, můžete ingredience každých 30 minut rychle promíchat, aby se vše opeklo rovnoměrně. Navíc se vaše kuchyně na cestách naplní oříškovými, pikantními příchutěmi granoly a naplní vaši kuchyni těmi nejlepšími podzimními chutěmi.

Jedním z nejvíce podceňovaných aspektů výroby granoly v pomalém hrnci je to, že můžete vyrobit obrovskou dávku najednou s minimálním čištěním. Clarke říká, že granola může být skladována ve vzduchotěsné nádobě po dobu až dvou týdnů, což je ideální pro přípravu jídla nebo servírování při příštím brunchi doma. Poznamenává také, že můžete granolu zmrazit až na tři měsíce, pokud ji nestihnete dokončit včas – vynechte veškeré sušené ovoce, které chcete přidat, dokud nebude připraveno k podávání. Chcete-li zmrazit, umístěte granolu do vzduchotěsné nádoby a přitlačte na ni plastový obal, abyste odstranili co nejvíce vzduchu.

Níže je recept na pomalu vařenou granolu s vysokým obsahem živin od Well Plate. A nezapomeňte, že si ho můžete dochutit oblíbenými oříšky, větší či menší sladkostí a přidáním dalšího koření – muškátový oříšek by byl lahodný! – lze přizpůsobit tak, abyste dosáhli svého konečného ranního rituálu.

Erin Clarke z Well Plates recept na pomalu vařenou granolu

Ingredience
4 šálky staromódního rolovaného ovsa
1 1/4 šálku syrových ořechů nebo semínek, jako jsou mandle, vlašské ořechy, pekanové ořechy nebo pepitas
1/4 šálku mletého lněného semínka nebo další 1/4 šálku syrových ořechů
1 lžička mleté ​​skořice
1/2 lžičky košer soli
2 velké vaječné bílky při pokojové teplotě (pro veganství použijte další 1/4 šálku kokosového oleje)
1/2 šálku čistého javorového sirupu nebo medu
1/4 šálku rozpuštěného a vychladlého kokosového oleje nebo velmi světlého olivového oleje
1 lžíce čistého vanilkového extraktu
1/2 šálku sušeného ovoce, nakrájeného na kousky, pokud je velké (použil jsem sušené brusinky a meruňky s nízkým obsahem cukru)

instrukce
1. Postříkejte dno a boky pětilitrového nebo většího pomalého hrnce sprejem na vaření. Přidejte staromódní ovesné vločky, ořechy a/nebo semínka, lněná semínka, skořici a sůl do pomalého hrnce a míchejte, aby se spojily.

2. V malé misce nebo velké odměrce ušlehejte bílky do nadýchané hmoty. Přidejte javorový sirup (nebo med), kokosový olej a vanilkový extrakt. Promíchejte a poté nalijte na suché ingredience v pomalém hrnci a míchejte dřevěnou lžící, dokud nejsou ingredience rovnoměrně navlhčené.

3. Pomalý hrnec přikryjte, poklici nechte mírně nakloněnou, aby mohla unikat pára. Vařte na nejvyšším stupni (s nahnutou poklicí) dvě až dvě a půl hodiny, dokud se ořechy neopečou a müsli bude suché. Müsli každých 30 minut promíchejte. Ujistěte se, že po každém míchání necháte víko šikmo.

4. Vypněte pomalý hrnec a poté vmíchejte sušené ovoce. Pro maximální křupavost rozložte granolu na plech, aby úplně vychladla. Granola bude i nadále křupavá, když se ochladí. Můžete ho také nechat vychladnout v pomalém hrnci, ale nebude tak křupavý.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *